הלוואה לשיפוץ דירה

אם אתם מעוניינים לשפץ את הבית שלכם, בין אם זה הוספת חדרים, הוספת חלונות ועוד, תוכלו לעשות זאת באמצעות הלוואה לשיפוץ דירה. באמצעות הלוואה לשיפוץ דירה תוכלו להיות רגועים שיש לכם את כל הכסף הנדרש לשם השיפוץ עצמו. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שאתם צריכים לדעת על לקיחת הלוואה לשיפוץ דירה.

מהי הלוואה לשיפוץ הדירה?

הלוואה לשיפוץ הדירה היא הלוואה אשר ניתנת כאשר רוצים לשפץ את הדירה עצמה בין אם זה שיפוץ חיצוני או שיפוץ פנימי. מאחר ששיפוץ דירה היא עסק יקר מאוד ועולה לא מעט כסף, חשוב שיהיה לנו את כל הכסף הנדרש בטרם נתחיל עם שיפוצי הדירה עצמה. ברוב המקרים מדובר על שיפוץ חיצוני של הדירה שכולל הוספת חדרים לדירה, הוספת חלונות, צביעת החדרים, שיפוץ המטבח ושאר החדרים ועוד. אך ישנם מקרים בהם יש צורך בשיפוץ פנימי של הדירה, שיפוץ זה כולל לרוב תיקון גג הבניין מפני נזילת מים, תיקון מערכת האינסטלציה של הדירה, מערכת החשמל, הגז ועוד. לכן בטרם השיפוץ עצמו, חשוב שתתייעצו עם איש מקצוע איזה שיפוץ בדיוק אתם צריכים לדירה על מנת שתדעו את עלותו ותוכלו לקחת מהבנק הלוואה מתאימה שתכסה את כל השיפוץ. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שההלוואה שאתם לוקחים לשיפוץ תכלול מקרים בהם יש צורך בכסף נוסף לשיפוצים על מנת לשפץ דברים שלא לקחנו בחשבון וצצו במהלך השיפוץ עצמו.

מתי יש צורך בהלוואה לשיפוץ דירה?

הצורך בשיפוץ דירה הוא שונה מאדם לאדם. אך הוא מתבצע כאשר אנו רוצים לשנות את הדירה שלנו מבחינת הוספת חדרים, הוספת חלונות וכן לשפץ חדרים מסוימים בדירה עקב מצבה של הדירה. רוב שיפוצי הדירה נעשים בדירות ישנות אשר זקוקות לחידוש הדירה עצמה עקב, צנרת ישנה, מערכת אינסטלציה סתומה או נוזלת, תשתיות הבית הישנות ועוד. שיפוץ הדירה מתחלק לשני סוגים עיקריים שיפוץ פנימי ושיפוץ חיצוני. כאשר השיפוץ החיצוני כולל את איטום הגג מפני נזילות, תיקון תשתיות הבית השונות ועוד. ואילו השיפוץ החיצוני כולל את צביעת הבית, הוספת חדר או חדרים, שיפוץ המטבח עצמו ועוד.

כיצד תשיגו הלוואה לשיפוץ בתנאים נוחים?

אם אתם רוצים הלוואה לשיפוץ בתנאים נוחים וגמישים אשר תוכלו לעמוד בהם. חשוב שהלוואה שאתם לוקחים בין אם מהבנק או מחברות חוץ בנקאיות יהיה בהתאם לצרכים האישיים שלכם. מעבר לכך, חשוב להתייעץ עם איש  מקצוע על מנת להתאים לכם הלוואה מתאימה שתוכלו לעמוד בה ולהחזירה כל חודש. תוכלו לבר על הלוואות שונות לשיפוץ הדירה בכמה אפיקים שונים שכוללים בין היתר חברות פיננסיות, חברות אשראי ועוד. אם החלטתם ללכת לקיחת הלוואה לשיפוץ מהבנק חשוב שתשוו בין כמה בנקים שונים את גובה הריבית על הלוואה עצמה, תנאי החזר ההלוואה ועוד. ע"י השוואה בין כמה חברות שונות תוכלו להגיע להחלטה איזה הלוואה הכי מתאימה לצרכים שלכם מבחינת הריבית על ההלוואה, תנאי ההחזר ועוד.

אילו פרמטרים חשוב לקחת בחשבון בעת לקיחת הלוואה לשיפוץ דירה?

בטרם לקיחת הלוואת המשכנתא חשוב שתשימו לב לכמה פרמטרים חשובים מאוד שיחסכו לכם זמן וכסף מיותרים. פרמטרים אלה כוללים:

החלטת היקף השיפוץ עצמו– חשוב שתדעו את היקף השיפוץ כולו. האם מדובר על שיפוץ נקודתי או שיפוץ של מספר חדרים או אפילו כל הבית עצמו. כמו כן, חשוב שתדעו שחדר הרחצה והמטבח הם חדרים מורכבים יותר ודורשים שיפוץ מסיבי יותר הכולל הרמת ריצוף, טיפול בצנרת ועבדה של ממספר בעלי מקצוע, על כן עלותו גבוהה יותר משאר חדרי הבית. שיפוץ המטבח מצריך תכנון מקצועי הכולל מספר אנשי מקצוע וזאת על מנת להגיע לתוצאה אופטימלית. מדובר על הוצאה גבוהה מאוד שיכולה לנוע בין 20,000 -100,000 ₪.

אנשי המקצוע – חשוב שתיקחו בחשבון את כל אנשי המקצוע שמעורבים בשיפוץ עצמו. אנשי המקצוע כוללים: טייחים, רצפים, חשמלאים, אינסטלטורים ועוד. כמו כן , חשוב לבדוק שאנשי המקצוע אכן בעלי ניסיון בתחום. תוכלו לבדוק את אנשי המקצוע ברשם הקבלנים. כמו כן, תוכלו להתרשם מעבודות הקבלן אשר בוצעו בעבר. חשוב מאוד שתשקלו אף להעסיק מעצב פנים או אדריכל בהתאם לצרכי השיפוץ שלכם.

הגדרת תקציב- חשוב שתגדירו תקציב מסוים ולא תחרגו ממנו. תוכלו לקבל כמה הצעות מחיר מכמה חברות שונות להשוואות ביניהם ולבחור את ההצעה שהכי מתאימה לצרכים האישיים שלכם. קחו בחשבון שהוצאות השיפוץ לרוב גבוהות ממה שתוכנן בפועל ב-15%.

אם תיקחו בחשבון את כל אחד מהפרמטרים הבאים או אפילו חלק מהם, תוכלו לדעת איזה הלוואה לשיפוץ אתם צריכים לקחת מהבנק או מחברות חוץ בנקאיות שונות. מעבר לכך, הודות לפרמטרים אלו תוכלו לחסוך זמן וכסף מיותר על שיפוץ הדירה, דבר החשוב מאוד לכם.

איך תרצו לשתף?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה