הלוואות בלון? מה זה הלוואות בלון

כשאתם זקוקים להלוואה, אתם פונים לגופים שונים. לרוב מתחילים מהבנק, ובפגישה עם הבנקאי תשמעו על מסלול הלוואה אחד מרכזי. הפתרון הזה כנראה לא כולל הלוואות בלון, פתרון ייחודי שרבים אינם מכירים. אלא שהחלופה הזו קיימת ורצוי להבין את המשמעויות שלה לפני שתקבלו החלטות גדולות ביחס להלוואה כזו או אחרת. אז מה הן הלוואות בלון?

הלוואות בלון – עד שהכסף יגיע

נניח שאתם מתכננים לקנות מכונית חדשה. בעוד שנה וחצי תיפתח קרן השתלמות שתעזור לכם לממן את ההוצאה הזו אבל היום אין לכם את הסכום הזה. אתם יכולים לקבל הלוואה רגילה דרך הבנק (או הלוואה חוץ בנקאית כמובן), אבל באפשרות הזו אתם עומדים להתמודד עם החזר חודשי קבוע לתקופה ארוכה. ההחזר החודשי הזה ינגוס בתקציב שלכם וישפיע על ההוצאות שלכם בשנים הבאות. מנגד, הלוואות בלון מציעות דרך אחרת לחלוטין. בדרך הזה אין החזר חודשי קבוע אלא רק תשלום אחד. הוא מגיע בסוף התקופה, כשהכסף שחיכיתם לו יגיע אל חשבון הבנק שלכם. אז תוכלו לפרוע את ההלוואה במלואה ולהמשיך קדימה בלי הנטל המיותר.

הלוואות בלון עד עשר שנים

באופן כללי, הלוואות בלון מספקות פתרון מימון נוח למי שזקוק להלוואה ומעדיף להימנע מההחזרים החודשיים שהופכים מהר מאוד למעמסה של ממש. למרבה המזל, חברות שמציעות הלוואות בלון מאפשרות לדחות את ההחזר עד לתקופה של עשר שנים. בינתיים תוכלו להחזיר רק את הריבית ובעוד כמה שנים תוכלו לפרוע את הקרן בתשלום אחד או שניים לכל היותר. עד אז תוכלו לשחרר את קרן ההשתלמות, למכור את הנכס או לקבל את הירושה שצפויה להגיע.

מנצלים עכשיו את הכסף שיגיע בהמשך

יש למעשה שני יתרונות מרכזיים בנטילת הלוואת בלון. היתרון הראשון ברור: אתם יכולים לנצל כבר עכשיו את הכסף שיגיע רק בעוד כמה חודשים או בעוד כמה שנים. לצורך הדוגמה, נניח שאתם מצפים לכספים שממתינים בקופת החיסכון שלכם. יש שם סכום מכובד מאוד אבל הקופה לא נזילה עדיין, ואתם נאלצים להמשיך לחכות. אלא שיש גם דרך אחרת. במקום להמתין תוכלו לבחון את החלופות שלכם ולמצוא הלוואות בלון שיתאימו בדיוק למידות שלכם. את הכסף תחזירו בהמשך, לאחר שתקבלו אותו.

הלוואות בלון טובות יותר לניהול משק הבית

בהנחה שאתם פועלים על פי תקציב ברור ומוגדר, הלוואות בלון הן דרך נהדרת לשמור על השגרה ולהימנע משינויים קיצוניים. הלוואת הבלון שתיטלו תעזור לכם לדחות את התשלום עד לרגע שבו ייכנס לחשבון שלכם סכום כסף שאתם ממילא אמורים לקבל, במקום לשלם מדי חודש מאות שקלים (במקרה הטוב). רק התנהלות כלכלית נכונה ותכנון מדויק, לצד צמצום ההחזרים החודשיים, היא זו שתעזור לכם לקבל החלטות בצורה יעילה וטובה הרבה יותר.

כמה עולות לכם הלוואות בלון?

לפני שאתם בוחרים הלוואה כזו או אחרת, בין אם זו הלוואה קלאסית או הלוואת בלון, חשוב לבצע השוואה מדויקת ולהבין מה מחירה של ההלוואה. במקרים רבים הלוואות בלון נחשבות לפתרון קצת יותר יקר, אבל יש מי שמבחינתו המחיר הזה דווקא משתלם. זה קורה כשאנחנו מעדיפים להימנע משינויים דרסטיים בתזרים המזומנים, כשאנחנו מצפים לסכום משמעותי שממילא צפוי להיכנס, או כשמדובר בעסקה שבה הלוואת גישור היא הפתרון האידאלי. כך, בעלי עסקים ישתמשו בהלוואה למימון פרויקט שצפוי להניב הכנסה מרשימה מאוד, ומי שמתכנן לקנות דירה במקום זו שבה הוא חי היום יעדיף להשתמש בפתרון המימון הייחודי כדי לקבל את הכסף הדרוש להשלמת עסקת הקנייה – עוד לפני שיגיע הכסף מהרוכשים של הדירה הנוכחית.

חישוב העלות: באמצעות מחשבון הלוואות בלון

הדרך הטובה ביותר להבין את המשמעות הכלכלית של ההלוואה ולחשב מה הסכום שאתם צפויים להחזיר בסוף התקופה, היא עם מחשבון הלוואות בלון. המחשבון הזה הוא שמאפשר לנו לחשב את המחיר שנשלם על ההלוואה על בסיס סכום הקרן, הריבית וכמובן – המועד שדרוש עד לפירעונה המלא. עם המחשבון הזה תוכלו להשוות בין הצעות שתקבלו מגופים שונים, להבין את המשמעות מבחינתכם ולזהות האם מדובר בהלוואה אטרקטיבית שמותאמת לצרכים הייחודיים שלכם.

איך תקבלו את ההחלטה האידאלית עבורכם?

לפני שאתם בוחנים הלוואות בלון כדאי להגדיר את הסיבה שבגללה אתם דרושים לכסף הזה. האם אתם מתכננים לקנות נכס חדש או להקים עסק? האם אתם מחפשים דרך פשוטה להחליף את הרכב או שמא מדובר בהזדמנות לשפץ את הבית? ואולי אתם מתכננים חתונה אבל עד שיגיעו הצ'קים של האורחים שלכם אתם זקוקים לפתרון מימון אחר. בכל המצבים הללו הלוואות בלון יכולות לספק מענה מושלם. הן יכולות לעזור לכם לממן את הצורך הזה כבר עכשיו, ולהחזיר את התשלום במלואו בבוא היום, כשקופת חיסכון תיפתח או כשתמכרו נכס בעל ערך. רק עם הגדרה ברורה של הצרכים שלכם – הן אלה הכלכליים והן אלה הפיזיים או הרגשיים – תוכלו לקבל את ההחלטה המושלמת עבורכם.

איך תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה