הלוואה מאדם פרטי – מה זה אומר?

כולנו זקוקים לפתרונות הלוואה מפעם לפעם. זה קורה בעיקר כשהכסף שנמצא ברשותנו פשוט לא מספיק לצורך שעומד על הפרק. יכול להיות שאנחנו מתכננים חתונה גדולה ונדרשים לשלם מקדמות – אבל אין להם די כסף פנוי שיממן את האירוע לפני שיגיעו המתנות של האורחים. יכול להיות שאין מספיק תקציב לרכב חדש או לשיפוץ הדירה. בכל אחד מהמצבים הללו ניתן לקבל הלוואות מגופים שונים, לרבות הלוואה מאדם פרטי. עם זאת, לפני שאתם מקבלים החלטה לפנות לכיוון הזה רצוי להבין את משמעות ההחלטה שלכם.

הלוואה מאדם פרטי – מהלך לגיטימי

ההחלטה לקבל הלוואה מאדם פרטי יכולה להיות נוחה ומשתלמת מאוד, אבל חשוב להבין את המשמעות לפני שבוחרים בחלופה הזו. מעל לכל חשוב להבין שמדובר בפתרון יעיל ומקובל שאיננו קשור כלל למושג “שוק אפור” שאתם אולי מכירים. גם אם בעבר הייתה תפיסה שמדובר בפעילות כלכלית מפוקפקת בין גורמים פרטיים, היום מדובר על אחד הכלים הפרקטיים שעומדים לרשות הלווים, ועל פתרון מימון שיכול לספק מענה איכותי ואמיתי. כך, גם כאשר מדובר באדם פרטי שאין לכם כל קשר אישי עמו (כלומר לא חבר או קרוב משפחה) תוכלו לקבל הלוואה בתנאים לא רעים בכלל.

הלוואה מאדם פרטי
הלוואה מאדם פרטי

הלוואה מאדם פרטי דרך האינטרנט

בדומה לפתרונות הלוואה אחרים שתוכלו לקבל דרך הרשת ובלי לצאת מהבית, גם הלוואה מאדם פרטי ניתן לאתר באמצעות האינטרנט. אנשים רגילים לחלוטין, בדיוק כמוכם, הם אלה שמציעים הלוואות לאחרים והם עשויים להציע ריבית נמוכה יחסית – יותר מזו שתקבלו באמצעים אחרים (למשל דרך הבנק). אם כן, כשאתם בודקים את האפשרויות שלכם למימון לימודים, הקמת עסק, הפקת אירוע משפחתי או שיפוץ נכס, הלוואה מאדם פרטי היא חלופה שכדאי לשקול לעומק, ובהחלט כדאי להבין האם האפשרות הזו מתאימה גם לכם.

פתרון נוח – בלי לצאת מהבית

הרעיון שעומד מאחורי הלוואה מאדם פרטי הוא רעיון פשוט שנשען על מודל המוכר היטב במקומות שונים בעולם. באמצעות כלים אינטרנטיים שונים תוכלו לפנות לאנשים שונים המציעים הלוואות בסכומים משתנים. תוכלו להגדיר את הצורך שלכם, לקבוע את הסכום הדרוש לכם ולבחון את החלופות שעומדות לרשותכם. חשוב להגיע אל התהליך הזה ערוכים ומוכנים, כשאתם מבינים בדיוק מה מתאים ונכון לכם, אבל על כך נרחיב בעוד רגע. בשלב הזה כדאי להגדיר את סכום ההלוואה הדרוש ולבחון את האפשרויות השונות כדי שתוכלו להשוות ולקבל החלטות טובות יותר.

הלוואה מאדם פרטי – למי זה משתלם?

אתם בוודאי תוהים מה האינטרס שיוביל אדם מן השורה להעניק הלוואה לאדם אחר שלא פגש מעולם. אלא שהסיבה שלו דווקא פשוטה – מבחינתו מ דובר בדרך נוחה לייצר תשואה מהכסף שממילא עומד ברשותו. עם ריבית אטרקטיבית הוא יכול להתחרות בגופים פיננסיים אחרים ועדיין להרוויח. מבחינת הלווים מדובר בהזדמנות של ממש, אבל רצוי להבין לעומק ממי אתם לווים, כמה תשלמו והאם זה משתלם לכם באמת. בתהליך הנכון בין שני הצדדים יוכלו גם המלווה וגם הלווה להבין מול מי הם נכנסים להתקשרות והאם יש ביניהם אמון אמיתי שיאפשר לעסקה הזו להתבצע לרווחת שניהם.

האם הלוואה פרטי באמת מתאימה לכם?

כפי שהזכרנו, רק אתם יכולים להגדיר מה באמת נכון עבורכם ואיזו הלוואה מתאימה לכם. יכול להיות שהלוואה מהסוג הזה היא פתרון נוח ואידאלי עבורכם, אבל לפני שתעשו את הצעד ודאו שאתם יודעים לאן אתם צועדים. למשל האם הסכום שתוכלו לקבל מהאדם שמולכם הוא סכום שמתאים לצרכים שלכם? אם אתם זקוקים ל-50,000 שקלים לטובת שיפוץ העסק אבל תקבלו 25,000 שקלים בלבד, תצטרכו לאתר את היתרה במקום אחר, מה שעלול להוביל להחזרים חודשיים גדולים מאוד ולריביות גבוהות. בנוסף, גם לאחר שיאושר הסכום הדרוש רצוי להבין איזה החזר חודשי מתאים ונוח לכם כדי שתוכלו להימנע מהחזרים גבוהים שיפגעו בהתנהלות הכלכלית שלכם.

הלוואה רגילה מאדם פרטי ופשוט – בדיוק כמוך

אם כן, הלוואה מאדם פרטי יכולה לספק מענה מצוין לאנשים שצריכים פתרון מימון זמין, נגיש ונוח. אם הבנק לא ממהר לאשר לכם הלוואה או אם נדמה לכם שכל הפתרונות המוצעים יקרים להחריד, רצוי להשוות חלופות ולהבין האם הפתרון הזה יכול להתאים גם לכם. בשורה התחתונה, הלוואה מאדם פרטי היא סיטואציה שיכולה להשתלם לכולם. מצד אחד למלווה שיקבל תשואה נאה על הכסף שלו, ולמלווה הזקוק למימון לצרכים אלה ואחרים. תיאום ציפיות, הגדרה נכונה של הצרכים והבנה ברורה של כל פרט וסעיף בהתקשרות הזו – אלה הם הנושאים המהותיים שיבטיחו לכם החלטה טובה ונכונה יותר. מעל לכל, הלוואה כזו יכולה להיות נוחה ומשתלמת, אבל היא מחייבת תכנון מדויק ככל האפשר.

איך תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה