הלוואת בלון דוגמא

יכול להיות ששמעתם על פתרון המימון הזה, ויכול להיות שהמושג הזה נשמע לכם זר ולא מאוד מוכר. כך או כך, הלוואת בלון היא אחד הכלים הטובים והנוחים ביותר שעומדים לרשותנו, בעיקר בזכות הגמישות הרבה שהיא מציעה. במקום לפרוס את החזרי ההלוואה ולשלם אלפי שקלים מדי חודש במשך 3 או 5 שנים תוכלו לקבל את הסכום הדרוש לכם ולפרוע את ההלוואה רק כשיגיע סכום כסף משמעותי שאתם ממילא מצפים לו, כמו תוכנית חיסכון או תשלום על מכירת נכס. עם זאת, לפני שאתם לוקחים הלוואת בלון דוגמא אחת לאופן שבו היא פועלת – היא בהחלט חשובה.

לפני שלוקחים הלוואת בלון – דוגמא בסיסית

בהמשך נסביר בפרטי פרטים את משמעות ההלוואה ואת הרעיון הכללי שעומד מאחוריה, אבל לפני שנרחיב על הלוואת בלון דוגמא אחת בסיסית יכולה לעזור לנו להסביר אותה. נניח שאתם זקוקים להלוואה על סך 200,000 שקלים כדי לשפץ את הבית או לכל מטרה באשר היא. אתם יודעים שאמורה להשתחרר קופת חיסכון מכובדת מאוד בעוד שלוש שנים, או שצפוי להיכנס סכום משמעותי בזכות מכירתו של נכס אחר. כדי לממן את העסקה הזו נוכל לקחת הלוואה כבר עכשיו, ולדחות את הפירעון ליום שבו יגיע לרשותנו הכסף הזה, בעוד 3 שנים כשקופת החיסכון תהפוך לנזילה.

הלוואת בלון דוגמא לפתרון יצירתי במיוחד
הלוואת בלון דוגמא לפתרון יצירתי במיוחד

עכשיו תכלס: מה היא הלוואת בלון?

אז הרעיון שעומד מאחורי הלוואה בלון פשוט למדי, כפי שכבר הסברנו והדגמנו. בתרחיש המוכר לכולנו, ההלוואות שאנחנו לוקחים נפרעות מדי חודש בחודשו. אנחנו קובעים מסלול הלוואה פשוט למדי, מגדירים ריבית (או מסכימים לריבית שנקבעת על יד הבנק או הגוף הפיננסי המלווה) ומתחילים לשלם בכל חודש מאות או אלפי שקלים – בהתאם להסכמות. מנגד, בנטילת הלוואת בלון אנחנו דוחים את מועד התשלום לשלב מאוחר הרבה יותר, עם אפשרות לשלם בינתיים את הריבית בלבד.

הלוואת בלון – דוגמא לפתרון מימון נוח

אין ספק שיש היום שלל אפשרויות לקבלת מימון להקמת או הרחבת העסק, או לכל צורך פרטי באשר הוא. הלוואת בלון היא פתרון נוח למדי למי שזקוק למענה ייחודי שנתפר בדיוק לפי מידותיו האישיות, ולהלוואה שניתן לפרוע בהמשך, כשיגיע סכום הכסף שממילא צפוי להיכנס לחשבון הבנק. כדי להבין מה היא הלוואת בלון דוגמא טובה יכולה להיות זו: כשאתם מנפחים בלון עוד קצת ועוד קצת, בסופו של דבר תוכלו לנפץ אותו בפעולה אחת פשוטה ומדויקת. באופן דומה, הלוואת הבלון שלכם ממשיכה להתנפח עד לרגע שבו תקבלו את הכסף ותפרעו אותה בתשלום אחד. פתרון מימון יעיל ומדויק, לא?

הלוואה אידאלית לטווח הקצר

נניח שאתם מתכננים לקנות מכונית חדשה אבל קרן ההשתלמות שלכם צפויה להשתחרר רק בעוד כשנה. בינתיים יש לכם שתי אפשרויות: לקבל הלוואה או לחכות עד ליום שבו הכסף יגיע. אלא שבפועל, יש לכם עוד אפשרות אחת טובה ואולי אף נוחה במיוחד. הלוואת בלון דוגמא נהדרת לאופן שבו אפשר לממן פעילות מסוימת כבר עכשיו, עוד לפני שקרן ההשתלמות מגיעה, ואת הסכום הדרוש לכיסוי ההוצאה תוכלו להעביר לגוף המלווה כשהכסף יגיע אליכם. אנחנו רואים הלוואות דומות גם במצבים אחרים, למשל בקרב זוגות ומשפחות בתהליך רכישת הדירה. עד למכירת הדירה הישנה (זו שתכסה את העלויות הדרושות לקניית הדירה החדשה) הם זקוקים להלוואת קצרת מועד שיוכלו לכסות בקלות עם השלמת המכירה.תחתית הטופס

הלוואת בלון מלאה או חלקית?

אם הלוואת בלון דוגמא טובה ופשוטה למסלול הלוואה נוח, הרי שכדאי להבין את שני המסלולים העיקריים שניצבים בפניכם כשאתם מקבלים את ההחלטה הנכונה עבורכם. האפשרות הראשונה היא הלוואת בלון מלאה, אותה תוכלו לפרוע בתוך כשנתיים. במצב הזה תוכלו לשלם את הקרן ואת הריבית בבת אחת, ביום שבו תקבלו את הכסף הדרוש לכיסוי ההלוואה כמובן. האפשרות השנייה היא הלוואת בלון חלקית, והיא ניתנת לתקופה של עד ארבע שנים לכל היותר. בדרך הזה תשלמו את הריבית מדי חודש, ואת הקרן תפרעו בסוף התקופה, שוב – כשהכסף ייכנס ויהיה לכם את הסכום הדרוש לכיסוי ההלוואה.

הלוואת בלון דוגמא להלוואה בסיכון גבוה

באופן כללי ניתן לומר כי הלוואת בלון דוגמא להלוואה הנחשבת מסוכנת יחסית מבחינת הגוף הפיננסי המלווה. הסיבה הפשוטה היא שעד לקבלת הכסף, אתם לא מעבירים למלווה כל סכום. בהתאם, הריבית שתיקבע עשויה להיות גבוהה יחסית, וכשהיא צמודה למדד היא בהחלט עשויה להתנפח (מה שמסביר את שמה). עם זאת, יש לה המון יתרונות מרכזיים – בעיקר בכל הקשור להתנהלות הכלכלית השוטפת שלכם, וליכולת שלכם להתנהל בצורה יעילה ונוחה למרות ההלוואה שמחכה לפירעון.

אז לפני שאתם בוחרים את הפתרון המתאים לכם או הלוואת בלון, דוגמא לחישוב הנכון והבנה מעמיקה של משמעות הפתרון הנבחר – הם חשובים כדי שתוכלו לקבל החלטות בצורה חכמה, טובה ונכונה.

איך תרצו לשתף?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה