חדשות הלוואה

הלוואת גרייס – למי זה יכול להתאים?

רוב ההלוואות המוצעות לנו היום פועלות באופן דומה למדי. אנחנו מקבלים סכום מוגדר ומתחילים לשלם מדי חודש במשך תקופה המוגדרת מראש. אלא שבמקרים רבים אנחנו מתקשים להחזיר את ההלוואה מיד, וזמן "חסד" (או גרייס) הוא בדיוק מה שיעזור לנו. אם כן, הפתרון האידאלי למצבים מהסוג הזה הוא הלוואת גרייס, וכדאי להבין את משמעות ההלוואה לפני שתחליטו האם זהו הצעד הנכון גם עבורכם.

איך נקבעת הלוואת גרייס?

באופן כללי, הלוואת גרייס מאפשרת לנו לדחות את מועד התשלום לזמן מאוחר יותר. במילים אחרות, אם אתם יודעים שיהיו לכם כמה חודשים קצת יותר מאתגרים כלכלית, יש לכם את האפשרות לדחות את מועד התשלום הראשון וליהנות מכמה חודשים של שקט. זהו פתרון שיכול להתאים למי שצפוי לקבל העלאה בשכר בעוד כמה חודשים, או למי שמצפה לקופת חיסכון שצפויה להשתחרר, למשל. כך אפשר לקבל הלוואה כבר עכשיו, אבל לדחות את מועד התשלום לזמן שבו הלחץ הכלכלי יהיה הרבה פחות מאיים או מלחיץ.

הלוואת גרייס יכולה להקל עליכם

מי מציע לכם הלוואות גרייס?

אם אתם זקוקים לפתרון מימון שיאפשר לכם לדחות את מועד התשלום הראשון ולו בכמה חודשים בלבד, הלוואת גרייס יכולה להתאים לכם במיוחד. הלוואה מהסוג הזה אפשר לקבל היום מגורמים שונים, לרבות הבנק שבו מתנהל החשבון שלכם ומבנקים שמציעים הלוואות גם למי שאיננו לקוח. גם חברות הביטוח מציעות הלוואות דומות וכך גם חברות אשראי וגורמים פיננסיים אחרים. עם זאת, חשוב לזכור שגם לפני נטילת הלוואת גרייס – בדומה להלוואות אחרות – תידרש בחינה מעמיקה של הלווה כדי לקבוע את מידת הסיכון ובהתאם, את תנאי ההלוואה.

אפשרות 1: הלוואת גרייס מלא

בנטילת הלוואת "חסד" ניתן לבחור באחת משתי חלופות עיקריות, הראשונה שבהן היא הלוואת גרייס מלא. הרעיון שעומד מאחורי החלופה הזו פשוט למדי: עד לנקודת זמן שתיקבע מראש (למשל חצי שנה ממועד נטילת ההלוואה) לא יתבצעו תשלומים כלל, גם לא תשלומי הריבית. למעשה, גם את הקרן וגם את הריבית תתחילו לשלם במועד שייקבע טרם נטילת ההלוואה.

אפשרות 2: הלוואת גרייס חלקי

האפשרות השנייה שעומדת לרשותכם היא זו שמעניקה לכם הזדמנות להתחיל לשלם על הריבית כבר עכשיו, מה שיצמצם את גובה ההחזר החודשי בהמשך – כשיגיע הזמן לשלם את ההלוואה שנטלתם. האפשרות הזו מזכירה מאוד את הרעיון שעומד מאחורי הלוואת בלון שבה נדחים כל התשלומים של הקרן והריבית לתום תקופת ההלוואה. זוהי דרך נהדרת לדחות את תשלום ההלוואה למודע שבו יגיעו הפיצויים ממקום העבודה, דמי ההבראה או קרן ההשתלמות שלכם.

מתי החלופה הזו מתאימה לכם?

במקרים רבים נהוג להשתמש בפתרון ההלוואה הייחודי הזה עם רכישת הדירה החדשה, כאשר הלוואת הגרייס מאפשרת לנו להתחיל לשלם רק לאחר המעבר לדירה החדשה. כך הם נמנעים מתשלום כפול על דמי השכירות או המשכנתא בדירה הנוכחית, ועל המשכנתא בדירה שאליה הם מיועדים לעבור. זוהי דרך לחסוך בהוצאה החודשית שלכם ולייעל את ההתנהלות הכלכלית כולה. בנוסף, אם אתם ממילא מתמודדים עם תשלומים רבים אחרים (על הדירה או מכל סיבה שהיא) תוכלו לדחות את הקץ ולשלם רק בהמשך, כשהלחץ ירד.

בשורה התחתונה: האם הלוואת גרייס מתאימה?

על פניו יש חיסרון אחד מרכזי להלוואת גרייס – הריבית הגבוהה יחסית. זו בהחלט נקודה שצריך לתת עליה את הדעת שכן מדובר בהלוואה קצת יותר יקרה מפתרונות מימון אחרים שתוכלו למצוא. עם זאת, יש לה יתרון אחד ברור שמעניק לה עדיפות על פני חלופות רבות אחרות: היא מספקת תקופת חסד משמעותית. כך, גם אם תוכלו להשיג הלוואה קצת יותר זולה הרי שתקופת הפירעון תחל כמעט מיד, גם אם אתם בתקופה לחוצה למדי. מנגד, הלוואת הגרייס תיתן לכם הזדמנות לעצור את התשלומים ולדחות אותם לימים קצת יותר נוחים כלכלית, כשהמינוס יפסיק לגדול וההוצאות ירדו.

פתרון אידאלי גם לבעלי עסקים

אם הלוואת גרייס מסייעת למי שעומד לעבור לדירה חדשה ומעדיף להימנע מתשלומים כפולים, הרי שהיא מספקת מענה מעולה גם לבעלי עסקים ויזמים. למשל, אם אתם עומדים להקים עסק חדש וזקוקים לפתרון מימון שיעזור לכם להתחיל, דחיית התשלומים תקל עליכם בשלבי ההקמה ובראשית הדרך. באופן דומה תוכלו לתכנן גם את התרחבות הפעילות העסקית או את כניסתם של מוצרים חדשים בלי לדאוג לפירעון ההלוואה עוד לפני שהמוצרים יוצאים לשוק ומובילים לגידול במכירות.

דוחים את הקץ ומקלים על הכיס

אם כן, הלוואות גרייס מאפשרות לנו להתנהל כלכלית בצורה טובה, נוחה ופשוטה הרבה יותר. זו דרך אפקטיבית לדחות תשלומים שעלולים להכביד על תזרים המזומנים ועל התקציב החודשי, ויש לכך יתרון אדיר. אם אתם חוששים מהלחץ המוטל על כתפיכם או מההוצאות שממשיכות להיערם בקצב מסחרר, תוכלו לכל הפחות לצמצם את הנזק, להקטין את המינוס ולהקל על חשבון הבנק שלכם. יהיה לכם מספיק זמן לפרוע את ההלוואה כשהכול יירגע.

ריבית הלוואת בלון 2018 לעומת 2019

עבור לא מעט ישראלים, הלוואת בלון היא דרך נהדרת להתמודד עם הוצאה גדולה בלי להוסיף עוד נטל על ההוצאה החודשית הקבועה. כך הם רוכשים מכוניות חדשות או משפצים את הבית עם כסף שעדיין לא הגיע, אבל בהחלט אמור להיכנס בעוד כמה חודשים או בעוד שלוש שנים. בין אם זוהי קופת החיסכון שתהפוך לנזילה, המכונית שתימכר או הפיצוי שאמור להגיע ממקום העבודה הקודם – הכספים שמחכים לנו מאפשרים לנו לעשות הכול כבר עכשיו, ולהתחיל לשלם אחר כך. אז מה זה אומר בדיוק, ומה צריך לדעת על ריבית הלוואת בלון 2018 לעומת 2019, ובכלל.

הגדרה בסיסית: הלוואת בלון מה היא?

הלוואת בלון מוכרת היטב למי שביקש להחליף נכס משמעותי כמו דירה או רכב, ומצא את עצמו עם נכס שעדיין לא נמכר – ואחר שרכישתו מחייבת פתרון מימון נוח. בשלב הזה יש משמעות רבה להגדרת ריבית הלוואת בלון 2018, שהרי ההלוואה האידאלית כאן היא זו שנפרע בתשלום אחד בלבד, כשנקבל את סכום הכסף על מכירת הדירה או המכונית הישנה. במקרים מסוימים מדובר על הלוואה עם מועד פירעון קצר מאוד (כמה חודשים) ובמקרים אחרים זמן ההמתנה לכסף עשוי להיות ממושך יותר (עד ארבע שנים). בהתאם לסכום ולמשך ההלוואה ייקבעו גם הריבית ומחירה הסופי של ההלוואה.

ריבית הלוואת בלון 2018 משתלמת לכם?

המשמעות של ריבית הלוואת בלון 2018

כשאנחנו משווים בין הצעות שונות לקבלת הלוואה אנחנו משווים לא רק את פריסת התשלומים או את הסכום המוצע לנו – אלא גם את הריבית. באופן טבעי זהו משתנה משמעותי מאוד, שהרי הריבית קובעת כמה תעלה לנו ההלוואה המיוחלת. אם כן, לפני שאתם בוחרים לקחת הלוואת בלון, על אף היתרונות שעליהם נרחיב עוד רגע, כדאי לבחון היטב את הריבית המוצעת לכם ולהשוות בין הצעות שונות מגופים פיננסיים שונים. כך תוכלו לבחור ריבית הלוואת בלון 2018 שתהיה אטרקטיבית יותר, ומתאימה לצרכים הייחודיים שלכם.

האם הלוואת בלון באמת משתלמת?

בשורה התחתונה, הלוואת בלון היא פתרון נהדר למי שרוצה לבצע עסקת רכישה גדולה ולממן אותה מסכום הכסף שאמור להגיע אליו ממילא – בין אם ממתנה גדולה, מפיצויי פיטורין, מירושה או מקופת חיסכון שצפויה להפוך לנזילה. השימוש בהלוואה מהסוג הזה הוא שמאפשר לנו לשמור על תזרים המזומנים שלנו ולהימנע מתוספות משמעותיות לרשימת ההוצאות החודשיות. במילים אחרות, כשאתם משווים ריבית הלוואת בלון 2018 ו-2019, זכרו שגם אם ההלוואה הזו קצת יותר יקרה, היא לא פוגעת בשגרה שלכם בשום צורה. זאת בהשוואה לכל הלוואה אחרת שתתחילו לשלם מדי חודש בחודשו, ורק תוסיף לנטל ההוצאות הקיים.

אז מה היא ריבית הלוואת בלון 2018?

חשוב להבין כי באופן כללי, ריבית הלוואת בלון 2018 תהיה קצת יותר גבוהה מזו שנקבל על הלוואות אחרות. כך אפשר למצוא הלוואות מגופים שונים בריבית של 8 אחוזים מדי שנה, כאשר יש לכם אפשרות לשלם את הקרן וגם את הריבית בתום התקופה (או לשלם את הריבית מדי חודש עד למועד הפירעון). המשמעות המרכזית כאן היא שעם ריבית של 8 אחוזים בשנה אתם עומדים לשלם לא מעט בתום התקופה, בוודאי אם מדובר על הלוואה לתקופה יחסית ממושכת (למשל ל-4 שנים).

למה חשוב לבחון ריבית הלוואת בלון מראש?

כשאתם בוחנים את האפשרויות שלכם ומשווים בין ריבית הלוואת בלון 2018 או 2019, זכרו לחשוב לטווח הארוך. במילים אחרות, גם אם היום נדמה לכם שהכול ייראה ורוד ופשוט בתום תקופת ההלוואה, אנשים רבים מגלים שברגע האמת – הכול נראה אחרת. פתאום ההלוואה נראית גדולה וכבדה במיוחד, והם מוצאים את עצמם בפני דילמות חדשות כשהם נדרשים להיפרד מסכום כסף משמעותי בבת אחת. מצד שני, אם תבצעו בדיקה מעמיקה מראש, תבינו את החלופות ותקבלו החלטות בזהירות, תוכלו להימנע מההפתעות הללו ולדעת בדיוק לאן אתם הולכים, כמה תשלמו בסוף התקופה והאם זה הצעד הנכון עבורכם – או שמא יש דרך אחרת לעשות את זה.

הלוואת בלון או חלופות אחרות?

מחיר ההלוואה הוא, כאמור, נושא משמעותי. עם זאת, חשוב לזכור שיש שפע של חלופות שיכולות להציע יתרונות ברורים על פני הלוואות בלון (כמו גובה הריבית) אבל גם חסרונות שונים. זמן ההלוואה, פריסת התשלומים והמחיר שתקבלו, כל אלה נושאים שאתם חייבים לבדוק מראש, כמו גם ריבית הלוואת בלון 2018, כמובן. אם תערכו בדיקה יסודית ומקיפה יהיה לכם קל יותר לבחור, ובעיקר תימנעו מדילמות מיותרות ותקבלו החלטה שמתאימה לצרכים שלכם, וליכולת הכלכלית שלכם.

הלוואת בלון דוגמא

יכול להיות ששמעתם על פתרון המימון הזה, ויכול להיות שהמושג הזה נשמע לכם זר ולא מאוד מוכר. כך או כך, הלוואת בלון היא אחד הכלים הטובים והנוחים ביותר שעומדים לרשותנו, בעיקר בזכות הגמישות הרבה שהיא מציעה. במקום לפרוס את החזרי ההלוואה ולשלם אלפי שקלים מדי חודש במשך 3 או 5 שנים תוכלו לקבל את הסכום הדרוש לכם ולפרוע את ההלוואה רק כשיגיע סכום כסף משמעותי שאתם ממילא מצפים לו, כמו תוכנית חיסכון או תשלום על מכירת נכס. עם זאת, לפני שאתם לוקחים הלוואת בלון דוגמא אחת לאופן שבו היא פועלת – היא בהחלט חשובה.

לפני שלוקחים הלוואת בלון – דוגמא בסיסית

בהמשך נסביר בפרטי פרטים את משמעות ההלוואה ואת הרעיון הכללי שעומד מאחוריה, אבל לפני שנרחיב על הלוואת בלון דוגמא אחת בסיסית יכולה לעזור לנו להסביר אותה. נניח שאתם זקוקים להלוואה על סך 200,000 שקלים כדי לשפץ את הבית או לכל מטרה באשר היא. אתם יודעים שאמורה להשתחרר קופת חיסכון מכובדת מאוד בעוד שלוש שנים, או שצפוי להיכנס סכום משמעותי בזכות מכירתו של נכס אחר. כדי לממן את העסקה הזו נוכל לקחת הלוואה כבר עכשיו, ולדחות את הפירעון ליום שבו יגיע לרשותנו הכסף הזה, בעוד 3 שנים כשקופת החיסכון תהפוך לנזילה.

הלוואת בלון דוגמא לפתרון יצירתי במיוחד
הלוואת בלון דוגמא לפתרון יצירתי במיוחד

עכשיו תכלס: מה היא הלוואת בלון?

אז הרעיון שעומד מאחורי הלוואה בלון פשוט למדי, כפי שכבר הסברנו והדגמנו. בתרחיש המוכר לכולנו, ההלוואות שאנחנו לוקחים נפרעות מדי חודש בחודשו. אנחנו קובעים מסלול הלוואה פשוט למדי, מגדירים ריבית (או מסכימים לריבית שנקבעת על יד הבנק או הגוף הפיננסי המלווה) ומתחילים לשלם בכל חודש מאות או אלפי שקלים – בהתאם להסכמות. מנגד, בנטילת הלוואת בלון אנחנו דוחים את מועד התשלום לשלב מאוחר הרבה יותר, עם אפשרות לשלם בינתיים את הריבית בלבד.

הלוואת בלון – דוגמא לפתרון מימון נוח

אין ספק שיש היום שלל אפשרויות לקבלת מימון להקמת או הרחבת העסק, או לכל צורך פרטי באשר הוא. הלוואת בלון היא פתרון נוח למדי למי שזקוק למענה ייחודי שנתפר בדיוק לפי מידותיו האישיות, ולהלוואה שניתן לפרוע בהמשך, כשיגיע סכום הכסף שממילא צפוי להיכנס לחשבון הבנק. כדי להבין מה היא הלוואת בלון דוגמא טובה יכולה להיות זו: כשאתם מנפחים בלון עוד קצת ועוד קצת, בסופו של דבר תוכלו לנפץ אותו בפעולה אחת פשוטה ומדויקת. באופן דומה, הלוואת הבלון שלכם ממשיכה להתנפח עד לרגע שבו תקבלו את הכסף ותפרעו אותה בתשלום אחד. פתרון מימון יעיל ומדויק, לא?

הלוואה אידאלית לטווח הקצר

נניח שאתם מתכננים לקנות מכונית חדשה אבל קרן ההשתלמות שלכם צפויה להשתחרר רק בעוד כשנה. בינתיים יש לכם שתי אפשרויות: לקבל הלוואה או לחכות עד ליום שבו הכסף יגיע. אלא שבפועל, יש לכם עוד אפשרות אחת טובה ואולי אף נוחה במיוחד. הלוואת בלון דוגמא נהדרת לאופן שבו אפשר לממן פעילות מסוימת כבר עכשיו, עוד לפני שקרן ההשתלמות מגיעה, ואת הסכום הדרוש לכיסוי ההוצאה תוכלו להעביר לגוף המלווה כשהכסף יגיע אליכם. אנחנו רואים הלוואות דומות גם במצבים אחרים, למשל בקרב זוגות ומשפחות בתהליך רכישת הדירה. עד למכירת הדירה הישנה (זו שתכסה את העלויות הדרושות לקניית הדירה החדשה) הם זקוקים להלוואת קצרת מועד שיוכלו לכסות בקלות עם השלמת המכירה.תחתית הטופס

הלוואת בלון מלאה או חלקית?

אם הלוואת בלון דוגמא טובה ופשוטה למסלול הלוואה נוח, הרי שכדאי להבין את שני המסלולים העיקריים שניצבים בפניכם כשאתם מקבלים את ההחלטה הנכונה עבורכם. האפשרות הראשונה היא הלוואת בלון מלאה, אותה תוכלו לפרוע בתוך כשנתיים. במצב הזה תוכלו לשלם את הקרן ואת הריבית בבת אחת, ביום שבו תקבלו את הכסף הדרוש לכיסוי ההלוואה כמובן. האפשרות השנייה היא הלוואת בלון חלקית, והיא ניתנת לתקופה של עד ארבע שנים לכל היותר. בדרך הזה תשלמו את הריבית מדי חודש, ואת הקרן תפרעו בסוף התקופה, שוב – כשהכסף ייכנס ויהיה לכם את הסכום הדרוש לכיסוי ההלוואה.

הלוואת בלון דוגמא להלוואה בסיכון גבוה

באופן כללי ניתן לומר כי הלוואת בלון דוגמא להלוואה הנחשבת מסוכנת יחסית מבחינת הגוף הפיננסי המלווה. הסיבה הפשוטה היא שעד לקבלת הכסף, אתם לא מעבירים למלווה כל סכום. בהתאם, הריבית שתיקבע עשויה להיות גבוהה יחסית, וכשהיא צמודה למדד היא בהחלט עשויה להתנפח (מה שמסביר את שמה). עם זאת, יש לה המון יתרונות מרכזיים – בעיקר בכל הקשור להתנהלות הכלכלית השוטפת שלכם, וליכולת שלכם להתנהל בצורה יעילה ונוחה למרות ההלוואה שמחכה לפירעון.

אז לפני שאתם בוחרים את הפתרון המתאים לכם או הלוואת בלון, דוגמא לחישוב הנכון והבנה מעמיקה של משמעות הפתרון הנבחר – הם חשובים כדי שתוכלו לקבל החלטות בצורה חכמה, טובה ונכונה.

הלוואה אונליין – איך זה עובד?

אין ספק שאנחנו חיים היום במציאות נוחה ופשוטה מאוד. אנחנו מבצעים קניות אונליין, מזמינים אוכל מהסופרמרקט, שולחים מכתבים ומתעדכנים בכל הנעשה בחייהם של האנשים שאנחנו אוהבים. אלא שהאינטרנט הביא עמו עוד שורה של שינויים גם בתחום הפיננסי, ולא מפתיע לגלות שגם כדי לקבל הלוואה אנחנו כבר לא צריכים לרוץ לבנק או לתאם פגישות בין גופים פיננסיים שונים. במקום אפשר לקבל הלוואה אונליין בתהליך פשוט ויעיל יותר, וכל שנדרש מאיתנו הוא להבין מה אנחנו באמת צריכים – ואיזו אפשרות טובה יותר מבחינתנו.

לפני שמקבלים הלוואה אונליין: מגדירים צרכים

הלוואה אונליין היא אולי פתרון יעיל ונוח, אבל לפני שנבין איך זה עובד חשוב להגדיר את הצרכים שלכם בצורה טובה ומדויקת ככל האפשר. אם כן, יש שלוש שאלות מרכזיות שחשוב לשאול מראש:

(1) מה הסכום הדרוש לכם?

אם אתם מתכננים לקנות רכב ב-70,000 שקלים, האם אתם זקוקים לסכום במלואו או לחלק ממנו? אם אתם מפיקים חתונה או בר מצווה, מה הסכום הדרוש לכם כבר עכשיו למימון ההוצאות ולתשלום מקדמות? בשלב הזה כדאי שתגדירו גם את הסכום המינימלי שאיתו תוכלו להסתדר, שכן גופים שונים עלולים להציע סכום נמוך מזה שביקשתם, אבל אם מדובר בסכום שאין לכם כל שימוש בו – הרי שההלוואה הזו פשוט לא מתאימה לכם.

כמה כסף באמת דרוש לכם?

(2) מה גובה ההחזר החודשי שלכם?

ההחזר החודשי אמנם תלוי בשאלות כמו סכום ההלוואה וגובה הריבית, אבל חשוב שתדעו לקבוע סכום מקסימלי שאותו אתם פשוט לא יכולים לעבור. זה הזמן לבדוק את ההוצאות וההכנסות שלכם, להבין אם יש לכם הכנסה פנויה ולהגדיר תקציב ברור שיאפשר לכם לחסוך ממקום אחר (למשל מתקציב הבילויים או הביגוד) לטובת כיסוי ההלוואה. הכלל הזה חשוב גם למבקשי הלוואה אונליין למטרה פרטית, וגם לבעלי עסקים שצריכים לנהל את העסק טוב יותר.

(3) כמה זמן דרוש לכם להחזר?

באופן טבעי, סכום חודשי נמוך יותר פירושו תקופת הלוואה ארוכה יותר, אבל עוד לפני שתקבלו את ההחלטה הסופית ותבחרו את ההלוואה המתאימה, מומלץ להבין כמה זמן זה באמת אמור לקחת – והאם זה מתאים לכם. למשל, קבלת הלוואה אונליין למימון התואר הראשון שלכם היא דרך טובה לשלם על הלימודים, אבל פריסה ארוכה מדי עשויה להקשות עליכם בקבלת הלוואה נוספת כשתרצו להמשיך ללימודי תואר שני או להקמת עסק, אם ההלוואה הנוכחית עדיין לא הסתיימה. אם כן, הגדירו תקופת הלוואה נוחה וסבירה, בהתאם לצרכים שלכם – ובהתאם לצרכים עתידיים.

למה אתם צריכים הלוואה אונליין

הפתרון של הלוואה אונליין הוא בהחלט פתרון נוח ופרקטי למי שצריך לקנות רכב חדש, זקוק לעזרה בתהליך רכישת הדירה, רוצה לסגור את המינוס או מתכנן אירוע פרטי או חופשה. זהו גם פתרון מימון נוח למי שרוצה להקים עסק חדש או להשקיע בהרחבת הפעילות העסקית שלו.   תהא הסיבה אשר תהא, חשוב לזכור שלצורך קבלת ההלוואה תצטרכו לתת סיבה כלשהיא, וכן תישאלו עוד כמה שאלות בסיסיות וחשובות כמו הגיל שלכם, המצב המשפחתי וכמובן – רמת ההכנסה.

הלוואה אונליין והקשר להכנסה החודשית

כל גוף שמציע פתרון מימון, בין אם אתם מחפשים הלוואה אונליין או סיוע בתשלום שכר הלימוד, ירצה לדעת מה גובה ההכנסה שלכם. השאלה הזו חיונית משום שהיא מגדירה את הכושר הכלכלי שלכם ואת היכולת לעמוד בהחזרי ההלוואה במהלך התקופה. למשל, אם אתם מרוויחים 7,000 שקלים בחודש, הרי שהחזר חודשי של 4,000 שקלים יהיה גבוה מאוד – יותר ממחצית השכר שלכם. במקרה כזה יש לקבוע החזר נמוך יותר, ובהתאם עשויה להיקבע גם הלוואה בסכום נמוך יותר מהדרוש. בנוסף יש חשיבות לשאלת התעסוקה (שכירים, עצמאיים או מובטלים), להכנסות של בן או בת הזוג (אם יש) וכן לנכסים שונים שעשויים להיות ברשותך. כל אלה חשובים לכל גוף שמציע פתרון כלשהו, ממשכנתא לכל מטרה ועד הלוואה אונליין.

מצב החשבון שלכם

לפני שתקבלו הלוואה אונליין תצטרכו לתאר את מצב החשבון שלכם ולחשוף האם החשבון היה מוגבל, האם היו בו עיקולים או האם חזרו צ'קים בשלב כזה או אחר. גם מינוס בבנק או הלוואה קיימת הם חשובים, ואם היו נגדך תיקים בהוצאה לפועל מדובר בעובדה שתתקשו להסתיר, וגם אין סיבה אמיתית לנסות. תהליך שקוף, כן ואמיתי יעזור לכם לקבל פתרון מימון נוח ויעיל בתוך זמן קצר יותר, ולוודא שהפתרון מותאם למידות שלכם בצורה הטובה ביותר.

לקבל הלוואה אונליין – בלי לצאת מהבית

הלוואה אונליין היא בהחלט דרך נוחה לעבוד, בעיקר משום שהיא חוסכת המון זמן ולבטים. במקום לשוטט בין חברות הביטוח והאשראי ולתאם פגישות עם בנקים שונים, תוכלו להגדיר את הצרכים שלכם כשאתם עדיין בפיג'מה, ולקבל הצעות מדויקות מגופים אלה ואחרים. החיפוש הזה יקל עליכם מאוד, וזו ההזדמנות לבחון את החלופות בראש שקט, מהסלון הפרטי שלכם, בלי לחץ ובלי פקיד הבנק שלוחץ עליכם לחתום. זוהי החלטה מושכלת וטובה יותר לקבלת הלוואה אונליין שתעזור לכם באמת.

הלוואה מבנק הדואר

הדואר בישראל זכה לפרסום שלילי למדי בשנים האחרונות, בעיקר בשל איטיות המכתבים והחבילות. אלא שלצד שירות המשלוחים המוכר לנו יש עוד שירותים רבים אפשר לקבל מדואר ישראל, לרבות שירותים בנקאיים ופיננסיים. למעשה, הלוואה מבנק הדואר היא אחת החלופות הנוחות שעומדות היום לרשות הישראלים, אלה שמחפשים דרכים יעילות לממן את רכישת הרכב או לעזור לילדים לממן את החתונה המתקרבת. דרך הערוץ הזה ניתן לקבל לא מעט פתרונות מימון, לצרכים שונים ובדיוק לפי המידות שלכם. אז מה חשוב לדעת על הלוואות מדואר ישראל?

הלוואה מדואר ישראל – ללקוח פרטי או עסקי

יש סוג אחד של הלוואה שרובנו מכירים קצת יותר מדי טוב, גם אם אנחנו לא תמיד מכנים אותה בשם "הלוואה". זוהי מסגרת האשראי שלנו בבנק, ומי שנמצא ממילא במינוס חשוב למעשה לווה כסף מהבנק שבו מתנהל החשבון שלו. גם דואר ישראל מציע ללקוחות שירות דומה, וכך ניתן לקבל הלוואה מדואר ישראל באמצעות קו האשראי (או באמצעות משיכת היתר מהחשבון). הכלי הזה משרת לקוחות מסוגים שונים, בין אם אתם זקוקים לפתרון מימון לצורך פרטי, להקמת העסק שלכם או להרחבת הפעילות העסקית. אתם רק צריכים לבקש את הפתרון הזה מראש, לבחון את המשמעויות הכלכליות שלו ולקבל את ההחלטה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

הלוואה לאדם פרטי או לעסק

המטרה: גמישות רבה יותר

מבחינת בלי עסקים, הלוואה מבנק הדואר בצורה הזו היא דרך פשוטה לפעול בעסק. חשוב לזכור שהלקוחות שלכם לא תמיד משלמים בזמן, חלקם קובעים (לעתים לעצמם) תנאי תשלום גמישים במיוחד – ואת הצ'ק תקבלו רק חודשיים אחרי השלמת הפרויקט. אם כן, הלוואה מבנק הדואר לעסקים יכולה להתבצע בדרך של "חריגה זמנית", מה שאומר שתוכלו להמשיך בניצול המסגרת שלכם (ובהגדלת המינוס), ואת הסכום  הזה תשלימו כשהלקוחות שלכם ישלמו. זה פתרון נוח למדי, גם למי שהחשבון ה"קבוע" שלו מתנהל בבנק אחר – ולא בבנק הדואר.

הלוואה מבנק הדואר – גם לסטודנטים

לצד בעלי עסקים, גם סטודנטים יכולים ליהנות מהלוואות שיעזרו להם להתמודד עם הנטל הכלכלי הנלווה לתקופת הלימודים האקדמיים. למשל, סטודנט שרוצה לשלם את שכר הלימוד שלו מראש כדי ללמוד בשקט לאורך התקופה יוכל לקבל הלוואה מבנק הדואר בסכום הדרוש לכיסוי עלויות הלימוד. את הסכום הזה הוא יפרוס לתשלומים חודשיים, וכך ניתן לקבל הלוואה במחיר קצת יותר נוח – ובפריסה שמקלה באופן ניכר על הסטודנטים בישראל. מאחר ולרוב מדובר באנשים צעירים שמקבלים שכר נמוך ועובדים כמות שעות מוגבלת מדי חודש, אין ספק שפתרון המימון הזה יכול לספק עבורם את הקרקע הנוחה לתקופת הלימודים.

הקמת עסק חדש או הרחבת פעילות

הלוואה מבנק הדואר היא שירות חדש יחסית, שכן בעבר היו שירותי הדואר בסיסיים ופשוטים יותר. האפשרויות החדשות מציעות שלל הזדמנויות לאנשים פרטיים אבל גם לבעלי עסקים שזקוקים לפתרון מימון כדי להקים עסק, לנהל אותו בראשית הדרך, לפתח אותו ולהרחיב את פעילותו. באמצעות הלוואה מתאימה ניתן לתכנן מהלכים שונים, הן ברמת השיווק והן ברמת המכירות. תוכלו לחלום על התרחבות ורכישת עסקים קטנים יותר (וגם להגשים את החלום), ולקבל מענה מדויק לכל צורך עסקי – לטובת ההצלחה הגדולה שלכם.

איך מקבלים הלוואה מבנק הדואר?

כאמור, הפתרון שמציע בנק הדואר יכול לסייע רבות לסטודנטים, לאנשים פרטיים וליזמים שרוצים להשקיע בעסק הפרטי שלהם. עם זאת, כמו בעבודה מול כל גוף פיננסי אחר, גם לצורך קבלת הלוואה מבנק הדואר חשוב לבצע בדיקה מעמיקה ולהבין את משמעות המהלך הזה. כשאתם מקבלים הלוואה מהבנק שלכם, מחברת האשראי או מכל גוף פיננסי אחר, אתם מבצעים השוואה כדי להבין מה מחיר ההלוואה וכמה זמן יידרש לכם כדי להחזיר אותה. אלו הן השאלות שרצוי לשאול גם כעת, רגע לפני שאתם מחליטים לקבל הלוואה לא קטנה.

ההלוואה שלכם – וההחזר החודשי

אחת השאלות החשובות ביותר שחשוב לשאול, והיא קריטית בין אם אתם זקוקים להלוואה למימון רכב חדש או לפיתוח עסקי – היא שאלת ההחזר החודשי. אם קיבלתם הצעות מגופים שונים ואתם משווים בין החלופות, רצוי לבחון לא רק את הסכום שתקבלו או את עלות ההלוואה, אלא גם את הפריסה המוצעת. באופן טבעי, פריסת החזר על פני שנתיים, שלוש או חמש היא פריסה שתשפיע על ההוצאה החודשית שלכם, על גובה ההחזר ועל המחיר שאתם צפויים לשלם מדי חודש. במילים אחרות, אתם עומדים לקבל החלטה שתשפיע על תזרים המזומנים שלכם, והיא מחייבת תכנון וביצוע התאמות בתקציב החודשי. אם תידרשו להחזיר 500 שקלים מדי חודש, הרי שיהיו לכם 500 שקלים פחות למטרות אחרות, ואם אתם מתחייבים להחזר של 2,000 שקלים בחודש תצטרכו לקבל החלטות קשות מאוד – ולגזור על עצמכם כמה גזירות כלכליות שיעזרו לכם להתמודד עם הוצאה גדולה וקבועה שתלווה אתכם עוד שנים ארוכות.

הלוואות בלון לרכב – מה זה אומר?

אחרי כמה שנים טובות שבהן נשארתם נאמנים למכונית הוותיקה, זו שמבקרת במוסך קצת יותר מדי, הגיע הזמן להחליף את הפתרון הישן בחלופה חדשה, יפה ונוצצת. הבעיה מתחילה כשאין לכם מספיק תקציב לרכישת המכונית, למרות שבעוד כחצי שנה תיפתח קרן השתלמות גדולה או אולי תתקבל ירושה מכובדת. אז נכון, תמיד תוכלו לקחת הלוואה ולהחזיר מאות (או אלפי) שקלים מדי חודש, אבל יש דרך פשוטה יותר לעשות את זה, עם הלוואות בלון לרכב, המספקות מענה אידאלי.

הלוואה ייחודית מול הגוף הפיננסי

כולנו מכירים את ההלוואה הקלאסית, זו שמתקבלת דרך הבנק, חברת האשראי או כל גוף פיננסי אחר. הכסף נכנס אל חשבון הבנק, וחודש לאחר מכן אנחנו מתחילים להחזיר את התשלום (ואת הריבית) בסכום קבוע. בהתאם לסכום ההלוואה וגובה ההחזר החודשי אנחנו גם יודעים כמה זמן ייקח עד שנפרע את ההלוואה (לרוב כמה שנים). אלא שהיום אפשר גם אחרת, והרעיון שעומד מאחורי הלוואות בלון לרכב הוא רעיון פשוט – במקום לשלם כל חודש סכום קבוע, תוכלו לקבל את הסכום הדרוש לכם ולשלם אותו במלואו בסוף התקופה.

במילים אחרות, אם בחרתם לקבל הלוואת בלון בסכום של 50,000 שקלים ואתם יודעים שתקבלו פיצוי בסכום דומה ממקום העבודה בעוד חצי שנה – תוכלו להימנע מהחזרים חודשיים שנוגסים בתזרים המזומנים שלכם. במקום, תפרעו את ההלוואה במלואה בעוד חצי שנה, כשהפיצוי ממקום העבודה יגיע או כשתשתחרר תוכנית החיסכון שלכם.

הלוואות בלון לרכב – 2 סוגים עיקריים

כשאנחנו מדברים על הלוואות בלון לרכב ניצבות בפנינו שתי אפשרויות עיקריות. הראשונה היא הלוואת בלון מלאה, מה שאומר שנשלם את הסכום במלואו (כולל הריבית) רק בסוף התקופה, בתשלום אחד ויחיד. האפשרות הנוספת היא הלוואת בלון חלקית, שבה הסכום נחלק לשניים. את הריבית וההצמדה נשלם מדי חודש, אבל את הקרן (את סכום ההלוואה) נשלם בסוף תקופת ההלוואה, ולא רגע אחד לפני. אם בחרתם באפשרות הזו תצטרכו להגיע מוכנים למועד הפירעון עם סכום כסף. במילים אחרות, גם אם אתם יודעים שיש קרן השתלמות שעומדת להיות נזילה, רצוי לוודא שמועד הפירעון ייקבע כחודש לאחר מכן, כדי שיהיה לכם די זמן לטפל בניירת ולקבל את הכסף לחשבון הבנק.

אז מה עדיף – הלוואת בלון או הלוואה רגילה?

התשובה לשאלה הזו בהחלט איננה פשוטה, שכן מדובר בהלוואות מסוגים שונים, והן מתאימות למצבים שונים לחלוטין. הלוואות קלאסיות מוחזרות בתשלום חודשי בפרק זמן שהוגדר מראש (6 חודשים, שנתיים או חמש למשל). מנגד, הלוואות בלון לרכב הן הלוואות שמוחזרות בתשלום אחד בלבד, ורק אז נמחקת ההלוואה. במקרים רבים אפשר להתייחס לפתרון מימון מהסוג הזה כאל הלוואת גישור, שכן מדובר בפתרון זמני המספק מענה לצורך כלכלי עד לרגע שבו יגיע סכום כסף משמעותי שאתם ממילא יודעים שאמור להגיע.

הלוואות בלון לרכב – לזמן קצר בלבד

אם קרן ההשתלמות שלכם צפויה להשתחרר בעוד 3 שנים בלבד, הלוואת בלון לא בהכרח אידאלית עבורכם. זאת משום שבזמן שיחלוף אתם צפויים לשלם ריבית לא מבוטלת. יתרה מכך, מוסדות פיננסיים שונים עלולים שלא לאשר הלוואה מהסוג הזה כאשר הלווה מעריך כי יוכל לפרוע אותה רק בעוד זמן ממושך.

אם אתם מתכננים למכור את הרכב הנוכחי שלכם והסכום הזה אמור להספיק גם לרכישת המכונית החדשה, הלוואת הבלון יכולה לספק מענה אידאלי לזמן הדרוש לכם בין עסקת הקנייה לעסקת המכירה. כך, לאחר מכירת הרכב יגיע לידכם סכום כסף משמעותי ובו תוכלו להשתמש כדי לפרוע את ההלוואה – גם אם  באופן חלקי בלבד.

היתרונות המרכזיים של הלוואות בלון לרכב

יש בהחלט שפע של יתרונות לנטילת הלוואות בלון לרכב, והיתרון המרכזי הוא בנוחות. במקום לקחת הלוואה שההחזרים בגינה ינגסו בתקציב החודשי ובתזרים המזומנים שלכם, אתם יכולים לדחות את התשלום לרגע שבו תקבלו ממילא סכום גדול שאמור להיכנס. חוץ מזה, הלוואות אלה ניתנות בסכומים קטנים או גדולים על פי הצורך שלכם, מה שבהחלט מבטיח גמישות רבה יותר.

הלוואת בלון דרך חברת הליסינג

דוגמה קלאסית ומוכרת לקבלת הלוואות בלון לרכב, היא הדוגמה של חברות הליסינג. כל מי שרכש מכונית חדשה דרך אחת החברות הללו מכיר את הרעיון: מחזירים לחברה סכום קבוע מדי חודש במשך שלוש שנים. אלא שהסכום החודשי רחוק ממחיר הרכב האמיתי, כאשר את יתרת הסכום יוכל הלווה לשלם בתום התקופה. הוא יכול להעביר את ההלוואה הלאה אל המכונית החדשה שיקנה או – אם יעדיף – יוכל למכור אותה ולהשתמש בכסף הזה כדי לפרוע את יתרת הסכום.

ממי תקבלו את ההלוואה?

בהנחה שהפתרון הזה מתאים גם לכם, ובהנחה שעם הלוואות בלון לרכב תוכלו להחליף את המכונית הישנה בדגם חדש ונוצץ יותר, כדאי לבדוק היטב מי מעניק לכם את ההלוואה. רק גוף מקצועי ואמין יוכל להציע פתרון מימון נוח ופשוט כל כך, כדי שתוכלו להשיג את המענה המדויק לצרכים שלכם.

הלוואות בלון לשכירים – איך זה עובד?

כעובד שכיר, גם אתה בוודאי מנסה לחסוך מדי חודש. לפעמים יש מטרה ברורה כמו חופשה או מימון הלימודים האקדמיים של הילד, ולפעמים חוסכים רק כדי להיות ערוכים ומוכנים להפתעות שונות או לרגע שבו תחליטו להחליף את המכונית הישנה. אלא שמפעם לפעם מגיע גם סכום כסף לא קטן. הוא משתחרר מקרן ההשתלמות, או שמדובר בירושה מכובדת שאמורה להיכנס. הסכום הזה יכול לעזור לכם לממן כבר עכשיו את החתונה של הילדה. הבעיה היא שהכסף יגיע רק בעוד שנה ובינתיים צריך לשלם לספקים השונים. הפתרון הנכון דווקא די פשוט, וזה הזמן להבין מה הן הלוואות בלון לשכירים?

הלוואת גישור – עד לקבלת הכסף

נניח שאתם מתכננים לקנות רכב חדש. יש לכם מכונית ישנה אבל אתם מעדיפים לקנות קודם מכונית אחרת כדי שלא תמצאו את עצמכם ללא פתרון ניידות נוח. הלוואות בלון לשכירים הן הפתרון האידאלי למצב הזה, ואפשר לחשוב עליהן כעל הלוואות גישור: עד שתקבלו את הכסף מעסקת המכירה של הרכב הישן תוכלו לקבל הלוואה על סכום הכסף הדרוש לקניית המכונית החדשה. אחרי שתמכרו תפרעו את ההלוואה. באופן דומה תוכלו לפעול עד שיתקבלו דמי הפיצויים שמגיעים לכם מהמעסיק, או עד שקופת החיסכון שלכם תהפוך לנזילה.

מתי צריך הלוואות בלון לשכירים?

באופן כללי, הלוואות בלון לשכירים טומנות בחובן לא מעט יתרונות. מעל לכל, זוהי הדרך הפשוטה ביותר לקבל את סכום הכסף הדרוש לפעולה מסוימת – הרבה לפני שיגיע סכום הכסף שאמור לכסות את ההוצאה הזו. אנחנו רואים את זה קורה אצל בעלי הדירות בזמן שהם ממתינים לכסף שיגיע ממכירת הנכס הנוכחי שלו, ובאופן דומה אפשר לתכנן הלוואות בלון לשכירים שאולי לא מוכרים רכב או בית, אבל כן מצפים בכל זאת לכסף כסף משמעותי.

הלוואת בלון טובה יותר לתזרים שלכם

אם נשווה את הרעיון שעומד מאחורי הלוואות רגילות לבין הלוואות בלון לשכירים, נגלה שיש יתרון אחד ברור ובולט שמעניק את היתרון להלוואת הבלון. כשאנחנו מתכננים הלוואה "רגילה" – כלומר הלוואה שנפרע בהחזר חודשי קבוע – אנחנו יודעים שנצטרך לקזז מדי חודש מאות ואף אלפי שקלים מהתקציב שלנו. במילים אחרות, ההתנהלות הפיננסית המשפחתית הופכת למאתגרת קצת יותר כשאל התמונה נכנסת הוצאה חדשה. לרוב זוהי גם הוצאה ממושכת שמלווה אותנו שנים, וזה בדיוק המצב שממנו תוכלו להימנע עם הלוואת בלון. במקום 36 תשלומים תשלמו תשלום אחד, וגם אם תתחילו לשלם את הריבית לפני תום ההלוואה – הסכום החודשי יהיה נמוך משמעותית.

החיסכון של הלוואות בלון – הריבית

לצד היתרון המשמעותי שלה, להלוואת בלון יש גם חיסרון. עבור לא מעט אנשים החיסרון הזה נחשב למשמעותי פחות בשל היתרונות הרבים של פתרון המימון הייחודי הזה, אבל חשוב להבין שלרוב – הלוואות בלון לשכירים הן הלוואות קצת יותר יקרות. במילים אחרות, עלות ההלוואה תהיה גבוהה בהשוואה לריבית על הלוואות "רגילות". מצד שני, אם אתם נמנעים מהחזר חודשי קבוע שנוגס בהוצאות החודשיות שלכם ועוזר לכם להגדיל את המינוס, יכול להיות שאת המחיר הזה תרצו בכל זאת לשלם.

לקינוח: דוגמה להלוואת בלון

נניח שאתם זקוקים לפתרון מימון ומוצעת לכם הלוואת בלון בסך 100 אלף שקלים. את ההלוואה הזו תחזירו במלואה בעוד שלוש שנים בלבד. בינתיים תקבלו את הכסף ותוכלו לשפץ את הבית, לעזור לילדים לממן את התואר הראשון או לסייע להורה בטיפול רפואי יקר. הלוואות בלון לשכירים לתקופה של שלוש שנים יכולות להיקבע בתנאים שונים, אבל לצורך הדוגמה – נניח שהריבית שנקבעה היא 4 אחוזים לשנה. בסך הכול תחזירו בעוד שלוש שנים 112,486 שקלים, כלומר 12,486 שקלים יותר. אם הריבית צמודה למדד תשלמו אפילו יותר – 20,743 שקלים יותר, ליתר דיוק. אם מדובר על הלוואה לפרק זמן של שנה אחת תשלמו 4,000 שקלים נוספים בסוף השנה, ועל חצי שנה תשלמו 1,980 שקלים.

המשמעות: הלוואות בלון לטווח קצר

אם כן, הלוואות בלון לשכירים הן יקרות יותר אבל גם נוחות למדי. אם אתם זקוקים להלוואה לטווח ארוך מומלץ להשוות בין החלופות ולהבין האם עדיפה לכם הלוואת בלון או האם הלוואה רגילה היא פתרון חסכוני יותר. מי שזקוק להלוואה לפרק זמן קצר יחסית, כלומר לכמה חודשים בלבד, יכול מאוד להיות שעבורו הלוואת בלון היא מענה מצוין. הוא אמנם ישלם ריבית כמו בכל הלוואה אחרת, אבל היא תהיה קטנה יותר ובנוסף לא יעלה הצורך בתשלום חודשי קבוע (שכאמור, מקשה על ההתנהלות הכלכלית).

מה עושים ואיך בוחרים?

כדי להבין האם האפשרות הזו באמת טובה לכם או האם יש דרך אחרת, חשוב לבצע השוואה מעמיקה ומדויקת בין חלופות, להבין את המשמעויות של הלוואות בלון לשכירים ולקבל את ההחלטה שמתאימה יותר עבורכם. כאמור, הנוחות חשובה לא פחות מאשר העלות, כך שגם לנושא הזה כדאי להפנות את תשומת הלב לפני שהפור נופל וההחלטה מתקבלת.

מחשבון הלוואת בלון – מתי צריך אותו?

יותר ויותר ישראלים נוטלים הלוואות דרך הבנק, חברת הביטוח או כל גוף פרטי אחרים. הם עושים זאת משום שהם זקוקים לפתרון יעיל שיאפשר להם להחליף מכונית, לקנות דירה חדשה במקום הדירה הנוכחית שלהם, או להשקיע בעסק. הם יכולים לבחור בין חלופות שונות, לרבות הלוואת בלון – המוכרת גם בשם הלוואת גישור (או הלוואת בוליט). עוד רגע נבין בדיוק מה זה אומר ולמי הפתרון הזה יכול להתאים, אבל חשוב לדעת לחשב את עלות ההלוואה. אחת הדרכים הפשוטות עשות זאת היא באמצעות מחשבון הלוואת בלון שעוזר להם להבין את המשמעות הכלכלית של המהלך הזה.

לפני הכול: מה היא הלוואת בלון?

כשאנחנו בוחרים הלוואה לרכישת מכונית או להקמת העסק, אנחנו מתמקדים בדרך כלל בשלוש שאלות עיקריות: חשוב לנו להגדיר את סכום ההלוואה, חשוב לנו לקבוע כמה זמן יידרש עד לפירעונה המלאה ובאופן טבעי אנחנו צריכים לדעת כמה נשלם מדי חודש עד תום תקופת ההלוואה. עם זאת, מחשבון הלוואת בלון מאפשר לנו להבין כמה תעלה לנו החלופה – הלוואה שנפרע בתשלום אחד בלבד, עם תום תקופת ההלוואה.

מחשבון הלוואת בלון – להבנת המשמעות הכלכלית

הלוואת בלון היא פתרון לא רע בכלל, בוודאי כאשר אתם מצפים לסכום כסף שאמור להגיע ולכסות את ההלוואה במלואה. השימוש הנפוץ ביותר שלה הוא בתהליך מכירת ורכישת הנכס. בזמן שבו אנחנו ממתינים לקבלת תשלום מהרוכש העתידי שלכם תוכלו להתקדם לרכישת דירה חדשה. את הסכום הדרוש לכם תקבלו באמצעות הלוואת בלון, ואותה תפרעו מיד עם קבלת הסכום מהרוכשים שלכם. כדי להבין את גובה הריבית ואת מחירה של ההלוואה הזו, מחשבון הלוואת בלון יעזור לנו להבין את המשמעות הכלכלית של ההחלטה ואת מחירה.

השוואת עלויות באמצעות מחשבון הלוואת בלון

בכל תהליך של נטילת הלוואה אנחנו צריכים להשוות עלויות וריביות, להבין היטב את המשמעויות של כל צעד ולקבל החלטות בצורה מושכלת וטובה יותר. מחשבון הלוואת בלון עוזר לנו לעשות את זה עם כמה נתונים מרכזיים:

1 – מה סכום ההלוואה הדרוש לכם? האם אתם צריכים 100,000 שקלים להקמת עסק או 50,000 שקלים לרכישת מכונית חדשה?

2 – מה היא תקופת ההלוואה? האם תפרעו אותה בעוד שנה כשקרן ההשתלמות תשתחרר או בעוד שלוש שנים כשפרויקט גדול יסתיים ואיתו יגיע סכום כסף מכובד?

3 – מה היא הריבית השנתית ומה הוא המדד השנתי?

מחשבון הלוואת בלון – דוגמה לאופן החישוב

לצורך הדוגמה, נניח שאתם זקוקים להלוואה בסכום של 100,000 שקלים. בעזרת מחשבון הלוואת בלון תוכלו לדעת כמה תחזירו בתום תקופת ההלוואה שלכם, ולצורך הדוגמה נניח שמדובר על תקופה של חמש שנים או 60 חודשים. עכשיו נוסיף למשוואה ריבית שנתית של 4% ומדד שנתי של 2.5. במצב כזה המחשבון יגלה לנו כי סך ההחזר הוא 127,628 שקלים, ומכאן שנשלם 27,628 שקלים מעבר לסכום שקיבלנו כאשר ההלוואה לא צמודה למדד, או 44,301 שקלים כאשר ההלוואה צמודה למדד. כעת, כשכל הנתונים לפניכם, אתם יכולים להבין האם ההלוואה הזו יעילה ונכונה לכם באמת.

מתי נצטרך מחשבון הלוואת בלון?

הלוואת בלון יכולה להתאים, כאמור, במצבים שונים. זהו פתרון נוח ברכישת ומכירת דירה, בהחלפת מכונית, או בהקמת עסק חדש. אתם עשויים להזדקק לה למימון לימודים אקדמיים, ובמקרים רבים הלוואת בלון היא פתרון מצוין למי שמחפש דרך טובה לממן חתונה הרבה לפני שמגיע התשלום מהאורחים. אם כן, באמצעות מחשבון הלוואת בלון יהיה לכם פשוט יותר להכריע האם ההלוואה שבחרתם מתאימה לכם וכמה היא תעלה לכם בטווח הארוך.

הלוואה לכל מטרה באשר היא

אם נדייק, הלוואת בלון יכולה לסייע לנו במימון צרכים שונים ומגוונים. זהו פתרון יעיל כשהוצאה גדולה ובלתי צפויה מתקרבת, כשאתם נאלצים להתמודד עם רכישה יקרה, עם שיפוץ הבית, עם קניית נכס או עם השקעה גדולה ברכישת ציוד לעסק. אם יש לכם תוכנית חיסכון גדולה או ירושה שאמורה להתקבל, קרן השתלמות משמעותית או סכום כסף מכובד שיגיע ממקור כזה או אחר – אתם יכולים לקחת הלוואה אחת גדולה כבר עכשיו, לוותר על ההחזרים החודשיים ולהחזיר את מלוא הסכום רק בתום התקופה.

איך תדעו אם זה מתאים לכם?

מחשבון הלוואת בלון עוזר לנו לבצע סקר שוק ולהבין מה הן החלופות שעומדות לרשותנו. כך אפשר להשוות בין הצעות שונות וגם בין סוגי הלוואות, מה שעוזר לנו לקבל החלטות טובות יותר. עם המחשבון הזה הבחירה שלכם תהיה מדויקת ונכונה יותר מכל בחירה אחרת שתוכלו לקבל. אז רגע לפני שאתם לוקחים על עצמכם הלוואה גדולה שתשפיע על ההוצאות שלכם בשנים הקרובות – כדאי לבחון היטב את השטח ולפעול בצורה מושכלת.

הלוואות בלון לעצמאיים – היתרונות והחסרונות

הלוואות בלון לעצמאיים הן הלוואות שמוכרות גם בשמות אחרים כמו הלוואות גישור או בוליט, ויש מאחוריהן היגיון אחד פשוט למדי. במקום ליטול הלוואה עם החזר חודשי ופריסת תשלומים למשך כמה חודשים או שנים, ניתן לקבל הלוואה שתוחזר במלואה בתום התקופה, לרוב בתשלום אחד. יש להלוואה הזו יתרונות ברורים שעליהם נדבר בהמשך, כמו גם חסרונות כמובן, אבל מעל לכל חשוב להבין שהיא לא מתאימה לכל אחד. למעשה, הלוואות בלון לעצמאיים הן פתרון אידאלי בעיקר למי שיודע שצפוי להיכנס לעסק שלו סכום לא קטן, בין אם מדובר בתשלום גדול על פרויקט, בפיצוי שיתקבל או בקרן השתלמות שאמורה להשתחרר.

התנהלות כלכלית טובה יותר בתקופת ההלוואה

בין היתרונות המרכזיים של הלוואות בלון לעצמאיים אפשר למנות יתרון אחד משמעותי: בעל עסק שיודע כי הוא עומד לקבל סכום משמעותי לכיסוי ההלוואה, יכול להקל על תזרים המזומנים שלו ולבחור בפתרון פשוט יותר. אם הלוואה רגילה מחייבת פריסת תשלומים למשך חודשים ארוכים, הרי שעם הלוואת בלון ייקבע רק תשלום אחד בסוף התקופה. כך ניתן להמשיך בהתנהלות תקינה בעסק בלי לחשוש מהגדלת ההוצאה החודשית.

הלוואות בלון לעצמאיים לפיתוח עסקי

יש המון סיבות טובות בגינן בעלי עסקים זקוקים לקבלת הלוואה. פיתוח מוצרים ייחודיים, התרחבות לשווקים חדשים, גיוס עובדים או מעבר למחסן חדש, כל אלה עלולים להכביד על העסק באופן משמעותי. במקרים רבים ניתן לגייס הלוואות ופתרונות מימון מבנקים וגופים פיננסיים אחרים, ובמצבים אלה תידרשו לקבוע את סכום ההלוואה ואת פריסת התשלומים, מה שישפיע באופן טבעי גם על גובה ההחזר החודשי. לעומת זאת, הלוואות בלון לעצמאיים מאפשרות קבלת הלוואה שתוכלו להחזיר בעוד שנה או שלוש, וזו חלופה מצוינת במצבים שבהם הפיתוח אמור להוביל להכנסה משמעותית שתכסה את ההלוואה.

החלופה: הלוואת בלון חלקית

בעוד הלוואות בלון לעצמאיים מאפשרות החזרה של מלוא הסכום בתום התקופה, יש מי שבוחר בדרך מעט שונה. האפשרות לקבלת הלוואת בלון חלקית נחשבת לאופציה מועדפת על ידי לא מעט בעלי עסקים שבוחרים לצמצם את גובה ההחזר בסוף התקופה. במקום, הם פורסים את תשלום הריבית לתשלומים וכך משלמים במועד ההחזר רק את סכום ההלוואה – ללא הריבית שנפרעה בשלב מוקדם.

מתי מומלץ לקחת הלוואות בלון לעצמאיים?

לפני הכול, הלוואות בלון לעצמאיים הן פתרון שיכול להתאים רק למי שיודע בוודאות שצפוי להגיע לחשבון הבנק שלו סכום כסף משמעותי. חשוב להיערך מראש לצעד מהסוג הזה, שכן הסתמכות על סכום שאולי יגיע (ואולי לא) מחייבת תוכנית פעולה ברורה. למשל, אם יש לכם תוכנית חיסכון שתוכלו לנצל, נכס שתוכלו למכור או יתרת זכות בחשבון שלכם – הרי שתוכלו לפרוע את ההלוואה ולכסות גם את הקרן, גם את הריבית וגם את ההצמדה.

האם הלוואת בלון מתאימה לכולם?

התשובה לשאלה הזו ברורה: הלוואות בלון לעצמאיים יכולות להיות פתרון נהדר, אבל זהו לא הפתרון היחיד ולא תמיד הוא היחיד שעומד לרשותכם. למעשה, בהשוואה בין הלוואה רגילה להלוואה בלון, החלופה השנייה עלולה לעלות לכם יותר. כדי לדעת האם היא משתלמת לכם כלכלית כדאי לחשב במדויק את עלות ההלוואה שלכם. עם זאת, רצוי לזכור שבמקרים רבים הריבית הגבוהה משתלמת לנוכח הוויתור על החזר חודשי קבוע, זה שמשפיע על עוגת התקציב שלכם ופוגע בתזרים שלכם. מאחר ועסק יעיל הוא עסק שמתנהל בצורה מחושבת ככל האפשר, האפשרות להימנע מהחזר חודשי יכולה להיות נוחה, ללא ספק.

פתרון נוח גם ברכישת נכס

בעלי עסקים שמתכננים לקנות נכס חדש, בין אם מדובר במשרד גדול יותר או במחסן לוגיסטי, עשויים להזדקק לפתרון זמני שיאפשר להם לבצע את הרכישה – עוד לפני שימכרו את הנכס שעומד לרשותם. זוהי למעשה הלוואת גישור המוכרת היטב לישראלים רבים שבוחרים לקנות נכס לטובת העסק (או הבית) ונאלצים לאתר פתרון מימון יעיל שיחסוך להם הלוואה גדולה שיגררו במשך שנים. את ההלוואה הזו הם מקבלים מגופים פיננסיים שונים, כאשר גם הבנקים, חברות הביטוח ומוסדות אחרים יכולים להציע לכם הלוואה מהסוג הזה בדיוק.

אז איך בוחרים את ההלוואה המתאימה?

הלוואות בלון לעסקים אפשר לקבל ממקורות שונים כאמור, מה שאומר שתוכלו לקבל הצעות שונות מגופים שונים. עם זאת, חשוב להבין מה משמעות ההלוואה שתקבלו, מה גובה הריבית וכמה זמן ייקח עד שתוכלו לפרוע אותה במלואה. שאלות אלה יעזרו לכם לפעול בצורה חכמה, לתכנן את המהלכים הבאים שלכם ולקחת הלוואה שמתאימה בדיוק למידות שלכם. אפשר ומומלץ להיעזר במחשבון הלוואה שיגלה לכם מראש כמה אתם באמת עומדים לשלם בתום התקופה.

הלוואות בלון? מה זה הלוואות בלון

כשאתם זקוקים להלוואה, אתם פונים לגופים שונים. לרוב מתחילים מהבנק, ובפגישה עם הבנקאי תשמעו על מסלול הלוואה אחד מרכזי. הפתרון הזה כנראה לא כולל הלוואות בלון, פתרון ייחודי שרבים אינם מכירים. אלא שהחלופה הזו קיימת ורצוי להבין את המשמעויות שלה לפני שתקבלו החלטות גדולות ביחס להלוואה כזו או אחרת. אז מה הן הלוואות בלון?

הלוואות בלון – עד שהכסף יגיע

נניח שאתם מתכננים לקנות מכונית חדשה. בעוד שנה וחצי תיפתח קרן השתלמות שתעזור לכם לממן את ההוצאה הזו אבל היום אין לכם את הסכום הזה. אתם יכולים לקבל הלוואה רגילה דרך הבנק (או הלוואה חוץ בנקאית כמובן), אבל באפשרות הזו אתם עומדים להתמודד עם החזר חודשי קבוע לתקופה ארוכה. ההחזר החודשי הזה ינגוס בתקציב שלכם וישפיע על ההוצאות שלכם בשנים הבאות. מנגד, הלוואות בלון מציעות דרך אחרת לחלוטין. בדרך הזה אין החזר חודשי קבוע אלא רק תשלום אחד. הוא מגיע בסוף התקופה, כשהכסף שחיכיתם לו יגיע אל חשבון הבנק שלכם. אז תוכלו לפרוע את ההלוואה במלואה ולהמשיך קדימה בלי הנטל המיותר.

הלוואות בלון עד עשר שנים

באופן כללי, הלוואות בלון מספקות פתרון מימון נוח למי שזקוק להלוואה ומעדיף להימנע מההחזרים החודשיים שהופכים מהר מאוד למעמסה של ממש. למרבה המזל, חברות שמציעות הלוואות בלון מאפשרות לדחות את ההחזר עד לתקופה של עשר שנים. בינתיים תוכלו להחזיר רק את הריבית ובעוד כמה שנים תוכלו לפרוע את הקרן בתשלום אחד או שניים לכל היותר. עד אז תוכלו לשחרר את קרן ההשתלמות, למכור את הנכס או לקבל את הירושה שצפויה להגיע.

מנצלים עכשיו את הכסף שיגיע בהמשך

יש למעשה שני יתרונות מרכזיים בנטילת הלוואת בלון. היתרון הראשון ברור: אתם יכולים לנצל כבר עכשיו את הכסף שיגיע רק בעוד כמה חודשים או בעוד כמה שנים. לצורך הדוגמה, נניח שאתם מצפים לכספים שממתינים בקופת החיסכון שלכם. יש שם סכום מכובד מאוד אבל הקופה לא נזילה עדיין, ואתם נאלצים להמשיך לחכות. אלא שיש גם דרך אחרת. במקום להמתין תוכלו לבחון את החלופות שלכם ולמצוא הלוואות בלון שיתאימו בדיוק למידות שלכם. את הכסף תחזירו בהמשך, לאחר שתקבלו אותו.

הלוואות בלון טובות יותר לניהול משק הבית

בהנחה שאתם פועלים על פי תקציב ברור ומוגדר, הלוואות בלון הן דרך נהדרת לשמור על השגרה ולהימנע משינויים קיצוניים. הלוואת הבלון שתיטלו תעזור לכם לדחות את התשלום עד לרגע שבו ייכנס לחשבון שלכם סכום כסף שאתם ממילא אמורים לקבל, במקום לשלם מדי חודש מאות שקלים (במקרה הטוב). רק התנהלות כלכלית נכונה ותכנון מדויק, לצד צמצום ההחזרים החודשיים, היא זו שתעזור לכם לקבל החלטות בצורה יעילה וטובה הרבה יותר.

כמה עולות לכם הלוואות בלון?

לפני שאתם בוחרים הלוואה כזו או אחרת, בין אם זו הלוואה קלאסית או הלוואת בלון, חשוב לבצע השוואה מדויקת ולהבין מה מחירה של ההלוואה. במקרים רבים הלוואות בלון נחשבות לפתרון קצת יותר יקר, אבל יש מי שמבחינתו המחיר הזה דווקא משתלם. זה קורה כשאנחנו מעדיפים להימנע משינויים דרסטיים בתזרים המזומנים, כשאנחנו מצפים לסכום משמעותי שממילא צפוי להיכנס, או כשמדובר בעסקה שבה הלוואת גישור היא הפתרון האידאלי. כך, בעלי עסקים ישתמשו בהלוואה למימון פרויקט שצפוי להניב הכנסה מרשימה מאוד, ומי שמתכנן לקנות דירה במקום זו שבה הוא חי היום יעדיף להשתמש בפתרון המימון הייחודי כדי לקבל את הכסף הדרוש להשלמת עסקת הקנייה – עוד לפני שיגיע הכסף מהרוכשים של הדירה הנוכחית.

חישוב העלות: באמצעות מחשבון הלוואות בלון

הדרך הטובה ביותר להבין את המשמעות הכלכלית של ההלוואה ולחשב מה הסכום שאתם צפויים להחזיר בסוף התקופה, היא עם מחשבון הלוואות בלון. המחשבון הזה הוא שמאפשר לנו לחשב את המחיר שנשלם על ההלוואה על בסיס סכום הקרן, הריבית וכמובן – המועד שדרוש עד לפירעונה המלא. עם המחשבון הזה תוכלו להשוות בין הצעות שתקבלו מגופים שונים, להבין את המשמעות מבחינתכם ולזהות האם מדובר בהלוואה אטרקטיבית שמותאמת לצרכים הייחודיים שלכם.

איך תקבלו את ההחלטה האידאלית עבורכם?

לפני שאתם בוחנים הלוואות בלון כדאי להגדיר את הסיבה שבגללה אתם דרושים לכסף הזה. האם אתם מתכננים לקנות נכס חדש או להקים עסק? האם אתם מחפשים דרך פשוטה להחליף את הרכב או שמא מדובר בהזדמנות לשפץ את הבית? ואולי אתם מתכננים חתונה אבל עד שיגיעו הצ'קים של האורחים שלכם אתם זקוקים לפתרון מימון אחר. בכל המצבים הללו הלוואות בלון יכולות לספק מענה מושלם. הן יכולות לעזור לכם לממן את הצורך הזה כבר עכשיו, ולהחזיר את התשלום במלואו בבוא היום, כשקופת חיסכון תיפתח או כשתמכרו נכס בעל ערך. רק עם הגדרה ברורה של הצרכים שלכם – הן אלה הכלכליים והן אלה הפיזיים או הרגשיים – תוכלו לקבל את ההחלטה המושלמת עבורכם.

שלחו הודעה