משכנתאות

אנשים רבים נרתעים מהמילה 'משכנתא', הם מתארים לעצמם הלוואה לטווח ארוך שאינה משתלמת אולם במציאות משכנתא היא הדבר המשתלם ביותר שאדם יכול לקבל ממוסד פיננסי כזה או אחר. כאמור המשכנתא היא סוג הלוואה לטווח ארוך יחסית, להבדיל מהלוואות לרכב, הלוואות לעסקים או לכל מטרה כזו או אחרת. אותן הלוואות ניתנות על-ידי מספר גורמים שונים בשוק כאשר הבנקים מחזיקים ברובו, חברות אשראי וחברות חוץ-בנקאיות לוקחות חלק יחסי מהעוגה. המשכנתא המשתלמת ביותר מבחינת ריבית ותנאי החזר היא כמובן משכון נכס קיים: הכוונה היא שאם יש לכם כבר נכס, אתם רשאים למשכן אותו תמורת הלוואה בסכום גבוה ותנאים ייחודיים וזאת לאור העובדה כי ההחזר ההלוואה הוכח בעבר ואילו לבנק יש פחות חשש להעניק הלוואה בתנאים אלו.

משכנתא או הלוואה רגילה:
כפי שנאמר, משכנתא היא סוג של הלוואה וכן נותנת לנו כסף נזיל במיידי בהתאם לתנאים אליו הגענו עם המלווה. מטרתה העיקרית של המשכנתא היא להעניק אפשרות לאנשים לרכוש דירה או נכס כלשהו, ומוכנים להסכים להחזר הלוואה ממספר שנים בודדות ועד לעשרות שנים. אפשרות זו נותנת יכולת לכל אדם לרכוש נכס במידה ויש לו את הון עצמי התואם לגודל ההלוואה והתנאים, בעצם אנו רוכשים נכס ופורסים את התשלומים לעשרות שנים עד שמכסים את עלות הנכס + הריביות על הלוואת המשכנתא.

להבדיל מהלוואה רגילה, משכנתא נלקחת כהלוואה ארוכת טווח המתפרסת למספר שנים, כאשר מדי חודש מתבצע החזר על הלוואה בתוספת הריבית שנקבעה בינכם לבין המוסד הפיננסי. הלוואות שאינן מוגדרות כ'הלוואות משכנתא' ניתנות לטווח של החל ממספר חודשים ועד למספר שנים בודדות, כגון הלוואות לעסק, הלוואות לרכב, הלוואות לשיפוץ דירה וכו'. התנאים והריבית של משכנתאות תלויה במספר משתנים: כושר החזר ההלוואה, מצב כלכלי והון עצמי. אלו משחקים תפקיד חשוב בעיצוב תנאי הלוואת המשכנתא הרצויה.

אם אתם מעוניינים בהלוואה של עד 200,000 ₪ אז עדיף לקחת הלוואה לכל מטרה.
אם אתם מעוניינים במשכנתא של עד 7,000,000 ₪ ובבעלותכם נכס, אז עדיף למחזר משכנתא על-ידי משכון דירה או נכס כלשהו.

ההלוואה המשתלמת: משכון נכס קיים
הלוואה זו נכנסת תחת הקטגוריה של הלוואת משכנתא, היא ניתנת לאנשים בעלי נכסים שכבר הוכיחו כי הם עומדים בתנאי ההחזר החודשיים על ההלוואה, כושר ההחזר שלהם מאפשר לקבל משכנתא נוחה ויעילה יותר. משכון נכס היא הדרך המשתלמת ביותר לקבל הלוואה מיידית אפילו עד 7,000,000 ₪, הכל תלוי בנכס שבבעלותכם וכן מצבכם הכלכלי. המוסדות הפיננסים ישמחו להעניק הלוואה כנגד משכון נכס, להם אין סיבה לחשוש כי כושר ההחזר החודשי הוכח ואינו עומד בספק או חשש.

משכון נכס היא ההלוואה היעילה ו"והזולה" מבין כולן, שכן מעניקה תנאים ייחודים וריבית נמוכה בהשוואה להלוואות שונות.

יתרונות המשכנתא:
אנשים נוטים לחשוב כי משכנתא היא הלוואה שלא משתלמת לקחת ואף כדאי להימנע כמה שיותר ממנה בחיים עצמם, וכך להקטין את הסיכון לנפילה כלכלית לכאורה. במציאות המשכנתא מציעה את ההלוואה המשתלמת, בייחוד כאשר מדובר במחזור משכנתא על-ידי משכון נכס קיים וקבלת תזרים מזומנים בהקדם. הלוואת המשכנתא בבסיסה תעלה יותר מהלוואה רגילה, שכן ההלוואה הרגילה נלקחת למספר חודשים ועד מספר שנים בודדות, במצטבר ובאופן יחס משכנתא תצא יותר יקרה מהלוואה רגילה.
ההסבר לכך הוא די פשוט, משכנתא נלקחת לרוב לעשרות שנים וסכום ההלוואה גדול פי כמה וכמה מהלוואה לרכב לדוגמה, לכן אם מחשבים לאורך הטווח את סכום הכסף שנצבר בחסות הריבית, היא תצא משתלמת פחות. אם בבעלותכם כבר יש נכס, הריביות לא יהיו כה גבוהות כמו במשכנתא לרכישת דירה ראשונה, אם אתם מחפשים משכנתא לדירה שנייה או משכנתא לעסק תוך כדי משכון הנכס, תחסכו אלפי שקלים בהשוואה למשכנתא לדירה וגם להימנע מסאגות של הצהרת הון עצמי במטרה לקבל משכנתא.

יש מספר רב של סוגי משכנתא, וכך גם המידע הרב המציף את הרשת. כדי לקבל יותר מידע וייעוץ בקבלת ההחלטות בנושא משכנתא ומשכון נכס כנגד הלוואה, אתם מוזמנים לקרוא עוד על משכנתאות בתפריט מצד שמאל, מאמרים אלו יתרמו לכם המון מידע ויעזרו לכם בקבלת ההחלטות. במידה ואתם מעוניינים בייעוץ חינמי וללא התחייבות לקבלת הלוואה תמורת משכון נכס קיים, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונציגנו יצור איתכם קשר, כאן בודקים זכאות למשכנתא לכל מטרה תמורת שעבוד נכס.
ביחד נאתר את המשכנתא המשלמת ביותר שניתן להשיג כיום בשוק.

למידע נוסף היכנסו לכתבה 'הלוואת כנגד נכס'.

לבדיקת זכאות תוך 2
דקות הזינו את הפרטים:

שלחו הודעה