הלוואה להקמת עסק

הלוואה להקמת עסק

הקמת עסק חדש הוא תהליך יזמי ארוך הכולל חשיבה והיערכות מרובה על תחומי הפעילות, איך להפעיל את העסק, אם יפעל מהבית או ממשרד / מפעל וכו', על פי תחום העיסוק הנבחר שלו.

כדי להתחיל לפעול חייב כל עסק הון עצמי או לחילופין לקבל הלוואה כדי לבצע את הצעדים הראשוניים כמו לדוגמה:

  • גיוס יועץ עסקי שילווה את העסק מיומו הראשון ויכין עבורו תכנית עסקית שעל פיה יוקם העסק ויפעל בתחילת הדרך. בסיס עסקי איתן המנוהל על פי תכנית עסקית מפורטת וריאלית הוא שלב חשוב מאד כדי לפעול כיאות.
  • קבלת החלטה על מיקומו של העסק, בלב העיר, באזור התעשייה או בבית. אם מדובר על מיקום מחוץ לבית, השכרת או רכישת מקום על פי הכדאיות הכלכלית.
  • קשירת קשר עסקי עם רואה חשבון ועורך דין שילוו את מהלך הקמת העסק ברשויות המס כעוסק מורשה, שותפות רשומה או חברה בע"מ על פי הרלוונטיות.
  • רכישת ציוד הנחוץ להפעלת העסק, מחשבים, ריהוט משרדי, מכונות ייצור למפעל וכו'.
  • חיפוש אחר כוח אדם מתאים על פי המקצועיות הנדרשת מכל בעל תפקיד.

בקשה לקבלת הלוואה בקליק

על פי התכנית העסקית אפשר יהיה לאמוד את גובה ההלוואה הנדרשת עבור כל ההוצאות הראשוניות ועד שהעסק יפעל כראוי ויהיו בו הכנסות. יש עסקים שתוך כמה ימים יש להם הכנסות כמו לדוגמה בחנויות ויש עסקים שיחלפו כמה חודשים עד שיגיעו ההכנסות הראשונות. לכל אחת מהאופציות יש להיערך מראש כך שיהיה לעסק די כסף לשלם עבור ההוצאות השוטפות כמו שכר דירה, תשלומים לעובדים, תשלומי ארנונה, חשמל תקשורת וכו'.

הלוואות להקמת עסקים חדשים

היועץ העסקי ינתב את בעל העסק לאחר הכנת התכנית העסקית לגורמים שמסוגלים לתת הלוואה בהיקף הנדרש לצורך הקמת העסק. ברוב המקרים מחליטים לבקש הלוואה מעט גבוהה יותר מהצפי כדי להיות מוכנים לכל תרחיש כי ברוב המקרים יש הוצאות מפתיעות נוספות שלא תוכננו מראש.

אפשר לפנות לגורמים בנקאיים, חברות חוץ בנקאיות, חברות השקעות, פיננסים וחברות ביטוח שכל אחד מהם מציע הלוואות לצורך הקמת עסקים חדשים בתנאים מסחריים המקובלים אצלו.

הקרנות ה השונות הפועלות בארץ הן מהגורמים המשמעותיים ביותר המעודדים הקמת עסקים שונים ולכן הם גם מעבירים תמיכות כספיות בתנאים מועדפים.

הלוואות בערבות המדינה

הקרנות הממשלתיות שפועלות כבר כמה שנים במטרה לעודד את הצמיחה במשק הישראלי מקצות סכומים ייעודיים לעסקים חדשים.

נציגי הבנקים מקבלים לידיהם את התכנית העסקית של העסק המתוכנן. הם גם נפגשים עם בעל העסק ועם היועץ העסקי שלו כדי לתהות על קנקנו, לחוש את מידת האחריות שלהם באופן הקמת העסק ולקבל מידע מפורט על העסק החדש.

לאחר בדיקת מלוא הנתונים מחליטים נציגי הבנק אם לאשר הלוואה זו ואם כן מה יהיו תנאיה, גובהן של העמלות, עלות הריבית מעבר לריבית הפריים, תקופת ההחזר המקסימלית ומספר חודשי הגרייס

רק בקרנות שהן בערבות מדינה, אם נוצר מצב שהלקוח אינו מסוגל להחזיר את ההלוואה, המדינה מחזירה לבנקים את הסכומים שהועברו ללקוח.

קרנות בערבות המדינה

ערך ההלוואה

סוג העסק

מחזורים עסקיים

500.000 ₪

עבור עסק בהקמה

אין

בטחונות בשיעור % 25 .

קרן פועלים של בנק הפועלים

ערך ההלוואה

סוג העסק

מחזורים עסקיים

500.000  ₪

עבור  עסק חדש

אין

בטחונות בשיעור % 10

קרנות נוספות המעניקות הלוואות להקמת עסקים

סכום ההלוואה

שם הקרן

תקופת החזר

תקופת גרייס

עד  40.000 $

קרן גליל

עד ארבע שנים

ללא

עד 240.000 ₪  

קרן נתן

גמיש  

ללא  

עד 90.000  ₪

קרן שמש

עד חמש  שנים

עד שלושה חודשים

עד 750.000 ₪

קרן קורת

עד חמש  שנים

עד ששה חודשים

עד 350.000 ₪

קרן הסוכנות היהודית

עד שש שנים

עד שנה

עסקים יצרניים לצורך רכישת ציוד. ההלוואה מכסה עד % 90 מערכו של הציוד שנרכש. סכום מקסימלי עד שני מיליון ₪

קרן צפונה דרומה

עד חמש  שנים

עד ששה חודשים

עד 135.000 ₪

קרן סולם

עד חמש  שנים

ללא

קבלת הלוואה מהבנקים המסחריים

הבנקים המסחריים מעניקים אף הם הלוואות לעסקים חדשים. הם נוקטים משנה של זהירות כדי לא ליצור סיכונים מיותרים לבנקים.

אם מדובר בעסק חדש של איש עסקים שכבר פועל בחשבונות שונים בסניף והוא אדם מוכר המנהל באופן ראוי את עסקיו, קיים סיכוי סביר שהוא יקבל הלוואה כדי לעודד את המיזם החדש. אך אם מדובר בגוף חדש שבעליו אינם מוכרים הקושי לקבל הלוואה יהיה גדול יותר.

אם יתקבל אישור, הלקוח יתבקש להעביר בטוחות כדי להגן על כספו של הבנק.

הלוואות חוץ בנקאיות

גורמים רבים פועלים במשק בתחום ההלוואות החוץ בנקאיות וכולם מעניקים הלוואות לעסקים הקמה. ביניהם אפשר למנות את חברות הביטוח, חברות פיננסיות שונות, חברות השקעות ועסקים רבים נוספים הפועל ברישיון של משרד האוצר ובפיקוחו.

הגופים הפיננסיים מעוניינים לנתב חלק מכספי הציבור המושקעים אצלם לטובת מתן הלוואות וכך ליהנות מהריביות ומהעמלות.

הלוואות בקליק

אנחנו פונים לכל הגופים הללו ומבקשים הלוואה לצורך פתיחת עסק של לקוח מסוים תוך מתן הסבר על תחום הפעילות שלו וצירוף התכנית העסקית.

מתוך שפע הצעות המחיר המגיעות, אנו ממליצים ללקוח איזו היא ההצעה הטובה ביותר עבורו מבחינת נוחות ההחזר הבטוחות הנמוכות והסכום שאושר שתואם את צרכיו על פי אומדן משוער של ההוצאות בשלב הראשון להקמת העסק.

כל נושא הקמת עסק חדש מחייב ייעוץ של יועץ עסקי כדי לא לבצע טעויות שעלולות לגרום לאובדן של הממון והתרסקות החלום והחזון.

שלחו הודעה