הלוואת גרייס – למי זה יכול להתאים?

רוב ההלוואות המוצעות לנו היום פועלות באופן דומה למדי. אנחנו מקבלים סכום מוגדר ומתחילים לשלם מדי חודש במשך תקופה המוגדרת מראש. אלא שבמקרים רבים אנחנו מתקשים להחזיר את ההלוואה מיד, וזמן "חסד" (או גרייס) הוא בדיוק מה שיעזור לנו. אם כן, הפתרון האידאלי למצבים מהסוג הזה הוא הלוואת גרייס, וכדאי להבין את משמעות ההלוואה לפני שתחליטו האם זהו הצעד הנכון גם עבורכם.

איך נקבעת הלוואת גרייס?

באופן כללי, הלוואת גרייס מאפשרת לנו לדחות את מועד התשלום לזמן מאוחר יותר. במילים אחרות, אם אתם יודעים שיהיו לכם כמה חודשים קצת יותר מאתגרים כלכלית, יש לכם את האפשרות לדחות את מועד התשלום הראשון וליהנות מכמה חודשים של שקט. זהו פתרון שיכול להתאים למי שצפוי לקבל העלאה בשכר בעוד כמה חודשים, או למי שמצפה לקופת חיסכון שצפויה להשתחרר, למשל. כך אפשר לקבל הלוואה כבר עכשיו, אבל לדחות את מועד התשלום לזמן שבו הלחץ הכלכלי יהיה הרבה פחות מאיים או מלחיץ.

הלוואת גרייס יכולה להקל עליכם

מי מציע לכם הלוואות גרייס?

אם אתם זקוקים לפתרון מימון שיאפשר לכם לדחות את מועד התשלום הראשון ולו בכמה חודשים בלבד, הלוואת גרייס יכולה להתאים לכם במיוחד. הלוואה מהסוג הזה אפשר לקבל היום מגורמים שונים, לרבות הבנק שבו מתנהל החשבון שלכם ומבנקים שמציעים הלוואות גם למי שאיננו לקוח. גם חברות הביטוח מציעות הלוואות דומות וכך גם חברות אשראי וגורמים פיננסיים אחרים. עם זאת, חשוב לזכור שגם לפני נטילת הלוואת גרייס – בדומה להלוואות אחרות – תידרש בחינה מעמיקה של הלווה כדי לקבוע את מידת הסיכון ובהתאם, את תנאי ההלוואה.

אפשרות 1: הלוואת גרייס מלא

בנטילת הלוואת "חסד" ניתן לבחור באחת משתי חלופות עיקריות, הראשונה שבהן היא הלוואת גרייס מלא. הרעיון שעומד מאחורי החלופה הזו פשוט למדי: עד לנקודת זמן שתיקבע מראש (למשל חצי שנה ממועד נטילת ההלוואה) לא יתבצעו תשלומים כלל, גם לא תשלומי הריבית. למעשה, גם את הקרן וגם את הריבית תתחילו לשלם במועד שייקבע טרם נטילת ההלוואה.

אפשרות 2: הלוואת גרייס חלקי

האפשרות השנייה שעומדת לרשותכם היא זו שמעניקה לכם הזדמנות להתחיל לשלם על הריבית כבר עכשיו, מה שיצמצם את גובה ההחזר החודשי בהמשך – כשיגיע הזמן לשלם את ההלוואה שנטלתם. האפשרות הזו מזכירה מאוד את הרעיון שעומד מאחורי הלוואת בלון שבה נדחים כל התשלומים של הקרן והריבית לתום תקופת ההלוואה. זוהי דרך נהדרת לדחות את תשלום ההלוואה למודע שבו יגיעו הפיצויים ממקום העבודה, דמי ההבראה או קרן ההשתלמות שלכם.

מתי החלופה הזו מתאימה לכם?

במקרים רבים נהוג להשתמש בפתרון ההלוואה הייחודי הזה עם רכישת הדירה החדשה, כאשר הלוואת הגרייס מאפשרת לנו להתחיל לשלם רק לאחר המעבר לדירה החדשה. כך הם נמנעים מתשלום כפול על דמי השכירות או המשכנתא בדירה הנוכחית, ועל המשכנתא בדירה שאליה הם מיועדים לעבור. זוהי דרך לחסוך בהוצאה החודשית שלכם ולייעל את ההתנהלות הכלכלית כולה. בנוסף, אם אתם ממילא מתמודדים עם תשלומים רבים אחרים (על הדירה או מכל סיבה שהיא) תוכלו לדחות את הקץ ולשלם רק בהמשך, כשהלחץ ירד.

בשורה התחתונה: האם הלוואת גרייס מתאימה?

על פניו יש חיסרון אחד מרכזי להלוואת גרייס – הריבית הגבוהה יחסית. זו בהחלט נקודה שצריך לתת עליה את הדעת שכן מדובר בהלוואה קצת יותר יקרה מפתרונות מימון אחרים שתוכלו למצוא. עם זאת, יש לה יתרון אחד ברור שמעניק לה עדיפות על פני חלופות רבות אחרות: היא מספקת תקופת חסד משמעותית. כך, גם אם תוכלו להשיג הלוואה קצת יותר זולה הרי שתקופת הפירעון תחל כמעט מיד, גם אם אתם בתקופה לחוצה למדי. מנגד, הלוואת הגרייס תיתן לכם הזדמנות לעצור את התשלומים ולדחות אותם לימים קצת יותר נוחים כלכלית, כשהמינוס יפסיק לגדול וההוצאות ירדו.

פתרון אידאלי גם לבעלי עסקים

אם הלוואת גרייס מסייעת למי שעומד לעבור לדירה חדשה ומעדיף להימנע מתשלומים כפולים, הרי שהיא מספקת מענה מעולה גם לבעלי עסקים ויזמים. למשל, אם אתם עומדים להקים עסק חדש וזקוקים לפתרון מימון שיעזור לכם להתחיל, דחיית התשלומים תקל עליכם בשלבי ההקמה ובראשית הדרך. באופן דומה תוכלו לתכנן גם את התרחבות הפעילות העסקית או את כניסתם של מוצרים חדשים בלי לדאוג לפירעון ההלוואה עוד לפני שהמוצרים יוצאים לשוק ומובילים לגידול במכירות.

דוחים את הקץ ומקלים על הכיס

אם כן, הלוואות גרייס מאפשרות לנו להתנהל כלכלית בצורה טובה, נוחה ופשוטה הרבה יותר. זו דרך אפקטיבית לדחות תשלומים שעלולים להכביד על תזרים המזומנים ועל התקציב החודשי, ויש לכך יתרון אדיר. אם אתם חוששים מהלחץ המוטל על כתפיכם או מההוצאות שממשיכות להיערם בקצב מסחרר, תוכלו לכל הפחות לצמצם את הנזק, להקטין את המינוס ולהקל על חשבון הבנק שלכם. יהיה לכם מספיק זמן לפרוע את ההלוואה כשהכול יירגע.

איך תרצו לשתף?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה