הלוואות גדולות ללא ריבית

הלוואות גדולות ללא ריבית זו אמירה שנראית לא הגיונית ולא מציאותית אולם מסתבר שאפשר להשיג הלוואות מסוג זה בכמה מקומות מיוחדים.

השיטות השונות לקבלת הלוואות

ברוב המקרים, גורמים שונים מעניקים הלוואה בסכום כספי שנקבע מראש. הם מוסיפים על כך דרישת תשלום לעמלות וריבית כך שהסכום הכללי הופך להיות גבוה הרבה יותר. יש מלווים שדורשים הוצאות נלוות שהן הוגנות וסבירות וקיימים מקרים שבהם הריבית היא גבוהה במיוחד ולכן סך ההחזר הופך למעמסה כספית גבוהה מאד.

גורמים פיננסיים המעניקים הלוואות כספיות

בנקים

בנקים מסחריים המעוניינים לסחוף אליהם לקוחות חדשים מעניקים להם הטבות ייחודיות. לעיתים מדובר בקבלת הלוואה ללא חיוב בריבית ולעיתים ההטבה היא אחרת.

המקרים הללו הם די נדירים ומתבטאים בסכומים נמוכים יחסית.

גורמים חוץ בנקאיים

גורמים חוץ בנקאיים הופכים למשמעותיים יותר ויותר לנוכח ההלוואות המשמעותיות שהם מעניקים בהיקפים גדולים ללקוחות עסקיים ופרטיים.

ההלוואות ניתנות תוך חיוב בריבית ובעמלות ושעבוד נכסים כמו דירה, חיסכון נזיל או רכב. הגורם החוץ בנקאי ישתמש בנכס מחוסר ברירה במקרה של אי תשלום של ההחזרים החודשיים.

הלוואות בסכומים גדולים ללא ריבית

ארגוני חסד וגמ"חים נוהגים לתת הלוואות מסוג זה למעוטי יכולת או לארגונים שונים. כדי להגן על כספם דורשים הארגונים הללו ערבויות שונות כדי להבטיח את החזרת סכום הקרן.

אדם הנזקק לסכומים גדולים ואינו מסוגל לשלם גם ריביות, ישתדל לקחת הלוואות מכמה גורמים שונים כדי להגיע לסכום הכללי לו הוא זקוק, אך שיטה זו תיצור החזרים גבוהים בכל חודש בסך הכול הכללי עבור כולם.

הלוואות חברתיות

חסכונות של אזרחים רבים הנמצאים בחסכונות בבנקים המסחריים אינם צוברים ריביות זכות. לאור זאת הוקם ארגון היוצר קשרים בין אדם שהוא בעל ממון ומעוניין להלוות מכספו לאדם הזקוק לממון זה. בעסקה זו ירוויח המלווה סכום נאה מהריביות ומהעמלות ומדובר בסכום שהוא גבוה יותר מהסכום שאותו ירוויח אם החיסכון יישאר בבנק.

כדי לעגן את הנושא, חותמים שני הצדדים על חוזה המאגד את כל המחויבויות של כל אחד מהצדדים. האחד מעביר את סכום ההלוואה במועד שסוכם והאחר מעביר כל חודש את התשלום שנקבע כולל ריביות ועמלות. בחוזה מפורטות הפעולות שיינקטו אם החייב לא יעמוד בתשלומים השוטפים.

קל יחסית לקבל הלוואה מסוג זה כיוון שמדובר בקשרים שנרקמים בין אדם לרעהו ואין צורך בקבלת אישורים של גורמים בנקאיים או חוץ בנקאיים.

קבלת הלוואות גדולות על סמך כספי חסכונות

אדם שמחזיק בחברות הביטוח או בחברת ההשקעות כספים בחסכונות כמו קופות גמל או קרנות פנסיה יכול לבקש מהחברות הללו הלוואה עד גובה % 80 מסך הכספים הקיימים בקופה. שיטה זו היא נוחה מאד מכמה סיבות:

 • את ההלוואה אפשר לקבל תוך פרק זמן קצר ביותר.
 • הלוואה זו אינה פוגעת בקרן שממשיכה לצבור ריביות עד מועד פקיעתו של החיסכון. במועד זה מקבל העמית את כל הכסף שהצטבר בקופה בקיזוז סכום ההלוואה.
 • הלקוח מחזיר בכל חודש סכום קטן מאד כיוון שהוא משלם רק ריביות. עבור הלוואה שערכה הכספי הוא כ – 70,000 ₪, ישלם הלקוח בכל חודש כ – 60-50 ₪ בלבד.
 • הלוואה מסוג זה אינה מהווה סיכון כיוון שסכום ההחזר הוא קטן מאד בכל חודש ורוב הלקוחות יוכלו לעמוד בהחזרים הללו.
 • כך הלקוח אינו מתחייב להחזרים המהווים מעמסה כספית של מאות או אלפי שקלים בחודש בכל סוג הלוואה אחרת.
 • הלקוח חותם על מסמך ערבות שהוא מתחייב להחזיר את ההלוואה כולה או לקזז אותה ביום פירעון החיסכון.
 • החיסרון הגדול של שיטה זו הוא העובדה שהלקוח מקטין באופן משמעותי את סך החסכונות שלו שמיועדים לשנות הפנסיה.

קבלת הלוואות מקרנות שונות

 • המדינה מעוניינת לעודד צמיחה במשק ולכן היא יסדה כמה קרנות שייעודן הוא הזרמת הלוואות בתנאים אטרקטיביים לבעלי עסקים הן בעת הקמת העסק והן בעת הניהול השוטף שלו לצורך פיתוח עסקי, הון חוזר ומטרות אחרות.
 • הריביות באופציה זו הן מצוינות ולכן העסקים מסוגלים ברוב המקרים לעמוד בהתחייבויות הכספיות שהם לוקחים על עצמם אלא אם חל שינוי תהומי בעסק.
 • ההלוואות הללו הן בערבות מדינה, כלומר הבנקים המסחריים מזרימים את הכסף בפועל לעסקים לאחר הליך של בדיקה אך אם עסקים מסוימים נופלים בסופו של דבר, המדינה שערבה על העסקאות הללו, מחזירה את הכסף לבנקים כדי שלא יוצר להם חור מהותי לאור קריסה זו שעלול ליצור אפקט דומינו שיסכן את יציבותו של הבנק.
 • קיימים כמה קריטריונים שעל פיהם העסקים מקבלים כספים במדרגות שונות ולאחר בדיקה מדוקדקת של התכנית העסקית, התקציב ודוחות רווח והפסד של כל יחידת רווח בעסק.
 • הלקוחות יכולים לפרוס את ההחזרים לתקופה מקסימלית בת חמש שנים ולקבל גרייס בחודשים הראשונים.
 • מעבר להלוואות בערבות מדינה, קיימת גם הקרן של בנק הפועלים שמותאמת למטרה זהה. כאן אפשר לפרוס את ההחזרים לפרק זמן של שש שנים ולקבל תקופת גרייס מקסימלית בת שנה.
 • מעבר לקרנות הללו שהן הקרנות בעלות היקף הפעילות הנרחב ביותר, יש כמה קרנות המסוגלות גם כן להעניק הלוואות אך בהיקפים הרבה יותר קטנים.
 • בין הקרנות אפשר למצוא את קרן קורת, קרן צפונה ודרומה המנותבת לעסקים בפריפריה, קרן נתן, קרן סולם וקרנות נוספות קטנות יותר.

הלוואות בקליק

הלוואות בקליק בוחנים את הצרכים של כל לקוח ועל פיהם הם פונים לגורמים החוץ בנקאיים ולקרנות כדי לקבל את הצעות המחיר הטובות ביותר עבור כל לקוח.

התנאים הייחודיים שיקבלו הלקוחות דרך הלוואה בקליק יפתיעו גם אותם.

שלחו הודעה