מחשבון הלוואת בלון – מתי צריך אותו?

יותר ויותר ישראלים נוטלים הלוואות דרך הבנק, חברת הביטוח או כל גוף פרטי אחרים. הם עושים זאת משום שהם זקוקים לפתרון יעיל שיאפשר להם להחליף מכונית, לקנות דירה חדשה במקום הדירה הנוכחית שלהם, או להשקיע בעסק. הם יכולים לבחור בין חלופות שונות, לרבות הלוואת בלון – המוכרת גם בשם הלוואת גישור (או הלוואת בוליט). עוד רגע נבין בדיוק מה זה אומר ולמי הפתרון הזה יכול להתאים, אבל חשוב לדעת לחשב את עלות ההלוואה. אחת הדרכים הפשוטות עשות זאת היא באמצעות מחשבון הלוואת בלון שעוזר להם להבין את המשמעות הכלכלית של המהלך הזה.

לפני הכול: מה היא הלוואת בלון?

כשאנחנו בוחרים הלוואה לרכישת מכונית או להקמת העסק, אנחנו מתמקדים בדרך כלל בשלוש שאלות עיקריות: חשוב לנו להגדיר את סכום ההלוואה, חשוב לנו לקבוע כמה זמן יידרש עד לפירעונה המלאה ובאופן טבעי אנחנו צריכים לדעת כמה נשלם מדי חודש עד תום תקופת ההלוואה. עם זאת, מחשבון הלוואת בלון מאפשר לנו להבין כמה תעלה לנו החלופה – הלוואה שנפרע בתשלום אחד בלבד, עם תום תקופת ההלוואה.

מחשבון הלוואת בלון – להבנת המשמעות הכלכלית

הלוואת בלון היא פתרון לא רע בכלל, בוודאי כאשר אתם מצפים לסכום כסף שאמור להגיע ולכסות את ההלוואה במלואה. השימוש הנפוץ ביותר שלה הוא בתהליך מכירת ורכישת הנכס. בזמן שבו אנחנו ממתינים לקבלת תשלום מהרוכש העתידי שלכם תוכלו להתקדם לרכישת דירה חדשה. את הסכום הדרוש לכם תקבלו באמצעות הלוואת בלון, ואותה תפרעו מיד עם קבלת הסכום מהרוכשים שלכם. כדי להבין את גובה הריבית ואת מחירה של ההלוואה הזו, מחשבון הלוואת בלון יעזור לנו להבין את המשמעות הכלכלית של ההחלטה ואת מחירה.

השוואת עלויות באמצעות מחשבון הלוואת בלון

בכל תהליך של נטילת הלוואה אנחנו צריכים להשוות עלויות וריביות, להבין היטב את המשמעויות של כל צעד ולקבל החלטות בצורה מושכלת וטובה יותר. מחשבון הלוואת בלון עוזר לנו לעשות את זה עם כמה נתונים מרכזיים:

1 – מה סכום ההלוואה הדרוש לכם? האם אתם צריכים 100,000 שקלים להקמת עסק או 50,000 שקלים לרכישת מכונית חדשה?

2 – מה היא תקופת ההלוואה? האם תפרעו אותה בעוד שנה כשקרן ההשתלמות תשתחרר או בעוד שלוש שנים כשפרויקט גדול יסתיים ואיתו יגיע סכום כסף מכובד?

3 – מה היא הריבית השנתית ומה הוא המדד השנתי?

מחשבון הלוואת בלון – דוגמה לאופן החישוב

לצורך הדוגמה, נניח שאתם זקוקים להלוואה בסכום של 100,000 שקלים. בעזרת מחשבון הלוואת בלון תוכלו לדעת כמה תחזירו בתום תקופת ההלוואה שלכם, ולצורך הדוגמה נניח שמדובר על תקופה של חמש שנים או 60 חודשים. עכשיו נוסיף למשוואה ריבית שנתית של 4% ומדד שנתי של 2.5. במצב כזה המחשבון יגלה לנו כי סך ההחזר הוא 127,628 שקלים, ומכאן שנשלם 27,628 שקלים מעבר לסכום שקיבלנו כאשר ההלוואה לא צמודה למדד, או 44,301 שקלים כאשר ההלוואה צמודה למדד. כעת, כשכל הנתונים לפניכם, אתם יכולים להבין האם ההלוואה הזו יעילה ונכונה לכם באמת.

מתי נצטרך מחשבון הלוואת בלון?

הלוואת בלון יכולה להתאים, כאמור, במצבים שונים. זהו פתרון נוח ברכישת ומכירת דירה, בהחלפת מכונית, או בהקמת עסק חדש. אתם עשויים להזדקק לה למימון לימודים אקדמיים, ובמקרים רבים הלוואת בלון היא פתרון מצוין למי שמחפש דרך טובה לממן חתונה הרבה לפני שמגיע התשלום מהאורחים. אם כן, באמצעות מחשבון הלוואת בלון יהיה לכם פשוט יותר להכריע האם ההלוואה שבחרתם מתאימה לכם וכמה היא תעלה לכם בטווח הארוך.

הלוואה לכל מטרה באשר היא

אם נדייק, הלוואת בלון יכולה לסייע לנו במימון צרכים שונים ומגוונים. זהו פתרון יעיל כשהוצאה גדולה ובלתי צפויה מתקרבת, כשאתם נאלצים להתמודד עם רכישה יקרה, עם שיפוץ הבית, עם קניית נכס או עם השקעה גדולה ברכישת ציוד לעסק. אם יש לכם תוכנית חיסכון גדולה או ירושה שאמורה להתקבל, קרן השתלמות משמעותית או סכום כסף מכובד שיגיע ממקור כזה או אחר – אתם יכולים לקחת הלוואה אחת גדולה כבר עכשיו, לוותר על ההחזרים החודשיים ולהחזיר את מלוא הסכום רק בתום התקופה.

איך תדעו אם זה מתאים לכם?

מחשבון הלוואת בלון עוזר לנו לבצע סקר שוק ולהבין מה הן החלופות שעומדות לרשותנו. כך אפשר להשוות בין הצעות שונות וגם בין סוגי הלוואות, מה שעוזר לנו לקבל החלטות טובות יותר. עם המחשבון הזה הבחירה שלכם תהיה מדויקת ונכונה יותר מכל בחירה אחרת שתוכלו לקבל. אז רגע לפני שאתם לוקחים על עצמכם הלוואה גדולה שתשפיע על ההוצאות שלכם בשנים הקרובות – כדאי לבחון היטב את השטח ולפעול בצורה מושכלת.

איך תרצו לשתף?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה