הלוואות למוגבלים

כולנו זקוקים להלוואה מפעם לפעם. זה קורה כשהמינוס בבנק ממשיך לתפוח, כשההוצאות בכרטיס האשראי יוצאות משליטה או כשאנחנו מתכננים חופשה או רכב חדש. הבעיה מתחילה כשחשבון הבנק מוגבל והבנק מסרב להעניק הלוואה. אלא שגם במצב הזה יש פתרון אחר, וקיימת אפשרות להעניק הלוואות למוגבלים.

למה החשבון שלכם מוגבל?

הלוואות למוגבלים הן פתרון אידאלי למי שמתמודד עם חשבון המוגבל בעקבות חובות שהצטברו או תשלומים שהוחזרו. מי שהתקשה לעמוד בהחזרי ההלוואות שלו לבנק או לגופים שונים בוודאי יתקשה לקבל הלוואה מהבנק, אשר מעדיף להעניק הלוואות למי שיכול לעמוד בתשלום מדי חודש. אם המצב הזה מוכר גם לכם, הרי שיש היום דרך אחרת – פשוטה ויעילה מאוד. הלוואה חוץ בנקאית מספקת את המענה לצרכי המימון שלכם, ומאפשרת לכם לקבל את סכום הכסף הדרוש בתנאים מיוחדים, ללא כל קשר לחשבון הבנק שלכם. 

חצי מיליון חשבונות מוגבלים בישראל

הנתונים המדויקים אמנם לא זמינים, אבל על פי ההערכות יש היום כחצי מיליון חשבונות הבנק שפעילותם הוגבלה. זהו שיעור גבוה מאוד, וכפי שאפשר להסיק, לרוב מדובר בחשבונות שבעליהם ייתקלו בקושי משמעותי כשיבקשו הלוואה מהבנק שלהם. כך, בין אם הם זקוקים למימון הליך רפואי, לרכישת נכס, לפיתוח עסקי או לכל מטרה אחרת, הם נדרשים לאתר פתרון חלופי. עם זאת, חברות פרטיות – בהן חברות ביטוח או אשראי למשל – מציעות הלוואות למוגבלים ומאפשרת להם להשיג את המשאבים הכספיים הדרושים.

איך תוכלו לקבל הלוואה מהירה לכל מטרה?

כאמור, בעלי החשבונות המוגבלים מתמודדים עם קשיים לא מבוטלים כשהם זקוקים להלוואה. הסיבה העיקרית לכך היא התפיסה לפיה חשבון מוגבל מאותת על בעיות משמעותיות. למעשה, רבים נוטים לחשוב כי בעלי חשבון מוגבל הם אנשים שלא עובדים, או מי שהכנסתו נמוכה מאוד. הם גם נתפסים כמי שמתקשה לעמוד בתשלומי ההלוואות העצומות, או מי שהצ'קים שלו חוזרים בקצב מסחרר. בפועל, זה לא תמיד נכון. גם בעלי חשבון מוגבל יכולים לעמוד בהחזרי ההלוואה שיקבלו.

הלוואה כנגד תלושי שכר

כל מי שמבקש לקבל הלוואה חוץ בנקאית נדרש להציג את פירוט ההכנסות שלו, וגם הגשת בקשה לקבלת הלוואות למוגבלים אינה שונה. לצורך הגשת הבקשה תתבקשו להראות לחברת האשראי או הביטוח (או לכל גוף פיננסי באשר הוא) כי יש לכם מקורות הכנסה קבועים. אם יש לכם נכסים שונים (כדוגמת רכב או דירה) תוכלו להציג גם הוכחות לקיומם, מה שבהחלט יסייע לקבלת ההלוואה הדרושה לכם.

הלוואות למוגבלים – באילו תנאים?

בזמן שאתם בוחנים אפשרויות שונות לקבלת הלוואה, ומתייעצים עם גופים שונים לקבלת הלוואות למוגבלים, חשוב לבדוק היטב כמה פרטים בסיסיים. ראשית, כדאי להבין מה סכום ההלוואה הדרוש לכם, והאם החברה מוכנה להעניק הלוואה בסכום הרלוונטי. למשל, אם אתם מתכננים לרכוש רכב חדש ולצורך כך אתם זקוקים להלוואה של 30,000 שקלים, האם חברה שיכולה להציע לכם 20,000 שקלים לכל היותר יכולה באמת לעזור? בנוסף, חשוב לבצע בחינה מדוקדקת של ההכנסות וההוצאות שלכם כדי להבין מה גובה ההחזר החודשי שבו תוכלו לעמוד. תשלום חודשי שיכביד על ההוצאות הקבועות שלכם ממילא, הוא מתכון בטוח להגדלת המינוס ולפגיעה ברמת החיים שלכם, וזה בדיוק המצב שממנו תרצו להימנע.

בדיקה מדוקדקת של הגוף המלווה

כאמור, לא כל מי שחשבון הבנק שלו מוגבל צפוי להתקשות להחזיר את ההלוואה שיקבל. היתרון בקבלת הלוואה חוץ בנקאית הוא שיש גורם מקצועי ומיומן שבוחן היטב את מצב החשבון של מבקש ההלוואה לצורך קבלת החלטה. כך תוכלו לקבל הצעה מדויקת לקבלת הלוואה המותאמת לצרכים שלכם, בין אם אתם מחפשים פתרון מימון לרכב, לשיפוץ הבית או לכיסוי המינוס.

הלוואה מהירה – לא רק מהבנק

עד לפני כמה שנים נדמה היה שרק הבנקים מסוגלים להעניק הלוואה, אבל שינויים רגולטוריים הובילו למציאות חדשה וטובה יותר עבור הלווים. המשמעות ברורה. היום ניתן להגיש בקשה לקבלת הלוואות למוגבלים באמצעות קרנות ביטוח שונות, חברות אשראי וגופים פרטיים המספקים פתרונות מימון. באופן זה ניתן לקבל הלוואה גם אם קיים עיקול, גם אם חשבון הבנק מוגבל ואף במצבים שבהם קיימים (או היו קיימים) תיקים בהוצאה לפועל.

לפני שמקבלים הלוואה – משווים אפשרויות

אחת השאלות החשובות שכדאי לכם לשאול את עצמכם, היא האם אתם מקבלים הלוואה המתאימה לצרכים שלכם. התשובה לשאלה הזו תלויה בגורמים שונים, לרבות הריבית שתקבלו ופריסת התשלומים האפשרית. ייעוץ מקצועי וליווי בתהליך קבלת ההחלטה הם שיאפשרו לכם להבין האם ההלוואה המוצעת לכם משתלמת ויעילה, והאם היא רלוונטית למטרה שהגדרתם, לצרכים שלכם וליכולת שלכם להחזיר אותה לאורך השנים.

התחרות גוברת – הלווים מרוויחים

מבחינת הלווים, לרבות אלה שחשבון הבנק שלהם מוגבל, התחרות הקיימת היום בשוק ההלוואות היא הזדמנות של ממש. כך, בהשוואה נכונה ובבחינת האפשרויות השונות, תוכלו לקבל הצעות אטרקטיביות לקבלת הלוואה בריבית נוחה יותר. הבנת מסלולי ההלוואה האפשריים היא צעד בסיסי והכרחי שבלעדיו תתקשו לקבל החלטות כלכליות נכונות. למרבה המזל, אתם לא צריכים לעשות את זה לבד. במילים אחרות, גם כשהבנק מסרב לשתף פעולה, אתם עדיין יכולים לקבל הלוואה שתקל על מימון כל הצרכים הייחודיים שלכם.

שלחו הודעה