חדשות הלוואה

הלוואות לרכב

מי מאיתנו לא חולם על רכב חדש, אך מה לעשות שרובנו לא מצליחים לסגור את החודש על מנת לרכוש את רכב חלומותינו. במקום להיות מאוכזבים שהבנק לא נותן לכם הלוואה לרכישת רכב או שהמשפחה. תוכלו לקבל הלוואות לרכב אמצעות חברות חוץ בנקאיות בהתאם לצרכים האישיים שלכם. במאמר זה תקבלו את כל המידע שאתם צריכים רגע לפני שאתם לוקחים הלוואה לרכב.

רכב החלומות שלכם מחכה לכם

אם אתם מעוניינים להשתדרג ברכב חדש או שהרכב הישן עושה בעיות ואתם מוציאים עליו הרבה כסף, זה הזמן להחליף את הרכב ברכב חדש. נכון מדובר על הוצאה לא קטנה שדורשת לא מעט כסף, אך עם הלוואות לרכב תוכלו לנגוע בחלום שלכם ולקבל רכב חדש מהניילונים כמו שאתם צריכים. בטרם לקיחת ההלוואה לרכב חשוב שתקציבו לרכב שלכם סכום מסוים שאכן תוכלו לעמוד בו מדי חודש. ישנם רכבים אשר מתחילים מכמה עשרות אלפי שקלים במיוחד שמדובר על רכבים פשוטים או רכבי יד שנייה, אך ישנם גם רכבים אשר עולים עד מאות אלפי שקלים אך הם נותנים את התמורה המלאה, וכך למעשה אתם מקבלים רכב חדש מהניילונים שאתם הראשונים שנוסעים עליו. לרוב מחיר רכבים חדשים נע בין 100-140 אלף שקל.

מהם האופציות העומדות לפניכם לקבלת הלוואה לרכב?

בעת לקיחת הלוואה לרכישת רכב עומדות בפניכם כמה אופציות עיקריות אשר כוללות בין היתר: את הבנק שלכם, חברות האשראי, חברות פיננסיות. מעבר לכך תוכלו אף לפנות לחברות הרכב השונות או ליבואנים ולבקש גם מהם לקבל הלוואה. רגע לפני שאתם בוחרים את הגוף שממנו אתם רוצים לקחת את הלוואה, חשוב שתבדקו את הריביות שתצטרכו לשלם מדי חודש, את שלומי ההלוואה עצמה, את החזרי התשלומים מדי חודש והאם תוכלו לעמוד בהם. כמו כן, חשוב שתהיו מודעים למצבכם הכלכלי, לא תוכלו לקחת הלוואה גבוהה מאוד אם מצבכם הכלכלי אינו מאפשר זאת. לכן חשוב שתייעצו עם איש מקצוע שיעזור לכם להתאים הלוואה בהתאם לצרכים האישים שלכם ומצבכם הכלכלי. חשוב שתבררו בכמה שיותר מקומות את אחוז הריבית שתשלמו על הלוואה שאתם לוקחים הן מבחינת ריבית שנתית והן מבחינת ריבית חודשית.

הלוואות לרכבים יד שנייה בריביות משתלמות

אם החלטתם לרכוש רכב במחיר נמוך יותר ולא להשקיע מאות אלפי שקלים ברכב חדש כדאי לכם להשקיע ברכב יד שנייה. עם רכב יד שנייה תוכלו לחסוך כסף ולקבל רכב במחיר משתלם עם ריבית בשיעור נמוך ביחס לשווי הרכב עצמו. האחוז המקובל ברכבים יד שנייה נעים בין 50-60% מדובר על הבדל משמעותי לגבי רכב חדש. עם רכבים מיד שנייה תוכלו לקבל רכבים לא פחות איכותיים מאשר רכבים חדשים במחיר משתלם עד מאוד. אך אם בכל זאת אם מתעקשים על רכבים חדשים כדאי שתהיו מודעים לכך שאתם הולכים להשקיע סכום משמעותי גדול ולהחזיר מדי חודש סכום אף גדולה שתצרכו לעמוד בו.

הלוואות לרכב מהבנק

הדרך המוכרת לכולנו היא הלוואה מהבנק עצמו היכן שנמצא חשבון הבנק שלך. הלוואות מהבנק הן לרוב הלוואות אשר יש צורך בהון עצמי, בטחונות וכן ערבים על מנת לקבל הלוואה. ללא בטחונות וערבים לא יוכל הבנק לדון בבקשה שלכם. לכן אם יש לכם בטחונות וערבים ואתם רוצים לקחת הלוואה מהבנק במקום מגופים חוץ בנקאיים תוכלו לרכז את כל המסמכים שאתם צריכים על מנת להעביר לבנק. אך אם אין לכם בטחונות וערבים תצטרכו לחפש אופציה אחרת לקבלת הלוואה בין אם זה דרך חברות אשראי, חברות חוץ בנקאיות או חברות מימון לרכב.

חברות למימון רכב- עוד דרך לקניית רכב

אופציה נוספת לרכישת רכב היא חברות למימון רכב. מדובר על חברות אשר מוכרות רכבים ללקוחות ועל דרך גם נותנים הלוואות ללקוחות. הסוכנויות והיבואנים הגדולים מציעים לכם הלקוחות לא מעט פתרונות וכן מציעים לכם הלוואות לרכישת רכב בתנאים משתלמים ובריביות משתלמות . לרוב מדובר על הלוואות אטרקטיביות עם ריביות משתלמות שנמוכים אף מהבנקים. ברובה מקרים מדובר על ריביות נמוכות עד אפסיות. אך למרות שחברות המימון מספקות ריביות משתלמות ההלוואות שהם מספקים ביחס לאחרים מצומצמות עד מאוד ביחס למתחרים. בחברות אלה שכיח למצוא הלוואה לרכישת רכב שמגיעה עד ל-30% ממחיר הרכב אך לא ליותר מכך. לכן חשוב לקחת בחשבון מצב זה. לקוחות אשר אין להם הון התחלתי מספיק לא יוכלו לקחת הלוואה מחברות אלה.

הלוואות לרכב חברות חוץ בנקאיות

עוד אופציה לקבל הלוואות לרכב ללא הצגת בטחונות וערבים היא דרך חברת חוץ בנקאית. חברת חוץ בנקאית תציע לכם מגוון נרחב של מסלולי הלוואות לרכב בריביות שונות ובתנאי החזר נוחים מאשר הבנקים. לכן חשוב לברר בכמה חברות חוץ בנקאיות את אחוז הריביות שאתה צריכים לשלם על הרכב וכן להחליט איזה חברה מתאימה לכם מבחינת אחוז הריבית, תנאי החזר ההלוואה והתשלומים בהתאם למצבכם הכלכלי. חשוב שתייעצו לפני קבלת הלוואה לרכב על מנת שלא תיקחו הלוואה גבוהה שלא תוכלו לעמוד בתנאי ההחזר שלה מדי חודש. דבר זה עלול לגרום לריבית פיגורים אותה תצטרכו לשלם בנוסף לריבית הרגילה.

הלוואת לרכב מחברות אשראי

חברות האשראי שכוללות את ישראכרט, ויזה כאל ולאומי קארד מציעים גם כן הלוואות לרכב במסלולים שונים ובריביות משתנות. על מנת לבדוק את הלוואה שמתאימה לך כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע מטעם חברת האשראי שיסביר לך את האופציות שעומדות לפניך. חברות האשראי אינן מבקשות בטחונות או ערבים ולכן ניתן לקבל הלוואה ללא תהליכי פרוצדורה מיוחדים, אך יש לקחת בחשבון שלפני קבלת ההלוואה חברת האשראי תבדוק בבנק את חשבונך לראות שתוכלו להחזיר את ההלוואה מדי חודש.

הלוואת בלון

הלוואות בלון הינן הלוואות אשר מבוססות על החזר ריבית או קרן לא באמצעות תשלום חד פעמי ומלא או בתום תקופת ההלוואה. מדובר על הלוואה אשר ניתנת באופן מיידי ובסכום מלא שהלווה מחזיר את סכומה עם סיום ההלוואה. דבר זה מקל עד מאוד על הלווה, מכיוון שאין צורך להחזירה מדי חודש כמו בהלוואה רגילה. הלוואות בלון מתאימות לסטודנטים שאינם יכולים לממן את לימודיהם או לאנשים שרוצים לרכוש רכב חדש ועוד. באמצעות הלוואת בלון ניתן לקבל את ההלוואה ללא צורך בהמתנה ובאופן מיידי וזאת מבלי להתחייב עליה מדי חודש.

מהי הלוואת בלון?

הלוואת בלון היא הלוואה אשר אין בה החזר חודשי. תשלום הקרן, הריביות וההצמדה מתבצעים בהלוואה זאת בסוף תקופת ההלוואה. הלוואת בלון מתאימה למצבים שבהם הלווה יודע בוודאות שיוכל להחזיר את ההלוואה בסיומה. להלוואת בלון ישנם שני סוגי הלוואות: הלוואת בלון והלוואת בלון חלקי. בהלוואת בלון, ההלוואה מוחזרת בסיום תקופת ההלוואה ואילו בהלוואת בלון חלקי מתבצע תשלום חודשי של הריבית בלבד ובסיום ההלוואה מתבצעים תשלומי הקרן בתופסת הצמדה למדד המחירים לצרכן.

מה ההבדל בין הלוואת בלון לבין הלוואה אחרת?

ההחזר של הלוואות רגילות מתבצע מדי חודש במהלך הזמן שנלקחה ההלוואה, כלומר סכום ההלוואה הולך ופוחת וכך ההלוואה הולכת ופוחתת עד שהיא מסתיימת, במהלך החזר ההלוואה מדי חודש עלינו לשלם ריבית יחסית בתשלום ההלוואה עצמה. לעומת זאת בהלוואת בלון עלויות הריבית נשארות יציבות אם מדובר על הלוואת בלון חלקי או עולות עם השנים במידה ומדובר על הלוואת בלון. תקופת ההלוואה בבלון משתנה והיא לרוב בין ארבע לחמש שנים.

מתי לוקחים הלוואת בלון?

הלוואת בלון לוקחים כאשר יכולים לעמוד בסכום ההלוואה בסיום תקופת ההלוואה. אם אתם אנשים שיכולים לעמוד בסכום ההלוואה בתום תקופת ההלוואה הלוואת בלון תתאים לכם עד מאוד, אך אם אתם אנשים שיכולים להחזיר מדי חודש ולא סכום הלוואה מלא בתום תקופת ההלוואה הלוואת בלון לא תתאים לכם אלא הלוואה רגילה. הלוואות הבלון משמשות את הלווים למגוון נרחב של פעולות בין אם זה רכישת רכב חדש, רכישת דירה, לעסקים ועוד.

ממי ניתן לקחת הלוואת בלון?

הלוואת בלון ניתנת בכל סניפי הבנקים בעיקר בעסקאות נדל"ן ובבנקים למשכנתאות. כמו כן, ניתן לקבל את הלוואה גם ברוב חברות האשראי החוץ בנקאי. כך שהלוואת בלון נגישה במגוון מקומות ורק צריך לוודא בכל אחד מהגופים השונים שהיא ניתנת.

מהם הדרכים להחזרת הלוואת בלון העומדות לרשותנו?

את הלוואת בלון תוכלו להחזיר בכל אחת מהשיטות הבאות:

מחזור הלוואה- באמצעות הלוואה נוספת אשר מכסה את ההלוואה שמסתיימת, תוך שימוש באותן בטוחות ניתן למחזר את ההלוואה ובכך להחזיר את הלוואת הבלון. ברוב המקרים נדרש להציג לבנק או לגוף המלווה את מקורות התשלום שאתם מתכוונים להחזיר איתם את ההלוואה.

מכירת הנכס- באמצעות מכירת הנכס ניתן להחזיר את הלוואת הבלון שלקחתם. למשל אם יש לכם דירה או רכב תצטרכו למכור אותם ומהכסף שאתם מקבלים עליהם להחזיר את ההלוואה עצמה. אך חשוב שתיקחו לתשומת ליבכם שהחזר ההלוואה כולל ריביות אשר הצטברו בהלוואה, וההלוואה עצמה חושפת את הלווה לשינויים בלתי צפויים בין אם זה בענף הדיור או הרכב, וזאת מכיוון שערכו של הדירה או המכונית עלול לרדת במהלך ההלוואה עצמה.

חסכון כסף והעברתו מחשבון העו"ש- עוד שיטה להחזרת ההלוואה היא דרך חסכון כסף להלוואה בחשבון העו"ש שלכם. ברגע שיש לכם את כל הכסף אתם מעבירים אותו ישירות מחשבון העו"ש שלכם. מדובר על דרך שלא הרבה לווים משתמשים בה וזאת מאחר שרוב הלווים מעדיפים להחזיר בדרך אחרת ולא בדרך זאת.

יתרונות הלוואת בלון

להלוואות בלון ישנן לא מעט יתרונות על פני הלוואות רגילות. באמצעות הלוואות בלון ניתן ליהנות מהיתרונות הבאים:

תשלום בסיום ההלוואה– בהלוואות בלון אין תשלום חודשי מדי חודש כמו בהלוואה רגילה, אלא התשלום מתבצע בסיום תקופת ההלוואה. התשלום כולל תשלום הקרן פלוס ריביות והצמדה לאורך כל תקופת ההלוואה.

אין תשלום על ריבית או הצמדה בהלוואת בלון רגילה- בהלוואת בלון רגילה אין ריבית או הצמדה על הלוואה עצמה.

ההלוואה ניתנת בכל סכום- ריבית בלון ניתנת בכל סכום שנבחר בין אם זה סכום קטן או סכום גדול.

ניתנות לטווח קצר וארוך- הלוואות בלון ניתנות לטווח הקצר ולטווח הארוך.לא לקוחת מסגרת בחשבון- הלוואת בלון אינה משפיעה על ההתנהלות הפיננסית שלכם ואינה לוקחת מקום בחשבון שלכם.

הלוואה לשיפוץ דירה

אם אתם מעוניינים לשפץ את הבית שלכם, בין אם זה הוספת חדרים, הוספת חלונות ועוד, תוכלו לעשות זאת באמצעות הלוואה לשיפוץ דירה. באמצעות הלוואה לשיפוץ דירה תוכלו להיות רגועים שיש לכם את כל הכסף הנדרש לשם השיפוץ עצמו. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שאתם צריכים לדעת על לקיחת הלוואה לשיפוץ דירה.

מהי הלוואה לשיפוץ הדירה?

הלוואה לשיפוץ הדירה היא הלוואה אשר ניתנת כאשר רוצים לשפץ את הדירה עצמה בין אם זה שיפוץ חיצוני או שיפוץ פנימי. מאחר ששיפוץ דירה היא עסק יקר מאוד ועולה לא מעט כסף, חשוב שיהיה לנו את כל הכסף הנדרש בטרם נתחיל עם שיפוצי הדירה עצמה. ברוב המקרים מדובר על שיפוץ חיצוני של הדירה שכולל הוספת חדרים לדירה, הוספת חלונות, צביעת החדרים, שיפוץ המטבח ושאר החדרים ועוד. אך ישנם מקרים בהם יש צורך בשיפוץ פנימי של הדירה, שיפוץ זה כולל לרוב תיקון גג הבניין מפני נזילת מים, תיקון מערכת האינסטלציה של הדירה, מערכת החשמל, הגז ועוד. לכן בטרם השיפוץ עצמו, חשוב שתתייעצו עם איש מקצוע איזה שיפוץ בדיוק אתם צריכים לדירה על מנת שתדעו את עלותו ותוכלו לקחת מהבנק הלוואה מתאימה שתכסה את כל השיפוץ. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שההלוואה שאתם לוקחים לשיפוץ תכלול מקרים בהם יש צורך בכסף נוסף לשיפוצים על מנת לשפץ דברים שלא לקחנו בחשבון וצצו במהלך השיפוץ עצמו.

מתי יש צורך בהלוואה לשיפוץ דירה?

הצורך בשיפוץ דירה הוא שונה מאדם לאדם. אך הוא מתבצע כאשר אנו רוצים לשנות את הדירה שלנו מבחינת הוספת חדרים, הוספת חלונות וכן לשפץ חדרים מסוימים בדירה עקב מצבה של הדירה. רוב שיפוצי הדירה נעשים בדירות ישנות אשר זקוקות לחידוש הדירה עצמה עקב, צנרת ישנה, מערכת אינסטלציה סתומה או נוזלת, תשתיות הבית הישנות ועוד. שיפוץ הדירה מתחלק לשני סוגים עיקריים שיפוץ פנימי ושיפוץ חיצוני. כאשר השיפוץ החיצוני כולל את איטום הגג מפני נזילות, תיקון תשתיות הבית השונות ועוד. ואילו השיפוץ החיצוני כולל את צביעת הבית, הוספת חדר או חדרים, שיפוץ המטבח עצמו ועוד.

כיצד תשיגו הלוואה לשיפוץ בתנאים נוחים?

אם אתם רוצים הלוואה לשיפוץ בתנאים נוחים וגמישים אשר תוכלו לעמוד בהם. חשוב שהלוואה שאתם לוקחים בין אם מהבנק או מחברות חוץ בנקאיות יהיה בהתאם לצרכים האישיים שלכם. מעבר לכך, חשוב להתייעץ עם איש  מקצוע על מנת להתאים לכם הלוואה מתאימה שתוכלו לעמוד בה ולהחזירה כל חודש. תוכלו לבר על הלוואות שונות לשיפוץ הדירה בכמה אפיקים שונים שכוללים בין היתר חברות פיננסיות, חברות אשראי ועוד. אם החלטתם ללכת לקיחת הלוואה לשיפוץ מהבנק חשוב שתשוו בין כמה בנקים שונים את גובה הריבית על הלוואה עצמה, תנאי החזר ההלוואה ועוד. ע"י השוואה בין כמה חברות שונות תוכלו להגיע להחלטה איזה הלוואה הכי מתאימה לצרכים שלכם מבחינת הריבית על ההלוואה, תנאי ההחזר ועוד.

אילו פרמטרים חשוב לקחת בחשבון בעת לקיחת הלוואה לשיפוץ דירה?

בטרם לקיחת הלוואת המשכנתא חשוב שתשימו לב לכמה פרמטרים חשובים מאוד שיחסכו לכם זמן וכסף מיותרים. פרמטרים אלה כוללים:

החלטת היקף השיפוץ עצמו– חשוב שתדעו את היקף השיפוץ כולו. האם מדובר על שיפוץ נקודתי או שיפוץ של מספר חדרים או אפילו כל הבית עצמו. כמו כן, חשוב שתדעו שחדר הרחצה והמטבח הם חדרים מורכבים יותר ודורשים שיפוץ מסיבי יותר הכולל הרמת ריצוף, טיפול בצנרת ועבדה של ממספר בעלי מקצוע, על כן עלותו גבוהה יותר משאר חדרי הבית. שיפוץ המטבח מצריך תכנון מקצועי הכולל מספר אנשי מקצוע וזאת על מנת להגיע לתוצאה אופטימלית. מדובר על הוצאה גבוהה מאוד שיכולה לנוע בין 20,000 -100,000 ₪.

אנשי המקצוע – חשוב שתיקחו בחשבון את כל אנשי המקצוע שמעורבים בשיפוץ עצמו. אנשי המקצוע כוללים: טייחים, רצפים, חשמלאים, אינסטלטורים ועוד. כמו כן , חשוב לבדוק שאנשי המקצוע אכן בעלי ניסיון בתחום. תוכלו לבדוק את אנשי המקצוע ברשם הקבלנים. כמו כן, תוכלו להתרשם מעבודות הקבלן אשר בוצעו בעבר. חשוב מאוד שתשקלו אף להעסיק מעצב פנים או אדריכל בהתאם לצרכי השיפוץ שלכם.

הגדרת תקציב- חשוב שתגדירו תקציב מסוים ולא תחרגו ממנו. תוכלו לקבל כמה הצעות מחיר מכמה חברות שונות להשוואות ביניהם ולבחור את ההצעה שהכי מתאימה לצרכים האישיים שלכם. קחו בחשבון שהוצאות השיפוץ לרוב גבוהות ממה שתוכנן בפועל ב-15%.

אם תיקחו בחשבון את כל אחד מהפרמטרים הבאים או אפילו חלק מהם, תוכלו לדעת איזה הלוואה לשיפוץ אתם צריכים לקחת מהבנק או מחברות חוץ בנקאיות שונות. מעבר לכך, הודות לפרמטרים אלו תוכלו לחסוך זמן וכסף מיותר על שיפוץ הדירה, דבר החשוב מאוד לכם.

הלוואה חוץ בנקאית לעסקים

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים הפכו בשנים האחרונות להלוואות המשתלמות ביותר. במקום להיות משועבדים לבנק או להציג בטחונות וערבים ניתן לקבל הלוואות מגופים חוץ בנקאיים בריביות משתלמות ובתנאי החזר נוחים וגמישים. הודות להלוואות חוץ בנקאיות עסקים רבים יכולים להמשיך ולהתקיים כסדרו. ההלוואה המשתלמת ביותר לעסקים הקטנים היא ההלוואה בערבות המדינה, מדובר על הלוואה שכוללת גם ייעוץ מקצועי לעסק לאורך כל התקופה. באמצעות ייעוץ זה העסק לומד כיצד להגיע למצב בו העסק מרוויח ואינו זקוק להלוואה מהבנק או מגופים חוץ בנקאיים.

באילו מצבים נדרש עסק לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

להיות עסק קטן או בינוני זה לא מצב קל במיוחד שמדובר על תזרים לעסק. אך ישנם מצבים בהם כל עסק בין אם הוא קטן או בינוני חייב לקחת הלוואה חוץ בנקאית על מנת להמשיך ולהתקיים בתור עסק. המצבים שבם עסק נדרש לקחת הלוואה חוץ בנקאית כוללים:

הקמת העסק- בעת הקמת עסק חדש יש צורך בהון מסוים להקמת העסק עצמו. ברוב המקרים שאנו פונים לבנק הבנק מסרב לאשר לנו את הלוואה בגלל שמדובר על עסק קטן ומתחיל שאין לו ביטחונות וערבים שיחזיר את הכסף. מאחר לעסק אין בתחילתו את הביטחונות והערבים שהבנק דורש ברוב המקרים הבנק לא יאשר את ההלוואה לעסק מחשש שהעסק לא יעמוד בכך. באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים בתנאי החזר נוחים בהרבה מאלה של הבנק, יכול העסק לקבל הלוואה ואף להחזיר אותה בתנאי החזר נוחים וגמישים.

קשיי נזילות מתמשכים- מצבים שבהם יש לעסק קשיי נזילות בין אם הם נקודתיים או מתמשכים, הוא בבעיה מול הספקים שלו, נותני השירות, הלקוחות והכי חמור ההתחייבויות שלו לבנק. במצב זה הבנק אינו יכול לתת לעסק הלוואה מכיוון שהוא לא יכול לעמוד בהתחייבויות שלו, ולכן האופציה היחידה שיש לעסק היא לפנות לחברות הלוואות ולקחת הלוואה חוץ בנקאית לעסקים. ההלוואות עצמן משמשות פתרון אידיאלי לעסק ואינן קשורות למסגרת האשראי הבנקאית של העסק.

בעת צורך פתאומי לסכום גבוה של כסף נזיל- ישנם מצבים בהם נדרש העסק בכסף נזיל בסכום גבוהה שרק הלוואה יכולה לעזור. ברוב המקרים מדובר על צורך פתאומי וחד פעמי, שאם אנו פונים לבנק רוב הסיכויים שלא נקבל והמצב יתארך ויסתבך. באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים ניתן לקבל את הכסף במהירות האפשרית ללא צורך בתהליכים בירוקרטיים.

בעת התרחבות העסק- במצב של התרחבות העסק כמו פתיחת סניף נוסף, שכירת שירותי עובדים מקצועיים, רכישת ציוד לעסק, רכישת חברה קטנה יותר ומיזוגה וכן עוד מצבים שונים, יש צורך בהלוואה חוץ בנקאית עקב חוסר כסף נזיל של העסק שלא מספיק לתוכנית ההתרחבות.

תחומי פעילות חדשים- במצב בו העסק נכנס לתחומי פעילות חדשים יש צורך בכסף נזיל על מנת להתחיל בפעילויות אלה. לכן בעלי עסקים יעדיפו במקום להסתכן ולהפסיד מהשקעה לא נכונה של הכסף לקחת הלוואה חוץ בנקאית שתאפשר להם להמשיך ברווחה שלהם ללא כל סיכון להפסד. את ההלוואה יוכל העסק להחזיר מהרווחים שייצר בפעילות החדשה.

למי מתאימות הלוואות חוץ בנקאיות?

הלוואות חוץ בנקאיות מתאימות בעיקר לעסקים קטנים ולעסקים בינוניים. לעסקים קטנים הם עוזרים להתקיים במשק ולהמשיך לעסוק בפעילותם ואילו לעסקים בינוניים הם עוזרים להתרחב עם העסק בין אם זה תוספת כח אדם, הוספת מכונות לעסק, מיזוג העסק עם עסק אחר ועוד.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001252808

למה הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים הן כדאיות יותר מהבנקים?

אם נשווה את ההלוואות החוץ בנקאיות להלוואות הבנק, נראה שההלוואות החוץ בנקאיות משתלמות ביותר בכמה תחומים. עם הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים ניתן ליהנות  ממגוון נרחב של יתרונות שלא נמצא בהלוואות הבנקאיות. יתרונות אלה כוללים:

הלוואה במקרה של סירוב– גם במקרה של סירוב מאשרות החברות החוץ בנקאיות הלוואה מיידית למרות שהבנק לא אישר את ההלוואה ללקוח. מצב זה עוזר מאוד לעסק במיוחד שהוא נדחה באמצעות הבנק.

העברה ישירות לבנק- עם הלוואה חוץ בנקאית לעסקים ניתן לקבל את הכסף תוך 24 שעות לחשבון הבנק שלכם ללא צורך בהתמתנה לאישור.

אישור מיידי- אישור ההלוואה חוץ בנקאית הניתנת לעסק היא מיידית, כך שהעסק לא צריך לחכות לתשובה כמו שקורה בבנק.

אין צורך בערבים- עם הלוואה חוץ בנקאית לעסקים אין צורך בערבים כמו בבנק, כך שנחסכים מכם כאבי ראש מיותרים.

אין צורך בביטחונות- עם הלוואה חוץ בנקאית אין צורך בביטחונות על מנת לקבל את ההלוואה. דבר זה מקל מאוד על בעל העסק בכך שאינו צריך להוכיח לחברה עצמה על יציבותו הכספית בבנק.

מסגרת האשראי לא נפגעת- כתוצאה מההלוואה מסגרת האשראי לא נפגעת ולא משפיעה לרעה על מסגרת האשראי של הלקוח בבנק. כך שהעסק יכול לבקש הלוואה נוספת גם מהבנק או להתנהל עם מסגרת אשראי בנקאית ללא כל קושי.

התאמה אישית של ההלוואה- החברה מתאימה את ההלוואה לעסק בהתאם לצרכיו האישיים. כך שהעסק מקבל הלוואה מהירה ובתנאים נוחים וגמישים. כך למשל ניתן למצוא הלוואה לעצמאיים, הלוואה לפרילאנסרים, הלוואה לעסקים קטנים ועוד.

צילום מסך

https://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3607257,00.html

הלוואה לעורך דין

אדם שהסתבך בבעיה משמעותית בתחום התעבורה כמו תאונת דרכים, נהיגה בשכרות או כל כשל אחר, חייב לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום התעבורה כדי שיחלץ אותו מהמצב המורכב שאליו הוא נקלע.

עלות שכר טרחה של עורך דין לענייני תעבורה

סוג העבירה

עלות שכר טרחת עורך דין

עבירת מהירות המצריכה טיפול בכתב אישום, ייצוג בבית המשפט.

העלות נקבעת על פי המהירות שנסע הנהג מול המהירות המותרת בדרך זו

3.000-50.000 ₪

נהיגה תחת השפעת סם או שכרות

העלות נקבעת על פי סוג הסם וכמות האלכוהול שנמצאו בגופו של הנהג ועל פי מספר העבירה בתחום זה, עבירה ראשונה או חוזרת.

15.000-6.000 ₪

תאונת דרכים עקב נהיגה חסרת זהירות וטיפול של עורך הדין בכתב האישום.

העלות נקבעת על פי חומרת המקרה

300.000-7.000 ₪

תאונת דרכים עקב קלות ראש בעת הנהיגה

300.000-7.000 ₪

תאונת דרכים שבמהלכה הפקיר הנהג את הנפגע במקום. טיפול של עורך הדין בכתב האישום

200.000-20.000 ₪

תאונת דרכים, גרימת מוות ברשלנות, טיפול בכתב האישום

500.000-150.000 ₪

ייצוג נהג שנהג אף על פי שהיה בתקופת פסילת רישיון

30.000-10.000 ₪

הטבלה מראה עד כמה מדובר בסכומים גבוהים ולכן אנשים רבים נזקקים להלוואה כדי לעמוד בתשלומים הנדרשים לשלם לעורך דין תעבורה.

הלוואה בקליק למטרה זו

אדם הזקוק להלוואה עבור מטרה זו פונה אלינו ואנו מבקשים מגופים פיננסיים רבים הצעות מחיר עבורו. לנוכח המטרה החשובה והעובדה שהבעיה צצה כרעם ביום בהיר, אנו מבקשים תנאים ייחודיים להלוואה ספציפית זו.

בנקים מסחריים

כל אדם פרטי הפונה לבנק המסחרי בו מתנהל חשבון הבנק שלו. אם יש לו כספים בחיסכון, במקרים רבים הבנק יאשר את ההלוואה על סמך הכספים הקיימים בחשבון. הבנק יקבע את הריבית ואת אורכה של תקופת ההחזר על פי רמת הסיכון של כל לקוח.

ברוב המקרים תהיה דרישה גם להעברת בטוחות, שעבוד נכס או דירה כדי שהבנק יוכל לחלט את השעבוד במקרה שהכספים לא יוחזרו.

אם לא קיימים כספים, סניף הבנק ישקול את אישור ההלוואה על פי אופן ההתנהלות של הלקוח.

גופים חוץ בנקאיים

במשק פועלות חברות רבות העוסקות במימון ובמתן הלוואות. מכיוון שהפעילות שלהן מקבילה לפעילות של בנק, הם פועלים באישורו ובפיקוחו של משרד האוצר.

מלבד זאת אפשר לקבל הלוואות גם מחברות ביטוח, חברות השקעות וגופים פיננסיים נוספים המעוניינים להעניק הלוואות לאנשים פרטיים וליהנות מהריביות.

קבלת הצעות מחיר

הלוואה בקליק מרכזים עבור הלקוח את כל הצעות המחיר ומגבשים חשיבה משותפת איזו מבין ההצעות היא הטובה ביותר עבורו.

הכלכלנים שלנו בוחרים את ההלוואה בתנאים הנוחים ביותר, ריבית מופחתת, עמלות נמוכות ותשלום חודשי בכל חודש בהתאם לאפשרויות הכספיות של הלווה.

ההחזר מתבצע בהוראת קבע חודשית, בהמחאות, במזומן או באמצעות חיוב כרטיס האשראי האישי.

מהלך משפטי בבית הדין לתעבורה

כשמהלך משפטי עומד בפני הלקוח אי אפשר לדעת מה יהיו העלויות בסוף הדרך וחבל לקחת הלוואות בסכומים גדולים שיהיו אולי מיותרים. קשה לדעת מה יהיו המהלכים, כמה זמן יתגלגל תיק זה בבית המשפט ומה תהיה ההחלטה של השופט בסופו של התהליך.

לכן, יש לגייס בשלב ראשון הלוואה לעלויות הראשוניות והבטוחות שיצטרך לשלם הלקוח לעורך הדין ובמידת הצורך לקבל גם הלוואת המשך על פי מה שיקרה.

בתיקים רבים מצליח עורך הדין לתעבורה להגיע להסכמות עם הצד השני כך שכולם חותמים על עסקת טיעון. הסכם זה מוריד או ממעיט בחלק מסעיפי האישום וכך גם העונש יהיה קל יותר וגם משך הזמן של התהליך המשפטי יהיה קצר יותר.

תשלום קנס

מעבר לעלות של עורך הדין יהיה על הלקוח לשלם גם קנס גבוה אם תהיה קביעה כזו של בית המשפט דבר שיצריך ממנו כספים נוספים. הנושא הוא בעייתי במיוחד לאור הסבירות שבמקרים קשים הנאשם יהיה בכלא תקופה מסוימת כך שלא יהיו לו הכנסות והוא יתקשה להחזיר את ההלוואה.

התנהלות כספית במקרים חריגים מסוג זה

הלקוח יטפל בצרכים הכספיים על פי התרחשותם ובהתאם להיקפים הנדרשים ובמידת הצורך יצטרך לבקש הלוואת המשך להלוואה הראשונה שקיבל, או הלוואה מגורם חוץ בנקאי אחר.

רבים מהלקוחות הנקלעים לסוגיה סבוכה מסוג זה נעזרים לאור המקרה החריג גם בקרובי משפחה שמסייעים ככל יכולתם.

קבלת כספים על סמך חסכונות

אדם שיש לו חסכונות בחברות ההשקעות או בחברות הביטוח כמו קופות פנסיה או קופות גמל יכול לבקש מהגופים הפיננסיים הללו לקבל הלוואה על סמך הכספים הנזקפים לזכותו.

החברות מאשרות קבלת הלוואה בגובה של כ – % 80 מכספי הקרן שצבר העמית לאורך השנים. הלוקח יידרש לחתום על הצהרה כי יחזיר את מלוא הכספים או לחילופין על כך שסכום ההלוואה יקוזז מהקרן בעת משיכת הפיקדונות ביום הפירעון.

היתרון הגדול בשיטה זו הוא שהלקוח ממשיך לצבור כספים בקופה כי הקרן נותרת בה והוא משלם בכל חודש ריבית בלבד. אם היקף ההלוואה הוא בסך כ – 70.000 ₪, הריבית החודשית מסתכמת בסכום זניח יחסית של כשישים – שבעים שקלים המשולמת באמצעות הוראת קבע.

במצב בו הלקוח זקוק לכספים עבור עורך דין תעבורה, זוהי אופציה מצוינת וכדאי להשתמש בה בתחילת הדרך או במהלך הדיונים אם יהיה צורך בהעברת כספים נוספים.

הלוואה לשיפוצים

בבתים רבים נוצר צורך לבצע בהם שיפוצים. לעיתים מדובר במהלך שמתוכנן במשך חודשים רבים כך שאפשר להיערך אליו מראש ולעיתים מדובר במהלך מהיר שיש לבצע עקב בעיה לא צפויה כמו פיצוץ בצנרת שגורר באופן מידי עבודה רחבת היקף שתעלה ממון רב.

הלוואה בקליק

הלוואה בקליק מאפשרת לכל אדם כמעט לקבל הלוואה עבור שיפוצים באופן מידי. הלקוח מפרט את הבקשה שלו ואנו בודקים עבורו את הגורם החוץ בנקאי היכול להעניק לו את התנאים האופטימליים לקבלת ההלוואה הנוחה ביותר.

הלוואה לצורך שיפוץ בבית

כשנערכים לשיפוץ בבית ומעוניינים בהלוואה, יש לדעת באופן מדויק את העלויות השונות כדי לבקש את סכום ההלוואה שיכסה את מלוא העלויות.

במקרים רבים כשמתחילים את השיפוץ התחשיב עומד על סכום מסוים ובמהלך השיפוצים חלים שינויים תוך כדי תנועה המצריכים ביצוע של פעולות נוספות שעולות בכספים נוספים. באופן טבעי רק שמתחילים לקדוח ולחפור רואים את המצב האמתי של הקירות, המרצפות והצנרת.

הנושאים שיש לטפל בהם במהלך שיפוץ דירה

אחת הנקודות החשובות בדירות ובמיוחד בדירות שנבנו לפני שלושים שנה ויותר היא מצב הצנרת. בעבר התקינו צנרות העשויות מברזל הן עבור המים והן עבור הביוב. לאורך השנים הברזל היה לחלוד במקומות שונים לאורך הצנרת והתפתחה גם קורוזיה במיוחד במבנים הממוקמים בסמוך לים. הברזל החלוד מתפורר לאט לאט והחלודה מקטינה את קוטרו. בשל כך זרם המים הופך לדליל ואיטי כיוון שאין לו די מקום לזרום באופן קולח.  התוצאה היא שבשלב מסוים נוצר פיצוץ בצנרת כי הצנרת עצמה נחתכה או אחד מאביזרי החיבור שלה יצא ממקומו.

הפיצוץ בצנרת יוצר חלחול של מים הן מתחת למרצפות והן בתוך הקירות במקומות שונים בבית. מעבר לנושא האסתטי של הרטיבות, מדובר בבעיה שיכולה להתפתח לפטריות ועובש המקשה על הנשימה ופוגעת בבריאותם של דיירי הבית.

במקרים כאלה כדאי לפרק את כל צנרת הברזל ולהתקין במקומה צנרת PVC חדישה ועמידה בקוטר המתאים שתיצור זרימת מים חזקה וקולחת לאורך כל שעות היום.

עקב החלפת הצנרת, יש לבצע איטום של כל השטח להוציא את החול הישן כיוון שהוא ספג רטיבות וחלודה, להניח חול איכותי חדש ומעליהם להתקין מרצפות חדשות.

לאור ההיצע העצום של מרצפות מסוגים שונים בגדלים רבים ובטווח מחירים נרחב באולמות התצוגה יש לדעת מראש איזו כמות של מרצפות יש לרכוש, מה העלות של כל מטר מרצפות, עלותם של החומרים הנלווים ושל העבודה של הרצפים.

הצנרת עוברת בחדרים רבים בבית וגם בסלון כך שקיים צורך בכמות גדולה של חומרים.

חדרי האמבטיה והשירותים

מכיוון שחלק נרחב מהצנרות עוברות מתחת לרצפת חדר האמבטיה, פירוק המרצפות הישנות מצריך במקרים רבים לבצע החלפה גם של כל הכלים הסניטריים. גם בתחום זה קיים מבחר עצום של כלים חדשניים כמו ניאגרות נסתרות ואמבטיות בגדלים שונים. חשוב לבחור את כל הפריטים מראש ולקבל הצעות מחיר מקבלנים עבור עלויות העבודה והחומרים הנלווים.

בקשה לקבלת הלוואה

בנושא השיפוצים הסכומים הם אף פעם לא סופיים ולכן חשוב להביא בחשבון 20-10 אחוזים נוספים ולבקש הלוואה בהתאם. תמיד יהיו הפתעות תוך כדי התהליך ומצבים שבהם לא תהיה ברירה אלא לקדם את התהליכים.

אם לדוגמה קיים בחדר שטיח מקיר לקיר ומסתבר שגם הוא ניזוק בשל הצנרת, שולפים אותו החוצה. לאחר שנים שבהם השטיח היה מודבק למרצפות, חייבים להזמין פוליש למרצפות או להדביק מרצפות חדשות מעל הישנות. אפשרות נוספת היא הוצאת המרצפות והתקנת פרקטים נוחים מאד שישנו את כל נראות הביתה.

אם חשבתם שהשיפוץ יעלה לכם סביב 60.000 ₪, כדאי לבקש הלוואה בסך 70.000 ₪ כדי להיות מוכנים לכל תרחיש.

קבלת הצעות מחיר להלוואות מגורמים שונים

הלוואות בקליק מבקשה עבור כל לקוח הלוואה ייעודית. מכיוון שמדובר בשיפוץ של דירה שהוא דבר הכרחי כדי שלא ייגרם נזק לדירה זו ולדירות הסמוכות, בדרך כלל נענות כל החברות ומציעות הלוואות אטרקטיביות במיוחד.

כלכלני הלוואה בקליק עוברים על הצעות המחיר השונות, משוחחים עם הלקוח ומקבלים ממנו את שיטת ההחזר הנוחה ביותר עבורו ועל פי מצבו הפיננסי מציעים לו את אחת מההצעות שהיא המתאימה לו ביותר.

בין הגורמים השונים המציעים הלוואה לשיפוצים אפשר למצוא את חברות הביטוח, חברות שעוסקות בהשקעות, בפיננסים, חברות חוץ בנקאיות שונות וחברות בנקאיות.

חשוב לבחור חברה המעניקה הלוואה בתנאים הוגנים של ריביות ועמלות כדי להקל על הלקוח שלא יוצר מצב שבו יהיה לו קשה לשלם את ההחזרים החודשיים בנוסף להוצאות השוטפות שלו.

קבלת הלוואה בקליק

סכום ההלוואה מוזרם תוך ימים בודדים לחשבון הבנק של הלקוח וכך הוא יכול לתאם את כל מהלך העבודה עם הקבלן ולרכוש את כל החומרים ואת כל הכלים הסניטריים בכספים שקיבל.

חשוב לשלם לקבלן על פי שלבי העבודה שבוצעו ולא לשלם לו את כל הכספים מראש כדי שלא יברח עם הכסף ולא יסיים את העבודה הנדרשת וכך הלקוח ייצא קרח מכאן ומכאן .

לאחר ימים רבים של לכלוך ועבודה של בעלי מקצוע רבים , ייצבע הבית והלקוחות ייהנו מדירה מחודשת ויפהפיה.

החזר ההלוואה

על פי ההתנהלות הכספית של כל לקוח, הוא בוחר אם להחזיר את ההלוואה תוך פרק זמן קצר וכך ישלם ריביות פחותות או לבחור במסלול ארוך כדי שההחזר החודשי יהיה נמוך ולא יכביד על משק הבית.

אפשר לתאם את החזר הכספים באמצעות כרטיס האשראי אם יש מסגרת רחבה המאפשרת זו, לחתום על הוראת קבע או להכין שורה של המחאות לכל התקופה שנבחרה.

אם לדוגמה מדובר על הלוואה בסך 70.000 ₪ לפרק זמן של חמש שנים, יכין הלקוח שישים המחאות רצופות על פי לוח הסילוקין.

הלוואות בישראל

הלוואות בישראל

יוקר המחיה בישראל, נטל המיסוי והתשלומים השונים יוצרים מצבים רבים שבהם אנשים פרטיים נקלעים למערבולת של חובות עקב ההוצאות הרבות שקשה מאד לעמוד בהן. כששני בני הזוג מרוויחים משכורות ממוצעות, ההכנסה החודשית אינה מספיקה לצרכים הבסיסיים ולכן מחודש לחודש היקף החובות גדל.

בהתחלה חשבון הבנק נמצא ביתרת חובה אך בתוך מסגרת האשראי ובהמשך מגיעים לחריגה מהמסגרת דבר שיוצר בעייתיות בהמשך ההתנהלות מול הבנק ומול כל הגורמים האחרים כמו תשלומי שכר דירה או משכנתא וחשבונות שוטפים במועד.

הלוואה מגורם חוץ בנקאי

במקרים מסוג זה הפתרון היעיל והמהיר ביותר הוא לקיחת הלוואה חוץ בנקאית טרם ההגעה לקו האדום כדי למנוע בעיות אפשריות.

הלוואה בקליק מאפשרת לכל לקוח לקבל הלוואה בסדר גודל הכספי שהוא מבקש בתנאים ייחודיים. נציגי החברה מבקשים עבור כל לקוח כמה הצעות מחיר ובוחנים את כולן באופן מדוקדק כדי להצביע על ההצעה המשתלמת ביותר עבור כל לקוח.

הכלכלנים המנוסים שלנו מבצעים את החישובים הנדרשים ומסבירים ללקוח את האפשרויות השונות העומדות בפניו. בכל הלוואה יש לשלם ריביות ועמלות בעלויות סבירות והוגנות.

אחד הנושאים האקוטיים בכל הלוואה הוא תקופת ההחזר. לקוחות המצויים בבעיה כספית נוטים לפרוס את החזר ההלוואה למקסימום תשלומים כדי שהסכום החודשי יהיה נמוך וכך הם יוכלו לעמוד בהחזרים כל לקוח מודע מראש לסכום שיש לשלם בכל חודש ועושה כל שניתן כדי שהיתרה בחשבון הבנק תאפשר את ביצוע התשלומים.

ההקלה הנפשית לאחר קבלת ההלוואה

המצב בחשבון הבנק מדיר שינה מעיניהם של הלקוחות וברגע שהם מקבלים אישור להלוואה והכסף מוזרם די מהר לחשבון הבנק, יש רגיעה ושקט נפשי. המתח ששרר לאורך כל התקופה האחרונה מתפוגג וכך יכול הלקוח להמשיך בחייו הנורמטיביים בהם הוא עסוק עם משפחתו ועם פרנסתו.

חובות של לקוחות

הסחרחרת הבלתי נגמרת של החובות מצטברת במקרים רבים עקב סיבות שאינן תלויות בלקוח כמו אדם שרימה אותו בהתנהלות עסקית מסוימת או עקב פעילות פיננסית ללא מחשבה קדימה. החברות החוץ בנקאיות שעוזרות לכל אזרח מצליחות במקרים רבים להוציא אותו אט אט מהסבך שאליו נקלע כיון שהוא קיבל פתרון זמני בדמות הלוואה, במקביל הוא מטפל בנושא הפרנסה שלו ודואג שיהיו הכנסות רבות יותר, כך הוא מסוגל בחלק מהמקרים להפחית מחובותיו תוך ביצוע תשלום חודשי להחזר ההלוואה.

מטרות ההלוואות החוץ בנקאיות

גורמים רבים הזקוקים לכסף עבור תשלומים צפויים או לא צפויים למטרות כמו מימון לימודים, תשלומים עבור רכב, דירה, אירוע משפחתי, שיפוץ דירה, נסיעה לחו"ל וכו', יכולים לפנות לחברות החוץ בנקאיות הקיימות בארץ דרך הלוואה בקליק ולקבל את ההלוואה בסכום הנדרש להם.

סוגי הלוואות במשק הישראלי

בנקים מסחריים

האפשרות הראשונה היא לפנות לסניף הבנק בו מתנהל חשבון הבנק של הלקוח ולבקש הלוואה. הבנקים מאפשרים ללקוחות רבים לקבל הלוואות על פי מצבם הכספי. אם מדובר בלקוח נורמטיבי המפקיד כספים בכל חודש כמו משכורות ומתנהל כראוי כך שאינו חורג מהמסגרת שהוקצתה לו, קיימת סבירות גבוהה שנציג הסניף יאשר לו הלוואה. בחלק מהמקרים וכדי לא ליצור סיכונים לבנק, מקצץ הסניף במקביל בסכום מסגרת האשראי שהוקצתה ללקוח.

בהלוואות הללו קיימים כמה מסלולים של פריסת החובות לפרקי זמן שונים והצמדה למטבע חוץ או למדד. גובה העמלות והריביות משתנה על פי רמת הסיכון של הבנק ועל פי אופן ההתנהלות של הלקוח בשוטף

קיימים גם מקרים לא מועטים שבהם הבנק משיב בשלילה ללקוח לאור הבעיות החוזרות ונשנות בהתנהלות בחשבון הבנק שלו. הבנק חושש ממצב שללקוח לא תהיה יכולת פיננסית לעמוד בהתחייבויות ולכן הבנק יצטרך לספוג את ההפסד.

חברות ביטוח

חברות הביטוח השונות בישראל מחזיקים כספים רבים ששייכים לציבור הרחב כמו קופות גמל וקופות פנסיה. כדי לשמור על ערכו של הכסף, מעוניינות חברות הביטוח לתת הלוואות וליהנות מהכנסה נאה בזכות הריביות הסבירות שמשלמים הלקוחות.

חברות כרטיסי האשראי

לחברות הללו קיימים כספים רבים ולכן הם מעוניינים לנתב חלק מהכספים הללו לטובת מתן הלוואות וליהנות מהריביות ומהעמלות הנאות. כל חברות כרטיסי האשראי מאפשרות קבלת הלוואות מהירות ונוחות, ויזה כאל, לאומיקארד, ישראכרט ואמריקן אקספרס.

קיימים כמה מסלולים הבנויים מהלוואה לטווח ארוך לצורך רכישה גדולה כמו רכב או עלויות גבוהות כמו נסיעה לחו"ל או שיפוץ מאסיבי בבית. כמו כן קיימות הלוואות בסכומים קטנים על פי היתרה הפנויה במסגרת האשראי שהוקצתה לכל לקוח.

קל מאד לקבל את ההלוואות הללו בלחיצת כפתור באתר האינטרנט ולהגיע לפתרון כמעט מידי לבעיה הפיננסית שנוצרה. ברוב המקרים לא נדרשים הלקוחות להעמיד בטוחות או ערבויות עבור ההלוואות הללו.

חברות השקעות ומימון

חברות חוץ בנקאיות רבות עוסקות במתן הלוואות לאחר שקיבלו אישור לכך ממשרד האוצר והן פועלות בפיקוחו. החברות הללו מאשרות הלוואה כמעט לכל דורש, כולל אלו שהם בעלי חשבון מוגבל, מסורבי משכנתאות, אנשים בעלי חובות אצל גורמים שונים וכו'.

כדי להגן על עצמם ולהפחית את הסיכון הכספי, הם גובים עמלות וריביות מוגדלות, מבקשים ערבויות כמו שיעבוד דירה או רכב כבטוחה במקרה שהלקוח לא יוכל מסיבות שונות לעמוד בהחזרים השוטפים.

הלוואות בקליק דואגת לכל לקוחותיה ומעניקה להם מעטפת של מידע לאורך כל הדרך עד קבלת ההחלטה על ההלוואה הטובה ביותר עבורם שתשרת את מטרתם.

הלוואה ללא בטחונות

הלוואה שהיא ללא בטחונות

בעידן שלנו, שיוקר המחיה בישראל רק גדל, מקורות מימון וחברות רבות מודעים לעובדה שלא קל לאזרח הפשוט וגם לעסק מתחיל ואף לעסק שקיים כבר כמה שנים לקחת הלוואה. לא פעם הבנק מקשה ומציב תנאים לא ראליים עבור הצד שמבקש הלוואה ולעיתים עשוי גם לסרב לבקשה של ההלוואה אלמלא לא הוצגו בטחונות שעומדים בתנאים לקבלת ההלוואה. במקרים כמו אלה, מקורות אחרים שמעניקים הלוואה ללא בטחונות, יכולים לסייע לאותו אדם או עסק שזקוק לסכום ההלוואה הדרושה לו על מנת למנף את העסק, לסגור מינוס או כל צורך אחר.  

כמו כן, כל עסק שנמצא בתחילת דרכו, וגם עסקים שהם פעילים, צריכים לעיתים אשראי על מנת להתקיים ולהחזיק את עצמם כדי לצמוח. יחד עם זאת, קבלת הלוואה היא לא תמיד עניין פשוט עבורם והיא עשויה להיות מורכבת וגדושה בתנאים מחמירים ומקשיים שלא תמיד קלים לביצוע. שכן, הבנקים מאפשרים הלוואה של כסף  רק  על ידי הצגה של ביטחונות, אך לא תמיד יש לאדם הפרטי או לבעלי עסקים, וודאי לא כאלה שרק בתחילת דרכם – ביטחונות, בייחוד אם מדובר במצב שבו הם זקוקים להלוואה. לכן הפתרון האידיאלי יהיה לא פעם – הלוואה שהיא ללא בטחונות. נשמע מופרך? אך זה היום, זה בהחלט אפשרי.

מוסדות רבים מקיימים מערך של בדיקות קפדניות על כל אחד שמעוניין לקחת הלוואה. כפי שהוזכר לעיל יהיה צורך גם בהצגה של ביטחון כלשהו כגון: החתמה של ערבים, פיקדונות קיימים, קרנות, קופות כו'. אך במידה ואתם מעוניינים לקחת הלוואה בלי שום תנאי מגביל שלא תכלול בתוכה כל מיני בטחונות ותאפשר לכם לעשות את זה ביתר קלות, תוכלו לעשות את זה היום במקורות אחרים שהבדיקות הנדרשות עבור זה הינן בסיסיות.

לא תמיד הלוואה אחת תספיק לנו. בחיים כמו בחיים לעיתים קורים מצבים שיכולים להפתיע, ונאלץ  לבקש עוד הלוואה למרות ההלוואה שכבר לקחנו. במידה וכבר לקחתם הלוואה מהבנק או מחברת האשראי יהיה מומלץ הפעם לקבל הלוואה שהיא ללא בטחונות. ישנן חברות שונות שמודעות לקושי ועל אף הסיכון שכרוך בעניין, הם ערוכות לכך והן תבואנה לקראת הלקוח ותספקנה הלוואה שהיא נטולת בטחונות.

הלוואה בערבות המדינה

 אפשרות נהדרת לקבלת הלוואה שהיא ללא בטחונות עבור עסק שהוא קטן או הלוואה לעסקים וחברות גדולות, יכולה להיות הלוואה בערבות המדינה. מצד המדינה, עסקים קטנים ובינוניים הם לגמרי בסיס איתן וחשוב לכלכלה בריאה ולכל צמיחה שקשורה במשק. אי לכך, קיים  גוף בשם "הקרן לעסקים קטנים ובינוניים" שהוקם מטעמה של המדינה שהוא יכול ומאפשר לאותם עסקים לקבל הלוואה מסוג זה שהיא נטולת בטחונות. במצב זה המדינה נמצאת מאחור והיא זו שנותנת את ההלוואה, סכום של כסף שהיו מתקשים מאוד לקבל בצורה אחרת. הלוואה לעסק בתחילת דרכו יכולה להיות ממש אוויר לנשימה, והלוואה כזו יכול להיות אפילו קריטית בשבילו כדי להצליח לשרוד את התקופה ההתחלתית. לצורך זה יש להציג תכנית עסקית מסודרת שמראה תכנון פיננסי וצמיחה כלכלית עתידית, דרכי פעולה ועוד. תכנית עסקית טובה תעלה באופן משמעותי את הסיכוי לקבל את ההלוואה.

האם הלוואה כזו ניתנת רק לעסקים בהקמה?

הלוואה ללא בטחונות עשויה להיות מועילה ולעודד הרבה עסקים קטנים, אך יש הלוואה מסוג זה גם עבור עסקים גדולים יותר שיכולים להיעזר בערבות המדינה. המדינה תתמוך היום גם בעסק שהוא נמצא בצמיחה והתפרסות. עבור המדינה שינוי של עסק מסטטוס של עסק פטור לסטטוס של עסק מורשה הוא יהיה מבחינתה אות של צמיחה וגדילה, ואינדיקציה נוספת תהיה, העברה של כל אותה פעילות של העסק ממקום קטן למקום הרבה יותר רחב ומסחרי.

הלוואה לכל מטרה

לא פעם נמצא את עצמינו במצב של מינוס בבנק, הלוואה ללא בטחונות גם לצורך סגירת המינוס יכולה להיות אפשרות יעילה ונוחה בשל התנאים הנוחים שהיא מעניקה. אך כמו בכל דבר, כך גם  בכל הלוואה שתיקחו, יש לוודא מה התנאים שעומדים בגינה של הלוואה מסוג זה, מה גובה הריבית, וזאת על מנת שתוכלו לתכנן את ההחזר ושלא יתנגשו עם הוצאות והחזרים אחרים ושלא תיווצר הגבלה על תזרים המזומנים שלכם.

הלוואה שמקדמת הצלחה

הלוואות רבות שהן ללא בטחונות מאפשרים לאנשים פרטיים, לעסקים ולחברות לא פעם, להרחיב את הפעילות שלהם, לקבל אוויר לנשימה בצורת תזרים מזומנים, לרכוש את הרכב שתמיד רצו, לסדר את הילדים, ולסגור מינוס שהעיק לא מעט שנים. במידה וזה מה שאתם מבקשים יש לוודא עם  כל גוף שמעניק הלוואות ללא בטחונות מה הם התנאים הנדרשים ומה גובה ההלוואה שניתנת.

חברת הלוואות חוץ בנקאיות

בעשור האחרון צצו כמו פטריות אחרי הגשם הרבה מאד חברות חוץ בנקאיות המעניקות הלוואות לסקטורים רבים במשק, שכירים, מוגבלים בבנק, אנשי עסקים ועוד.

הלוואות בנקאיות

אנשים פרטיים ועסקים רבים ביקשו לאורך השנים הלוואות למטרות שונות מהבנקים שבהם מתנהלים חשבונות הבנק שלהם. נציגי הבנק המבקשים להגן על הבנק מפני סיכונים מיותרים נתנו במקרים רבים תשובות שליליות ללקוחות.

קו החשיבה של הבנק הוא שאם הם יאשרו ללקוחות רבים הלוואות וחלק מהלקוחות לא יהיו מסוגלים להחזיר את הכספים יוצר סיכון לאיתנות הפיננסית של הבנק. לכן הבנק מראש מחליט לא לקחת על עצמו את הסיכונים הללו.

הסירוב של הבנקים הותיר בעיה גדולה ללקוחות שהיו זקוקים לכספים באופן מידי. זו הסיבה שצצו הרבה מאד חברות חוץ בנקאיות שהרימו את הכפפה והציעו מימון והלוואות לכל מטרה.

הלוואות חוץ בנקאיות

בין הגורמים המעניקים הלוואות חוץ בנקאיות אפשר למנות את חברות הביטוח, חברות העוסקות בפיננסיים ובהשקעות וחברות רבות נוספות שהוקמו לצורך מתן אשראי ומימון במקום הבנקים.

כל חברה יצרה לעצמה את הקריטריונים שעל פיהם היא מקבלת החלטות לגבי היקף ההלוואה המאושרת לכל לקוח על פי מצבו הפיננסי. כדי לעזור לכל רבדי האוכלוסייה, החברות הללו יצרו ערוץ פתוח ורוב הפונים שאליהם מקבלים אישור לקבלת הלוואות.

לקוחות שקיבלו סירוב מהבנקים המסחריים מגיעים לחברות הללו אשר הן הצ'אנס היחיד שלהם לקבל כספים כדי לצאת מהסבך הכספי שאליו הם נקלעו.

השיטה של קבלת הכספים בהלוואות חוץ בנקאיות

היתרון הגדול בשיטה זו הוא העובדה שמקבלים את הכספים די מהר, אין הפחתה בגובה הקצאת האשראי כיוון שהמלווה הוא לא הבנק וכך פותרים בעיות אקוטיות המכבידות על הלקוח. למרות זאת יש לבדוק היטב את תנאי ההלוואה כדי לא להפסיד בתשלומי הריבית והעמלות ממון רב. רוב החברות דורשות ריבית סבירה ועמלות הוגנות.

כדי להבטיח את החזר ההלוואה, דורשות החברות הללו שעבודים של רכוש שערכו הוא גבוה יותר מערכה של ההלוואה כולל הריביות והעמלות. האופציות לשעבוד הן רכב, דירה או חיסכון נזיל בבנק או בחברת השקעות.

השירות הייחודי של הלוואות בקליק

הלוואות בקליק עובדים בנתיב מיוחד שבו אנחנו מעניקים שירות מלא ללקוח מרגע קבלת הדרישה שלו, דרך פניה לגורמים חוץ בנקאיים רבים כדי לקבל עבורו הצעת מחיר.

לאחר קבלת כל הצעות המחיר אנחנו עורכים השוואה של כל הפרמטרים בחברות השונות כדי לקבל מסקנה מושכלת ונכונה עבור הלקוח שאותו אנו מלווים בנאמנות.

מסלולי החזר ההלוואות

המסלולים השונים להחזר הכספים נקבעים על פי שקלול של כמה פרמטרים כמו סכום ההלוואה, יכולת ההחזר החודשית, תקופת הגרייס שאושרה ללקוח ועוד.

קרנות המעניקות הלוואות לציבור

במסגרת הפניה של הלוואות בקליק לגורמים השונים, אנו פונים גם לקרנות שונות שחלק מדפוס ההתנהלות שלהן הוא מתן הלוואות לעידוד הצמיחה במשק עבור העסקים ולפתרון בעיות אישיות עבור אנשים פרטיים.

בין הקרנות המובילות הן הקרנות הממשלתיות המעניקות אפשרות לקבל הלוואה בערבות המדינה. עסק בהקמה לצורך בניית התשתית הראשונית שלו כמו רכישת ציוד השכרת מפעל וכו' או עסקים קיימים הזקוקים לכספים עבור הון חוזר, הרחבת הפעילות לנתיבים נוספים, רכישת משרד, מפעל או ציוד שהוא אבן היסוד לקיומו של העסק.

הקרנות עורכות בדיקות רבות ומקיפות לפני שהן מאשרות את ההלוואות השונות. הן בודקות את האיתנות הפיננסית של העסק, את דוחותיו הכספיים כמו מאזנים של שנים קודמות, דוחות רווח והפסד, התכנית העסקית המפרטת במדויק את התכנון של אפיקי העבודה מעתה ואילך ואת התקציב שיוקצה לנושאים שונים במהלך שנת הכספים.

קרן דומה אך לא מקבילה במדויק היא הקרן של בנק הפועלים הבוחנת באופן זהה את מצבו של העסק ומאשרת על פי הקריטריונים שקבעה את מתן ההלוואה, מהו טווח ההחזר, מה תהיה הריבית, גובה העמלות מספר חודשי הגרייס, אפשרות מחזור ההלוואה כפי שממחזרים משכנתא וערך הבטוחות בהשוואה לסכום ההלוואה.

קרנות נוספות המאפשרות קידום מקצועי לחברות רבות הן:

  • קרן גליל המעניקה הלוואות עד 40.000 $ למשך ארבע שנים.
  • קרן סולם המעניקה הלוואות עד 135.000 ₪ לתקופת החזר עד חמש שנים.
  • קרן שמש המעניקה עד 90.000 ₪ לתקופת החזר מקסימלית של חמש שנים.
  • קרן נתן המעניקה עד 240.000 ₪ לתקופת החזר גמישה.
  • קרן הסוכנות היהודית המעניקה עד 350.000 ₪ לתקופת החזר בת שש שנים.
  • קרן קורת המעניקה עד 750.000 ₪ לתקופת החזר בת חמש שנים.

קבלת כספים מהחברות בעלות כרטיסי האשראי

חברות כרטיסי האשראי השונות, ישראכרט, אמריקן אקספרס, ויזה כאל ולאומיקארד מעודדות את לקוחותיהן לקבל מהן הלוואות. נוחות השימוש באתר האינטרנט ומהירות קבלת הכספים מפתים אנשים פרטיים לבחור באופציה זו. יש לבחון את עלויות הריבית ואת האופציה להחזר חלק מתוך סכום ההלוואה טרם מועד הפירעון הרשום ללא הטלת קנסות תוך קיזוז הריביות והעמלות העתידיות.

הלוואות בקליק

הלוואות בקליק מודעים לחשיבות נושא ההלוואה ולכן הם נענים במהירות לכל דרישה, מטפלים בנושאים הנדרשים באופן יסודי ומעמיק כדי שהלקוח יוכל להמשיך בחיים נורמטיביים תוך קבלת פתרון הולם לצורך הכספי שלו.

הלוואות לכל מטרה השוואת הצעות

הלוואות לכל מטרה השוואת הצעות

החיים הדינמיים הן בתחום העסקי והן בתחום הפרטי מצריכים מדי פעם קבלת הלוואה כדי לקדם מהלכים עסקיים ואישיים או לכל מטרה נחוצה.

אפשר לפנות לסניף הבנק בו מתנהל החשבון ולבקש הלוואה. במידה ולא מדובר בחשבון בנק חדש. על פי אופן ההתנהלות בחשבון זה תחליט הנהלת הסניף אם לאשר את ההלוואה בגובה הנדרש, מה יהיו תנאיה הפיננסיים או לחילופין היא יכולה גם לא לאשר את ההלוואה עקב בעיות כספיות וסיכון גבוה מדי עבור הבנק במתן ההלוואה.

בחלק מהמקרים על פי החלטת הנהלת הסניף, ההלוואה תנגוס חלק מהקצאת האשראי שאושרה ללקוח כמסגרת האשראי שלו ונתון זה ישפיע ויכביד על התנהלותו ביום יום.

השוואת עלויות בין בנק הפועלים לבנק מזרחי טפחות בהלוואות המיועדות לעסקים גדולים.

קרן פועלים של בנק הפועלים

בנק הפועלים מעניק הלוואות משלו כיוון שהוא כבר לא גורם המתווך בין הקרנות הממשלתיות ללקוחות הקצה.

ההלוואות מזכירות במעט חלק מהפרמטרים של ההלוואות בערבות המדינה אך מקצתן השתנה לטובת הלקוחות העסקיים.

ההלוואות ניתנות לפרק זמן מקסימלי בן שש שנים. התקופה הארוכה של חודשים ללא תשלום עבור החזר ההלוואה כדי להקל על הלקוחות הוא בן שנים עשר חודשים.

היתרונות בהלוואה זו הן שתי עובדות חשובות שהבטוחות הנדרשות הן בשיעור % 10 מסכום ההלוואה בלבד ושאפשר למחזר את ההלוואות כדי להקטין את המחויבויות השונות .

קרן פועלים:

סך ההלוואה סוג העסק מחזורים עסקיים
500.000  ₪ עסק  קטן או עסק חדש מחזור מכירות שנתי עד 5.000.000 ₪
עד 2 מיליון ₪ או % 10 מהמחזור. הנמוך מבין האופציות. עסק  קטן מחזור מכירות שנתי מעל 5.000.000 ₪

קרן צפונה דרומה המעניקה הלוואות דרך בנק המזרחי טפחות

מטרתה של הקרן היא עזרה לעסקים הממוקמים בפריפריה, בצפונה ובדרומה של ישראל. איש העסקים איתן וורטהיימר והסוכנות היהודית גייסו לצורך נושא חשוב זה את הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה הוא רתם אותם למטרה נעלה זו. הם מגייסים תרומות המועברות לקרן וכך יש אפשרות לעודד צמיחה לעסקים באזורים שבהם התמיכה הכספית חשובה במיוחד ובלעדיה יהיה להם די קשה לצעוד קדימה

התנאים של קבלת ההלוואה בקרן צפונה דרומה הניתנת דרך בנק מזרחי טפחות

ההלוואה מותנת בשעבוד הציוד שנרכש במימון הקרן, בתוספת ערבות אישית.

סך ההלוואה סוג העסק מחזורים עסקיים
עד שני מיליון ₪ עסקים יצרניים לצורך רכישת ציוד. ההלוואה מכסה עד % 90 מערכו של הציוד שנרכש. בין שלושה לשמונים מיליון ₪ בשנה

הלוואות בערבות מדינה

כמה מהבנקים הגדולים כמו בנק אוצר החייל ובנק לאומי מתווכים עבור קרנות המדינה במתן הלוואות לעסקים השונים.

לצורך קבלת הלוואה בערבות מדינה מתקיימת פגישה שבה משתתפים נציגי העסק המעוניין בהלוואה כולל היועץ העסקי או הכלכלי שלו ונציגי הבנק. בישיבה סוקרים את הפעילות העכשווית של העסק ואת התכניות העתידיות שלו בתחום הפיתוח העסקי, הגדלת היקפי הפעילות, הצורך בהון חוזר וכו' .

לצורך בחינת ההלוואה יש להגיש דוחות אקוטיים כמו תכנית עסקית לכמה שנים קדימה הכוללת את צפי הפעילות הפיננסית בעסק לאור הגדלת הפעילות, דוח רווח והפסד של כל יחידת רווח בעסק. אם העסק מפעיל לדוגמה סניפים, טבלה של כל סניף כיחידת רווח עצמאית אם הוא מפסיד או מרוויח. דוח תקציב שנתי הסוקר את ההכנסות וההוצאות כעת ואומדן השינוי לאחר ביצוע המיזם החדש או הרחבת הפעילות העסקית.

הדוחות המקצועיים הללו שופכים אור על החזון העסקי ועל הדרך המתוכננת להגשמתו ומדגיש את דרך ההתנהלות האחראית של העסק על כל רבדיו בפעילות הנוכחית שימשיך ויפעל כך גם בהמשך.

לגבי עסקים בהקמה, יוגשו התכנית העסקית והתקציב בלבד.

האפשרויות של קבלת הכספים מהקרנות בערבות מדינה:

סכום ההלוואה סוג העסק מחזורים עסקיים
500.000 ₪ עסק בהקמה
500.000 ₪ עסק  קטן מחזור מכירות שנתי עד 6.250.000 ₪
%  8 מהמכירות עסק קטן מחזור מכירות שנתי מעל 6.250.000 ₪
%  8 מהמכירות עסק בינוני


קיימות גם קרנות נוספות ייעודיות שאנו מבקשים מהן הצעות מחיר עבור הלקוחות שלנו.

שם הקרן סכום ההלוואה תקופת החזר תקופת גרייס
קרן גליל עד  40.000 $ עד ארבע שנים ללא
קרן נתן עד 240.000 ₪   גמיש   ללא  
קרן שמש עד 90.000  ₪ עד חמש  שנים עד שלושה חודשים
קרן קורת עד 750.000 ₪ עד חמש  שנים עד ששה חודשים
קרן הסוכנות היהודית עד 350.000 ₪ עד שש שנים עד שנה
קרן סולם עד 135.000 ₪ עד חמש  שנים עד שלושה חודשים

 

הלוואות מחברות ביטוח וחברות השקעות על סמך הון פרטי

מי שיש ברשותו חסכונות בקרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים או חיים וחסכונות אחרים, יכול לקבל הלוואה על סמך הכספים הללו בדרך נוחה ויעילה. הלקוח פונה לחברת הביטוח או חברת ההשקעות ומבקש לקבל הלוואה על סמך כספו. ברוב המקרים מאשרות החברות הללו הלוואות בשיעור % 80 מהקרן. לאחר חתימת הלקוח על המסמכים המקוריים של ההלוואה, הכסף מוזרם תוך פרק זמן קצר לחשבון הבנק שלו.

יש לשיטה זו כמה יתרונות:

  • מכיוון שמדובר בהלוואה, הקרן עצמה ממשיכה לגדול בקופת החיסכון כך שלקיחת ההלוואה אינה פוגעת בגודלה של הקרן.
  • הלקוח משלם כל חודש ריבית בלבד שמסתכמת בדרך כלל בסכום זניח של כמה עשרות שקלים להלוואה בסדר גודל של כ – 70.000 ₪.
  • הלקוח אינו מסתכן בהלוואה מגורם בנקאי או חוץ בנקאי שתגרום לו למחויבות כספית משמעותית בכל כסף. באופציה זו הוא לא מעמיס על עצמו סיכונים מיותרים.
  • בתום תקופת החיסכון, הלקוח מושך את הקרן הקיימת בקיזוז סכום קרן ההלוואה כך שברוב המקרים  הוא יקבל סכום כסף נוסף.