5 טעויות שנשים חייבות להימנע מהן כדי להבטיח את עתידן הכלכלי

נשים בעידן המודרני כל כך עסוקות בעבודות בית, אחריות משפחתית ובשיטות המקצועיות שלהן לקידומן בשוק העבודה שלעיתים קרובות כל אלו באים על חשבונן ועתידן. בעוד שמשפחה וקריירה הם דברים חשובים בפני עצמם, יש לחשוב גם על פרישה ותכנון נכון של עתידכן הכלכלי. בהתחשב באינפלציה ואי-ודאות עתידית, הזנחת האינטרסים הפיננסים שלך כעת יכולה לפגוע בעתיד. נשים רבות מוצאות את עצמן חוזרות על טעויות פיננסיות שעולות להן ביוקר בטווח הארוך, לכן אספנו לכן את הטעויות הנפוצות ביותר.

1. החלטות פיננסיות המתקבלות ע”י בן הזוג

נשים רבות הודו כי למרות שהן מרוויחות כסף באופן עצמאי, הן אינן עצמאיות כלכלית לחלוטין כי מותירות את ההחלטות הפיננסיות לבני זוגם. כתוצאה מכך נשים לא מקבלות שום ניסיון פיננסי בניהול וטיפול הכספים שלהן, יש אפילו נשים שנותנות את מלוא השכר לבעליהן כדי שהוא שהם ישברו את הראש. הניסיון להימנע מאותו “כאב ראש” בסופו של דבר יחזור אליכן כבומרנג כאשר יבוא הרגע ובו תצטרכו לבצע פעולות פיננסיות בעצמכן. אין לדעת מה העתיד צופה לכל אחת ואחד מאתנו, שכן אי הוודאות היא מקור שאר הבעיות בחיינו.

היעדר התעסקות הפיננסית בחיינו האישיים עולה לנו ביוקר ולא רק כלכלית, אלא גם חוסר היכולת לתכנן נכונה את העתיד הפיננסי. רוב התושבים במדינות המערב הם לקוחות בבנקים, בין אם רוצים או לא כי מעטים האנשים שמסתדרים ללא תמיכה כלכלית מגוף פיננסי. מילים כמו משכנתא מוחקת, הלוואת בלון, קרן השתלמות, ריבית פריים יהיו מוכרות אבל המשמעות לא תהיה ברורה, לכן חובה על נשים להיות עצמאיות גם בנושאים פיננסים הקשורים אליהן. ביום בו תרצי לקנות רכב, תצטרכי להכיר את המושג ‘הלוואת בלון’ וכמובן להתעמק בריביות, את לא רוצה להגיע להחלטות שעלולות לעלות לך ביוקר. המלצתנו היא לא רק להתייעץ עם בן זוגך, אלא גם עם יועצים פיננסים שמבינים בעולם הזה יותר מכל אדם קרוב.

2. התמודדות עם שאיפות מקצועיות

כמובן אין דבר רע בלקחת הפסקה קצרה לעצמך מהחיים היום-יומיים, אם כדי לטפל בחבר משפחה חדשה שזה עתה נולד או אפילו חופשה לחו”ל. לעיתים קרובות נראה נשים שעוזבות את עבודתן למען משפחותיהן שלא פעם עולה בסיכון העצמאות הפיננסית וביטחונן הכלכלי. הסיבות להפסקת העבודה טרם גיל הפנסיה הן מרובות, אולם מומלץ לנשים שלא לוותר על עבודתן בקלות ולנסות למצוא פתרון שיעניק גם את התחייבותן למשפחות וגם למקום העבודה. זכרו כי תמיד יש כמה אפשרויות, לעולם לא נגיע למצב בו תהיה לנו אפשרות בחירה אחת בלבד, נסו לתכנן נכון את העתיד שלכן לטווח הארוך!

3. הימנעות מהשקעות פיננסיות

היעדר התעסקות פיננסית מניב אחריו תוצאות, בין היתר הינה ההימנעות מהשקעות פיננסיות חכמות שיכולות לעזור לכן בטווח הארוך. בסקר שנערך בארה”ב הציגו כי קיים פער ענק בין נשים לגברים בכל הנוגע להשקעה בסחר ובמניות, מכאן שהגברים ישיגו הטבות ותנאי הלוואות משתלמים הרבה יותר מאלו שנשים יקבלו, משום מה לגברים יש נטייה להבין מספרים בקלות יותר. אי השקעה פיננסית בעיני רבים נחשב לבזבוז זמן וכסף, שכן בזמן הזה הייתן יכולות להרוויח כמה שקלים מהצד בלי לעשות הרבה. אם אתן מעוניינות שהכסף שלכן יגדל, יש תחילה להתייעץ עם אנשי מקצוע שיעניקו לכן עצות ויניבו תשואות חיוביות, אם אתן מעוניינות בעוד מידע, השאירו את הפרטים שלכן בתחתית האתר ואיש מקצוע פיננסי יחזור אליכן עוד היום.

אם אתן מעוניינות להשקיע את כספכן במניות במטרה לקבל תשואות בתמורה, יש לשקול השקעות צמודות הון מאשר קרנות נאמנות. נשים ידועות בסבלנותן לתרחישים ביום-יום, אסטרטגיות ההשקעה לטווח הארוך יכולות להתאים לכן יותר מאחרות, אולם כפי שצוין: יש להתייעץ עם מומחים היות ואנו שונים כלכלית זה מזו.

4. אי-מוכנות למקרי חירום

אנו חיים בעולם בלתי צפוי בו חוסר הוודאות כלפי העתיד מהווה חוסר נחת היות ואין לדעת מה מצפה לנו מחר. לכן, תמיד חשוב להתכונן למקרי חירום, אין כוונתו שבזה הרגע יש לנסוע לסופר הקרוב ולרכוש מוצרים לקראת יום הדין, יש להתכונן למורדות הצפויות בחיינו כבני אדם ותמיד להשאיר מעט כסף בצד למקרי חירום. הביטוחים שאנו משלמים מדי חודש מדגישים את המוכנות שלכן, המלצתנו הינה שתבטחו גם חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים, שחפציכן יהיו בטוחים גם הם במידה ויקרה אסון. נשים צריכות ליצור ‘קרן חירום’ שמדי חודש יופרש נתח מהמשכורת לקרן פיננסית המעניקה תשואות עם ריביות משתלמות, כך תמנעו תלות באחר ונפילה כלכלית בעתיד.

5. עיכוב תוכניות פרישה

במשך כל חיינו אנו עובדים כדי לחיות “ברמה”, אנו לווים ממוסדות פיננסים כספים וסוגרים תנאי הלוואה לאורך שנים ארוכות. משכנתא לדירה היא ההלוואה הגדולה והמשמעותית ביותר בחיינו, לכן יש לקחת בחשבון כל פרמטר אפשרי וכמובן לפני שלווים סכום כה גדול, חשוב להתייעץ עם מומחים פיננסים שיעשו עבורכן מבחן שוק וביחד תמצאו את הלוואת המשכנתא המשתלמת ביותר. טרם לקיחת הלוואות, יש לחשב את מסלול חיינו העתידי, את גיל הפרישה המוערך ומה יהיה מצבו בתיק הפנסיה שלנו. נשים וגם גברים צריכים להתחיל להשקיע כספים עבור הפרישה שלהם ברגע שמתחילים להרוויח, פעולה זו תעניק השקעות לקרן הפרישה שלכם ואפילו תעניק תשואות בכל פרק זמן מסוים.

כאשר מתקרבים לגיל הפרישה יש לוודא תחילה מהו סכום הכסף שצברתן בחייכן, תנסו שלא להישבר ולמשוך כספים מהפנסיה היות ומדובר בטעות נפוצה שלא משתלמת לטווח הארוך. כל משיכה היא בתמורה לדמי טיפול שעולים  ביוקר, מדובר על מספר רב של אחוזים במידה ואתן מעוניינות למשוך כסף עוד לפני גיל הפנסיה. אם אתן שוקלות למשוך כסף מקרן הפנסיה, תשקלו אפשרויות נוספות כמו הלוואה בריבית נמוכה או משכנתא מוחקת.

אם אתן מתלבטות ונמצאות בצומת דרכים קשה, אנו ב’הלוואות בקליק’ נשמח לעזור לכן ולייעץ בכל דבר הקשור לפיננסים. השאירו פרטים בתחתית הדף או התקשרו, אנו נדאג לחזור אליכן בהקדם.

בהצלחה!

שלחו הודעה