איך לקבל הלוואה מהבנק?

מצאתם את עצמכם חושבים ושוקלים האם לקחת הלוואה מהבנק, אולם כעת עליכם לדעת כיצד לעשות זאת. בגדול, עליכם לגשת לסניף הבנק הקרוב ביותר לביתכם, יש לכם אפילו אפשרות לגשת לבנקים אחרים ולבקש הלוואה, גם אם אין לכם חשבון פעיל בבנק הזה. יש כמה דברים שעליכם לדעת לפני שניגשים לבנק זאת כדי לעלות את הסיכוי שהבנקים אכן יאשרו לכם את ההלוואה.

 


אם ניגשתם לבנק והוא סרב להעניק לכם הלוואה במסגרת המתאימה לכם כנראה שתפנו לבנק נוסף, אבל יש לדעת כי אם הנכם פונים לבנק זר שאין בו חשבון פעיל שלכם, הסיכויים שלכם יורדים. מדוע? כי הבנק אינו בוטח באדם שאינו בעל חשבון אצלהם ולכן יש להבין גם את הצד של הבנק שאינו מעוניין להסתכן במתן כסף ולאחר תקופה מסוימת ירדוף אחר כאלו שאינם עומדים בהסכם ההלוואה. כיום בישראל קבלת הלוואה אינה דבר קשה כמו בעבר, כל אדם בעל משכורת יכול לקבל הלוואה. אם הבנקים סרבו להעניק לכם הלוואה, אתם יכולים לפנות לעוד גורמים פיננסים שישמחו לעזור לכם אבל עם ריבית מעט יותר גבוהה מזו שהבנק מציע.
כאשר ניגשים לבקש הלוואה, יש לזכור כי הדבר החשוב ביותר הינה לוודא שאכן תוכלו לעמוד בתשלומי ההלוואה במסגרת ההסכם, אם אינכם מסוגלים לעמוד בתשלומים – המלצה שלנו, אל תיקחו הלוואה כדי להימנע מהוצאות לפועל וכו’.

מה צריך להציג לבנק בעת בקשת הלוואה:
כל אדם רשאי לבקש מהבנק הלוואה למימוש מטרותיו, בין אם זה רכישת רכב חדש או לשיפוץ הדירה. עליכם לעמוד בתנאי ההלוואה, כל עוד הנכם עושים זאת הכל יהיה בסדר. לכל אחד מאיתנו יש מטרה לשמה דרש הלוואה מהבנק לכן קיים מגוון הלוואות מאוד רחב, יש למצוא את ההלוואה המשתלמת ביותר לכם וכמובן, הלוואה שתוכלו לעמוד בתשלומי ההחזר שלו. הלוואות כרטיס אשראי יותר קל להשיג ואף ניתן להשיגן דרך שיחת טלפון אחת לחברת האשראי וזאת ללא ביטחונות או ערבים כאלו או אחרים.

כאשר אתם נכנסים לבנק עליכם לדעת כי הדבר החשוב ביותר כעת היא שכנוע הבנק לתת לכם הלוואה ולהוכיח להם שאכן תוכלו לעמוד בתשלומי ההלוואה בתוספת הריבית אשר נקבעה בינכם לבין הבנק. אם יש לכם משכורת קבועה או פיקדונות בבנק הליך השכנוע יהיה קליל יותר מאשר לאלו שאינם בעלי משכורת או בעלי חשבון פעיל באותו בנק ויתקשו לשכנע את הבנק. במידה והנכם ניגשים לבנק שאינכם לקוחות רשומים שלו תצטרכו כנראה להציג ביטחונות, ערבים ואף להעביר את המשכורת שלכם לאותו אדם שהסכים להיות ערב בשמכם, לכן העדיפות הראשונה היא כמובן לגשת לבנק אליו אתם שייכים.

תנאי ההלוואה המוצגים בפניכם נועדו כדי להגן על הבנק ולהבטיח כי יקבל את מה שנתן בחזרה בתוספת של ריבית. כמו כן, לפני שהבנק מעניק לכם את ההלוואה הוא יעשה תחקיר מלא ויבחן את המצב הסוציואקונומי שלכם וזאת כדי להיות בטוחים שהכסף שמלווים אכן יחזור אליו. מצבכם הכלכלי הוא הפרמטר הקבוע והקובע בנוגע לכל סוגי ההלוואות. במידה ואתם מעוניינים לבקש מהבנק הלוואה גדולה (בסדר גודל של כמה מאות אלפי שקלים) לרכישת דירה או דומה, הבנק רוב הסיכויים ידרוש מכם ערבים היות ומדובר בסכום עתק שלא כל אדם יכול להחזיר אותו, לפני כל בקשת הלוואה יש לבדוק את התנאים לקבלתה לפני שניגשים לבנק, ניתן למצוא מידע נוסף באתרי הבנקים או ליצור קשר עם מומחי משכנתאות/הלוואות.

מה חשוב?
כאמור הדבר החשוב ביותר זה כמובן היכולת להחזיר את ההלוואה בהתאם לתנאים שהבנק הציב, לעיתים התנאים אינם מתאימים ופונים לגורמים חוץ-בנקאיים כמו קרנות גמל (חברות ביטוח למיניהן). גובה הריבית משחק תפקיד מרכזי בעת קבלת הלוואה, המלצתנו היא לבדוק במספר מקומות תלוי ריבית, אולם הבנקים ידועים במתן הריביות הנמוכות ביותר במשק, לכן הכי משתלם זה לקחת הלוואה מהבנק.

סוג הריבית יכולה להיות שונה (משתנה, קבועה, צמודה למדד, צמודה לדולר וכו’), יש לוודא את מועד ההחזר ומהי תדירות ההחזר, מהי הגמישות של תנאי ההלוואה וסעיפים הדומים לזה אשר יכולים להכריע את עתידכם, לא פחות ולא יותר. עליכם לדרוש כמה שיותר נתונים על ההלוואה, כלל הנתונים יעזרו לכם בקבלת ההחלטות וככל שיהיו יותר נתונים, כך תקבלו את ההלוואה הטובה והמתאימה ביותר לכם אישית.

המידע בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ משפטי כזה או אחר. כל המסתמך על הכתבה הזו עושה זאת על אחריותו בלבד ואין אנו אחראים על החלטותיכם האישיות, בייחוד בנושאים פיננסים. יש להתייעץ עם מומחים למידע נוסף, אנא השאירו פרטים ונציגנו יחזרו יצרו איתכם קשר בהקדם.

שלחו הודעה