הלוואות לסטודנטים

שכר הלימודים, יוקר המחייה והמגורים מחייבים סטודנטים רבים לצאת לעבוד במהלך לימודיהם לתואר ראשון או שני. מאחר שלא כל הסטודנטים מסודרים כלכלית, רובם הגדול נאלץ לצאת לעבוד על מנת לממן את הלימודים, בחלק מהמקרים הסטודנטים לוקחים הלוואות מגופים שונים בין אם זה מהבנקים, חברות האשראי או חברות פיננסיות.

מהן הלוואות סטודנטים?
הלוואות סטודנטים הן הלוואות אשר ניתנות לסטודנטים בהתאם לצרכים האישיים שלהם. הלוואות אלה ניתנות בתנאים מועדפים עם מגוון הטבות, תנאי החזר גמישים, פריסת תשלומים נוחה עד שלוש שנים, ריבית נמוכה וכמובן החזר תשלומים דחוי אשר בו הסטודנט מחזיר את סכום ההלוואה בתום שנת הלימודים או לאחר תקופה של חמש שנים מסיום התואר.

מהן מטרות הלוואות לסטודנטים?
מטרת ההלוואות לסטודנטים הינה למימון הלימודים או למטרות מחייה של הסטודנט במהלך לימודיו. לרוב הסטודנטים קשה לסיים את החודש עקב יוקר המחייה. הוצאות הלימודים הן לא ההוצאות היחידות שהסטודנטים נאלצים לעמוד בהן. ישנם גם הוצאות שכר דירה, הוצאות מימון רכב, הוצאות מחייה, כיסוי מינוסים, חובות למיניהן ועוד. ההלוואות ניתנות לסטודנטים על מנת להקל על חייהם וההוצאות הנלוות. הגופים המלווים לוקחים בחשבון שעם סיום התואר הסטודנט יוכל להרוויח יותר מה שיאפשר לו  להחזיר את כספי ההלוואה בזמן.

מדוע כדאי לסטודנט לקחת הלוואה?
הודות להלוואות שמעידים הגופים השונים הסטודנט יכול לנשום כלכלית ולהתמקד בלימודים עצמם. הוצאות המחייה, הוצאות השכירות, הוצאות מימון הרכב ועוד גורמים לסטודנט לא להיות ממוקד בלימודיו ולהיות טרוד מהיכן לשלם את כל ההוצאות השונות. באמצעות הלוואה הסטודנט רגוע יותר מבחינה כספית ולא צריך לדאוג ולהיות במחשבות מאיפה להשיג כסף על מנת לשלם.

כיצד ניתן לקבל הלוואה לסטודנטים?
את ההלוואה ניתן לקבל מכמה גורמים שונים הכוללים בין היתר את הבנקים, חברות האשראי וכן חברות פיננסיות שונות. תנאי ההלוואה משתנים בין גוף לגוף, כאשר על מנת לקבל את ההלוואה עצמה תצטרכו לפנות לגוף המימון בו תבחרו. זה יכול להיות בנק, חברת אשראי או חברה פיננסית. לאחר שתחליטו על הגוף שאתם רוצים לקחת ממנו הלוואה חשוב לקבוע פגישת ייעוץ עם נציג עצמו אשר אחראי על הלוואות הסטודנטים. בפגישת הייעוץ עם נציג החברה תוכלו לקבל את כל פרטי המידע על ההלוואה שאתם רוצים לקחת. פרטים אלה כוללים את סכום ההלוואה, גובה הריבית, פריסת תשלומי ההחזר ועוד. מעבר לכך, תוכלו לשאול שאלות רבות אשר מטרידות אתכם. לאחר מכן תצטרכו למלא טופס לבקשת הלוואה ולשלוח את הטופס במייל או בפקס. לאחר מכן תצטרכו לחכות לאישור ההלוואה מטעם הגוף שהחלטתם לקחת ממנו הלוואה. במידה וההלוואה אושרה תוכלו לקבל את הסכום שביקשתם תוך כמה ימים ישירות לחשבונכם.

איזה סוגי הלוואות עומדים לרשות הסטודנטים?
לרשות הסטודנטים עומדים כמה סוגי הלוואות בהתאם למצבם הכלכלי. סוגי הלוואות אלה כוללים:

מלגות- המלגות הן סוג של הלוואה אשר ניתנת לסטודנטים מטעם מוסד הלימודים בו לומד הסטודנט. המלגות ניתנות תמורת התחייבות הסטודנט ללא תשלום על בסיס שבועי במהלך כל שנת הלימודים לטובת הקהילה עצמה. את המלגה מקבלים לאחר שנת הלימודים שלמה ולא לפני.
כרטיסי אשראי- דרך חברות האשראי ניתן לקבל הלוואות שונות בתנאי פריסה נוחים לאורך שלוש שנים הכוללים ריביות גבוהות.
חברות ביטוח- חברות הביטוח נותנות לסטודנטים הלוואות למימון שכר הלימודים והוצאות המחייה בתנאי פריסה נוחים וגמישים אך בריבית גבוהה מעט.
בנקים- דרך הבנקים תוכלו לקבל הלוואות לשכר הלימודים שלכם בתנאי פריסה נוחים של עד שלוש שנים ובריבית נמוכה.
קרנות ועמותות מימון- באמצעות קרנות ועמותות מימון שונות אשר כוללות מצב סציו אקונומי מסוים, גובה הכנסה ועוד ניתן להעניק לסטודנטים הלוואה ללא ריבית שתעזור להם במהלך הלימודים.

 מהן הסיבות להלוואות סטודנטים?
לרוב הסיבות לקבלת הלוואה כוללות: מצב כלכלי שאינו מאפשר לשלם את שכר הלימוד, הוצאות מחייה גבוהות מאוד, הוצאות שכירות, הוצאות רכב ועוד. כל אותן הוצאות מחייה, הוצאות לימודים דורשות כסף על מנת שהסטודנט יוכל ללמוד ולחיות. לעיתים גם כאשר הסטודנט לוקח כמה עבודות או אפילו עבודה אחת מלאה עדיין הכסף אינו מכסה את הוצאותיו. לכן באמצעות הלוואה לסטודנטים יכול הסטודנט לקבל אוויר לנשימה ולהתמקד בלימודיו ולהצטיין בהם, במקום לדאוג מהיכן ישיג את הכסף.

מה גובה ההלוואה שניתן לסטודנטים?
גובה ההלוואה אשר ניתנות לסטודנטים נע מסכום של 10,000-75,000 ₪. גובה ההלוואה ניתנת בהתאם ליכולת ההחזר של הסטודנט ובתקרת המקסימום של הגוף אשר מעניק את ההלוואה. גובה ההלוואה הממוצע יכול להגיע ל 28,940 ₪ אשר הוא שכר הלימודים של שלוש שנים, במיוחד אם מדובר על מכללות שלוקחות כפול מאשר אוניברסיטאות.

מהו גובה הריבית שיש לשלם על ההלוואה?
הריביות משתנות בהתאם לגופים השונים. הבנקים גובים ריביות נמוכות שנעות בין 2.5-12% לעומת זאת החברות הפיננסיות מציעות הלוואות בריבית גבוהה יותר שצמודה למדד או בגובה הפריים פלוס שיכולה להיות החל מ-5% ומעלה. את ההלוואה ניתן לפרוס לתשלומי החזר נוחים וגמישים למשך שלוש עד חמש שנים בהתאם לתנאי ההלוואה והיכולת הכלכלית של הסטודנט עצמו.

מה חשוב לשים לב בטרם לוקחים הלוואה לסטודנטים?
בטרם לקיחת הלוואה חשוב לשים לב לדברים הבאים:

עמידה בפירעון מוקדם של הלוואה- חשוב שתבדקו מהם תנאי ההלוואה במידה ותחליטו לפרוע את ההלוואה מוקדם יותר. כמו כן, חשוב לדעת מה גובה הקנס בגין החזר מוקדם של ההלוואה.
החזר חודשי של ההלוואה- חשוב שתוכלו לעמוד בתנאי ההחזר של ההלוואה. החזר נמוך מדי חודש הוא הפתרון האידיאלי להחזר ההלוואה.

 

 

 

 

שלחו הודעה