הלוואות בלון לרכב – מה זה אומר?

אחרי כמה שנים טובות שבהן נשארתם נאמנים למכונית הוותיקה, זו שמבקרת במוסך קצת יותר מדי, הגיע הזמן להחליף את הפתרון הישן בחלופה חדשה, יפה ונוצצת. הבעיה מתחילה כשאין לכם מספיק תקציב לרכישת המכונית, למרות שבעוד כחצי שנה תיפתח קרן השתלמות גדולה או אולי תתקבל ירושה מכובדת. אז נכון, תמיד תוכלו לקחת הלוואה ולהחזיר מאות (או אלפי) שקלים מדי חודש, אבל יש דרך פשוטה יותר לעשות את זה, עם הלוואות בלון לרכב, המספקות מענה אידאלי.

הלוואה ייחודית מול הגוף הפיננסי

כולנו מכירים את ההלוואה הקלאסית, זו שמתקבלת דרך הבנק, חברת האשראי או כל גוף פיננסי אחר. הכסף נכנס אל חשבון הבנק, וחודש לאחר מכן אנחנו מתחילים להחזיר את התשלום (ואת הריבית) בסכום קבוע. בהתאם לסכום ההלוואה וגובה ההחזר החודשי אנחנו גם יודעים כמה זמן ייקח עד שנפרע את ההלוואה (לרוב כמה שנים). אלא שהיום אפשר גם אחרת, והרעיון שעומד מאחורי הלוואות בלון לרכב הוא רעיון פשוט – במקום לשלם כל חודש סכום קבוע, תוכלו לקבל את הסכום הדרוש לכם ולשלם אותו במלואו בסוף התקופה.

במילים אחרות, אם בחרתם לקבל הלוואת בלון בסכום של 50,000 שקלים ואתם יודעים שתקבלו פיצוי בסכום דומה ממקום העבודה בעוד חצי שנה – תוכלו להימנע מהחזרים חודשיים שנוגסים בתזרים המזומנים שלכם. במקום, תפרעו את ההלוואה במלואה בעוד חצי שנה, כשהפיצוי ממקום העבודה יגיע או כשתשתחרר תוכנית החיסכון שלכם.

הלוואות בלון לרכב – 2 סוגים עיקריים

כשאנחנו מדברים על הלוואות בלון לרכב ניצבות בפנינו שתי אפשרויות עיקריות. הראשונה היא הלוואת בלון מלאה, מה שאומר שנשלם את הסכום במלואו (כולל הריבית) רק בסוף התקופה, בתשלום אחד ויחיד. האפשרות הנוספת היא הלוואת בלון חלקית, שבה הסכום נחלק לשניים. את הריבית וההצמדה נשלם מדי חודש, אבל את הקרן (את סכום ההלוואה) נשלם בסוף תקופת ההלוואה, ולא רגע אחד לפני. אם בחרתם באפשרות הזו תצטרכו להגיע מוכנים למועד הפירעון עם סכום כסף. במילים אחרות, גם אם אתם יודעים שיש קרן השתלמות שעומדת להיות נזילה, רצוי לוודא שמועד הפירעון ייקבע כחודש לאחר מכן, כדי שיהיה לכם די זמן לטפל בניירת ולקבל את הכסף לחשבון הבנק.

אז מה עדיף – הלוואת בלון או הלוואה רגילה?

התשובה לשאלה הזו בהחלט איננה פשוטה, שכן מדובר בהלוואות מסוגים שונים, והן מתאימות למצבים שונים לחלוטין. הלוואות קלאסיות מוחזרות בתשלום חודשי בפרק זמן שהוגדר מראש (6 חודשים, שנתיים או חמש למשל). מנגד, הלוואות בלון לרכב הן הלוואות שמוחזרות בתשלום אחד בלבד, ורק אז נמחקת ההלוואה. במקרים רבים אפשר להתייחס לפתרון מימון מהסוג הזה כאל הלוואת גישור, שכן מדובר בפתרון זמני המספק מענה לצורך כלכלי עד לרגע שבו יגיע סכום כסף משמעותי שאתם ממילא יודעים שאמור להגיע.

הלוואות בלון לרכב – לזמן קצר בלבד

אם קרן ההשתלמות שלכם צפויה להשתחרר בעוד 3 שנים בלבד, הלוואת בלון לא בהכרח אידאלית עבורכם. זאת משום שבזמן שיחלוף אתם צפויים לשלם ריבית לא מבוטלת. יתרה מכך, מוסדות פיננסיים שונים עלולים שלא לאשר הלוואה מהסוג הזה כאשר הלווה מעריך כי יוכל לפרוע אותה רק בעוד זמן ממושך.

אם אתם מתכננים למכור את הרכב הנוכחי שלכם והסכום הזה אמור להספיק גם לרכישת המכונית החדשה, הלוואת הבלון יכולה לספק מענה אידאלי לזמן הדרוש לכם בין עסקת הקנייה לעסקת המכירה. כך, לאחר מכירת הרכב יגיע לידכם סכום כסף משמעותי ובו תוכלו להשתמש כדי לפרוע את ההלוואה – גם אם  באופן חלקי בלבד.

היתרונות המרכזיים של הלוואות בלון לרכב

יש בהחלט שפע של יתרונות לנטילת הלוואות בלון לרכב, והיתרון המרכזי הוא בנוחות. במקום לקחת הלוואה שההחזרים בגינה ינגסו בתקציב החודשי ובתזרים המזומנים שלכם, אתם יכולים לדחות את התשלום לרגע שבו תקבלו ממילא סכום גדול שאמור להיכנס. חוץ מזה, הלוואות אלה ניתנות בסכומים קטנים או גדולים על פי הצורך שלכם, מה שבהחלט מבטיח גמישות רבה יותר.

הלוואת בלון דרך חברת הליסינג

דוגמה קלאסית ומוכרת לקבלת הלוואות בלון לרכב, היא הדוגמה של חברות הליסינג. כל מי שרכש מכונית חדשה דרך אחת החברות הללו מכיר את הרעיון: מחזירים לחברה סכום קבוע מדי חודש במשך שלוש שנים. אלא שהסכום החודשי רחוק ממחיר הרכב האמיתי, כאשר את יתרת הסכום יוכל הלווה לשלם בתום התקופה. הוא יכול להעביר את ההלוואה הלאה אל המכונית החדשה שיקנה או – אם יעדיף – יוכל למכור אותה ולהשתמש בכסף הזה כדי לפרוע את יתרת הסכום.

ממי תקבלו את ההלוואה?

בהנחה שהפתרון הזה מתאים גם לכם, ובהנחה שעם הלוואות בלון לרכב תוכלו להחליף את המכונית הישנה בדגם חדש ונוצץ יותר, כדאי לבדוק היטב מי מעניק לכם את ההלוואה. רק גוף מקצועי ואמין יוכל להציע פתרון מימון נוח ופשוט כל כך, כדי שתוכלו להשיג את המענה המדויק לצרכים שלכם.

איך תרצו לשתף?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה