הלוואה לשכירים

עבור רוב השכירים ההכנסה החודשית שלהם משכר היא ההכנסה היחידה שלהם. אם מדובר בשכר נמוך, סך ההכנסות המשפחתיות של שני שכירים הן קטנות מהצורך עבור קיום יום יומי מכובד.

מצב זה יוצר צורך בלקיחת הלוואות מעת לעת כדי לסגור יתרות חובה בחשבון הבנק או כדי לבצע רכישות שונות שאינן סובלות דיחוי, לממן לימודים, אירועים משפחתיים או שיפוץ דחוף בבית.

הלוואות לשכירים

לשכירים יש הכנסות קבועות בכל חודש, דבר שמאפשר להם קבלת הלוואות כמעט ללא בעיה כיוון שהכנסתם היא די בטוחה במיוחד עבור אלה שמשכורותיהם בסכומים גבוהים יחסית.

חברות העוסקות בהלוואות חוץ בנקאיות מעניקות הלוואות ביד רחבה לשכירים בריבית הוגנת בעמלות סבירות בפריסה לתשלומים לאורך כמה שנים ובמתן אפשרות לכמה חודשי גרייס בתחילת הדרך.

חלק מהחברות הללו עובדות באופן קבוע עם תאגידים גדולים ומאפשרות לעובדים לשלם את תשלומיהם החודשיים דרך השכר. כל התהליך עובר דרך מחלקת משאבי אנוש, העובד מגיש בקשה מתקבלת החלטה על הסכום החודשי הקבוע ועל מספר התשלומים. מחלקת השכר מקבלת את המידע ובכל חודש מבצעת את שתי הפעולות, גם מפחיתה את גובה ההחזר ממשכורתו של העובד וגם מעבירה סכום זה לגורם החוץ בנקאי.

הלוואה בקליק

שכירים שהמעסיק שלהם לא הפעיל הסכם מסוג זה, מבצעים את ההלוואה דרך הלוואה בקליק. אנחנו בוחנים עבורם כמה הצעות מחיר מהגורמים הפיננסיים המובילים במשק, חברות חוץ בנקאיות, קרנות פילנתרופיות ועוד. מתוך כלל המידע שנבדק אנליטית על ידי הכלכלנים שלנו אנו שולפים את ההצעה הנכונה והמשתלמת ביותר עבור אותו שכיר ספציפי. כך שייהנה מהכסף, יבצע את התכניות שלו אך הכול יהיה תוך שמירה על רמת ההוצאות הכלליות כך שאפשר יהיה לעמוד בהחזרים לאורך כל הדרך.

אפשר לבצע את החזרי ההלוואות באמצעות הוראת קבע בחשבון הבנק, חיוב בכרטיסי האשראי אם קיימת יתרה פנויה במסגרת האשראי או לחילופין באמצעות המחאות. במקרה זה הלקוח יכין מראש את מלוא ההמחאות כמו לדוגמה 48 המחאות שוות ורצופות בסך 1.000 ₪ כ"א לכיסוי ההלוואה בתשלומים הנמשכים ארבע שנים.

שכירים במשק

מי שעובד כשכיר ובעיקר אלו העובדים שנים רבות באותו מקום עבודה הם אנשים בעלי יציבות פיננסית לאור ההכנסה החודשית הקבועה שלהם להבדיל מאנשים עצמאיים שהכנסתם אינה תמיד בטוחה.

 

לכן החברות החוץ בנקאי שמחות להציע הלוואות במסלולים שונים לאנשים שכירים לאחר בדיקת תלושי השכר שלהם, הוותק והאיתנות הפיננסית של המעסיק.

במצב הכלכלי השורר במשק עסקים קורסים בכל יום לכן חשוב לדעת באילו תחומים עובדים השכירים ולאורך כמה זמן. הגוף הפיננסי בודק על פי נתוני BDI את ההתנהלות של העסק ואם יש בעיתיות העלולה לסכן את מקום העבודה של הלווים ובאופן ישיר גם את החזר דמי ההלוואה.

לווים האחראים לכספי ההלוואות

חלק גדול מהעובדים השכירים הם אנשים אחראים שיעשו כל שניתן כדי להחזיר את ההלוואה שלקחו. תמיד יש לקוחות בשוליים שהם בעייתיים ובמקרים רבים לא ימקמו את החזר הלוואה בראש סדר העדיפויות שלהם ולא יבצעו שינויים בהתנהלות שלהם כדי להחזיר את מלוא ההלוואה במועד עם תוספות עבור ריביות ועמלות.

החברות החוץ בנקאיות ייאלצו להתמודד עם הלקוחות הללו דרך חילוט הערבויות שלקחו כמו שעבוד רכב, דירה או חיסכון משמעותי כדי לכסות את מלוא ההלוואה.

קרנות פילנתרופיות

לאור המצב במשק קמו קרנות פילנתרופיות המוכנות לסייע לשכירים הזקוקים להלוואות כדי לממש מטרה או צורך בסיסי.

בכל קרן יושב צוות מקצועי הבוחן את הבקשה מכל היבטיה, מקבל מידע על מגישי הבקשה ומצבם האמתי ולאחר מכן מקבל החלטה מושכלת.

היתרון בקבלת הלוואות מהקרנות הפילנתרופיות הוא בקבלת תנאים מסחריים טובים מאד תוך העמדת בטוחות במקרה של בעיות פיננסיות.

חסכונות של שכירים

שכירים רבים מפקידים לאורך שנים רבות כספים לקופות גמל, קרנות פנסיה ביטוחי מנהלים וכו'. כשמגיע הרגע שבו הם זקוקים להלוואה, אחת האפשרויות המוצלחות היא קבלת הלוואה מחברות הביטוח, מגורמים פיננסיים או מחברות העוסקות בהשקעות, על סמך הכספים האישיים הממתינים למועד הפירעון.

השיטה היא לבקש הלוואה בערך הכספי הנחוץ ללקוח שהוא נמוך יותר מסך הכספים בקרן.  נציג החברה בודק את סך הכספים הקיימים בקופה ומעביר אישור על משיכת סכום הזהה לכ – % 80 מערך הכספים.

הלקוח יחתום על מסמכים שבהם הוא מצהיר כי יכבד את הוראת הקבע שבה תגבה החברה החוץ בנקאית את הריבית בלבד. אם ההלוואה היא בסך כ – 80.000 ₪, הריבית החודשית תתבטא בסכום הנע בין שבעים למאה שקלים בכל חודש.

הלקוח אינו לוקח סיכון כשהוא לוקח הלוואות של עשרות אלפי שקלים שיובילו אותו לביצוע החזרים של סכומים גבוהים בכל חודש כשלא יהיה לו קל להתמודד עם מחויבות כספית כזו בכל חודש.

ביום שבו אפשר יהיה לקבל את הכספים שהצטברו בקופה, יקוזז סכום ההלוואה מהקרן שממשיכה כל העת לצבור רווחים למרות ההלוואה.

נציגי הלוואה בקליק ישמחו לסייע לכל שכיר הזקוק להלוואה כדי לנתב אותו למסלול הנכון ביותר עבורו.

 

 

שלחו הודעה