הלוואות פרטיות

אנשים הזקוקים להלוואות פרטיות נהגו עד לפני כמה שנים לפנות לבנקים המסחריים, למקום בו מתנהל חשבון הבנק שלהם ולבקש הלוואה.

הגישה הפיננסית של סניף הבנק

הגישה הפיננסית של הנציגים בבנק תואמת את התנהלותו הרציפה של בעל החשבון לאורך התקופה שבה החשבון פעיל. אם מדובר באדם אחראי הדואג שלא תהיה חריגה בחשבון, אם מדובר בשכיר אשר לאורך שנים מופקד שכרו בחשבון זה וכל ההתנהלות היא על מי מנוחות וכו'.

חוות הדעת של הפקיד היא זו שתסלול את הדרך לתשובה, אם תאושר לו הלוואה, מה יהיו תנאיה, גובה הריבית סך העמלות ואופן ההחזר, החזר הלוואה לתקופה קצרה או ארוכה. על פי הנתונים הללו יחליט הלקוח אם הוא מעוניין לקבל את ההלוואה הזו מהבנק או שהוא מעדיף לבחון אופציות נוספות.

לאור הסיכונים שהבנק לוקח על עצמו אם קיים חשש שהכספים לא יוחזרו מסיבה כלשהי, הוא יוצר מגבלות מסוימות בחשבון העובר ושב של הלקוח ומקטין במקרים רבים את מסגרת האשראי שהוקצתה לו. הגבלה זו מדליקה נורות אדומות ללקוח כיוון שהוא חושש שהמסגרת לאחר הקיצוץ לא תספיק לו במקרים מסוימים בנקודות שפל והוא עלול להימצא בבעיה אקוטית בימים הללו. זהו מצב שמפחיד לקוחות רבים מפני המחר והם מחליטים לבדוק אופציות נוספות.

אשראי חוץ בנקאי

גופי אשראי חוץ בנקאיים שפעולותיהם הכספיות אושרו על ידי משרד האוצר פועלים במקומות רבים בארץ. הגופים הללו מעניקים הלוואות פרטיות כמעט לכל דורש.

אחד היתרונות הגדולים הוא שמדובר בכסף שאינו קשור לחשבון הבנק של הלקוח. עם קבלת ההלוואה הלווה מעביר את הכסף לחשבון הבנק שלו ומבצע כל פעילות חוקית שהוא מעוניין לבצע. עצם העובדה שהוא לקח הלוואה אינה משנה את ההתייחסות של פקידי הבנק למצב בחשבונו ובטח אינה מקטינה את מסגרת האשראי שהוקצתה לו.

כך הלקוח נהנה מכל העולמות, הוא גם הזרים כספים לחשבון הבנק לצורך מטרות אישיות שונות או לצורך כיסוי יתרת החובה ובמקביל מסגרת האשראי נותרה בעינה לכל מקרה שבו יהיה זקוק לה.

היתרונות הללו יוצרים מצב חדש יחסית שבו רוב הציבור מעדיף לעבוד מול גורמים חוץ בנקאיים, לקבל מהם הלוואות פרטיות ולהחזיר להם את סכום הקרן בתוספת ריבית ועמלות.

הקונספירציה:
קיימת טענה בגדר קונספירציה הטוענת שאשראי חוץ בנקאי נחשב לשוק אפור שאינו פועל על-פי כללים מסודרים. האמת היא שהלוואות חוץ בנקאיות כיום מעוגנות בחוק הישראלי, זה בא לידי ביטוי בשורת חקיקות הבאות לטובת הלקוח ('חוק אשראי הוגן', 'חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות' וכו'). כפי שנאמר, במקרים רבים הלוואות חוץ בנקאיות מעניקות יותר יתרונות מהלוואות מהבנק אליהם שייכים, לכן החשש כי מדובר בהלוואות לא חוקיות הוא לשווא ואינו אמיתי.

הלוואות בקליק

הלוואות בקליק יוצרים מצבים ייחודיים ויוצאי דופן ללקוחות שלה. אנחנו מציעים כמה אפשרויות של הלוואות פרטיות המוצעות מגורמים שונים במשק כמו חברות אשראי, השקעות וביטוח המעוניינות להגביר את קצב הענקת ההלוואות לאנשים פרטיים כדי ליהנות מהעמלות ומהריביות היוצרים עבורם גם הכנסות וגם רווחים.

עבור אנשים פרטיים נוכל לגייס גם הלוואות מקרנות פילנתרופיות שמטרתן לעזור לאנשים פרטיים במצבים כלכליים קשים קבועים או זמניים.

נציגי הלוואות בקליק מקבלים את כל המידע מהקרנות ומהחברות ומנתחים אותו באופן אנליטי. על פי התוצאה מתקבלת תמונה די ברורה מהי ההלוואה הטובה ביותר עבור האדם הפרטי שבה ישלם בסך הכול פחות כספים, אך יוכל לבצע את הדרוש לו באמצעות כספים אלו וגם יהיה מסוגל להחזיר את ההלוואה בקצב הנוח לו שייקבע מראש. בפריסה לתשלומים רבים עד חמש שנים או לתקופות קצרות יותר.

החזר ההלוואות הפרטיות

אפשרויות ההחזר הכספי הן מגוונות וכל לקוח בוחר את הדרך הנוחה לו ביותר. מי שיש לו מסגרת אשראי פנויה בכרטיס האשראי, יכול לבצע את העסקה באמצעות כרטיס זה כשבכל חודש ירד בחיוב החודשי גם סכום כסף שעליו סוכם מראש לטובת החזר ההלוואה.

אופציה נוספת היא תשלום באמצעות המחאות. לוח הסילוקין נקבע מראש כך שהלקוח יודע בדיוק מה יהיה סכום התשלום בכל חודש מהחודש הראשון ועד החודש האחרון. כך הוא יכול להכין המחאות ליום קבוע בכל חודש לשנה, שנתיים או חמש שנים על פי הפריסה שעליה סוכם. אם לדוגמה ההלוואה היא למשך שלש שנים, יהיה עליו להכין שלושים ושש המחאות רצופות.

אפשר גם לחתום על הוראת קבע ובכל חודש יגבה המקור החוץ בנקאי את הסכום הנדרש מחשבון הבנק של הלקוח. באחריותו של הלקוח לדאוג ליתרה בחשבון שתכסה בכל חודש את הסכום שאמור לרדת כדי לא ליצור פיגורים בהלוואה.

בתחילת הדרך ואם קיים צורך מסיבות שונות, יכול הלקוח לא לשלם כספים בחודשים הראשונים ולהתחיל בביצוע ההחזרים רק לאחר כמה חודשים כדי לאפשר לעצמו עשיית סדר בחשבון הבנק, טיפול בנושאים אישיים כדי שלאחר פרק הזמן של הגרייס הכול יהיה נורמטיבי ואפשר יהיה לשלם את מלוא ההחזרים.

יועץ כלכלי

מי שאינו בטוח בצעדיו, קשה לו להחליט והוא חושש לעשות טעויות שיעלו לו ביוקר, מומלץ להתייעץ עם יועץ כלכלי המוכר לו, להעביר אליו את כל המידע ולשמוע מה הוא מציע לעשות. אם לקחת הלוואה מהבנק או מגורם חוץ בנקאי ואיזו הלוואה שהוצעה לו על ידי הגורמים החוץ בנקאיים היא הטובה והמשתלמת ביותר.

הנושא שמרתיע מאד את הלקוחות בדרך כלל הוא הנושא של הבטוחות. לשעבד חיסכון, נכס או רכב זה אינו עניין של מה בכך. לכן נדרש מהיועץ לחוות את דעתו כדי לקבל החלטה מושכלת. אם על פי הצפי הלקוח יחזיר את ההלוואה במועדים שנקבעו, אין כל בעיה לשעבד ולתת בטוחה אך אם קיים חשש ולו חשש קטן שהלקוח לא יוכל לעמוד בהחזר, עלול להיווצר מצב שהמקור החוץ בנקאי יחלט את הנכס, החיסכון או הרכב וזה מצב שהלקוח אינו רוצה כמובן להגיע אליו.

אם התחושה היא שהסכום גבוה מדי, אפשר לשקול לצמצם את היקף ההלוואה לסכום קטן יותר, דבר שגם יפחית את הדרישה לשעבוד נכסים בעלי ערך כספי גבוה.

איך תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה