הלוואות לחגים

הוצאות החגים גורמים לנו לבזבז כסף רב על אוכל, כלים חדשים, מצעים חדשים, מפות וקישוטים שונים על מנת להרשים את האורחים שלנו. מעבר לכך יש את לקנות בגדים חדשים ויפים לחדש ועוד כל מיני הוצאות קטנות שצצות במהלך החג עצמו.

מהן הלוואות לחגים?
הלוואות לחגים הן הלוואות אשר ניתנות באמצעות הבנקים, חברות האשראי וחברות מימון שונות במיוחד לחגים. באמצעות הלוואות אלו ניתן לעמוד בהוצאות החג בין אם זה קניית אוכל לחג לאורחים שאנו הולכים לארח, קניית כלים חדשים, מפות, מצעים ועוד. ההלוואות לחגים ניתנות גם לעובדי המדינה אשר מתקשים לשלם בחגים, ללקוחות פרטיים, לקוחות עסקיים ועוד.

למי מתאימים הלוואות לחגים?
הלוואות לחגים מתאימות לכל מי שמארח בחגים או שהכסף שיש לו לתקופה זאת אינו מספיק לאורך תקופת החגים עצמה. ההלוואות יכולות להיות ללקוחות פרטיים או ללקוחות עסקיים אשר רוצים לרכוש מתנות לעובדים שלהם ואין בידיהם תקציב מספיק לעשות זאת.

אילו גופים מציעים הלוואות לחגים?
הלוואות לחגים מוצעות ע"י הבנקים, חברות האשראי וחברות פיננסיות שונות. כל אחת מהחברות הללו מציע הלוואות בתנאי ריבית שונים ובפריסת תשלומים שונים בהתאם לסכום ההלוואה שמבקש הלווה. כמו כן, כדאי לדעת שהריבית שתשלמו על הלוואה דרך הבנקים היא נמוכה מאשר הריבית שגובה חברת האשראי או חברה פיננסית. לכן בטרם ההחלטה על קבלת הלוואה מגוף מסוים חשוב לבחון כמה אופציות שונות ולהחליט מהי ההצעה שהכי מתאימה לכם ולמצב הכלכלי שלכם. חשוב שתוכלו לעמוד בתשלומי ההלוואה מדי חודש על מנת שלא ייווצר פיגור בתשלומים.

מהן הריביות בהלוואות לחגים?
הריבית בהלוואות לחגים משתנה מגוף לגוף. לרוב הריבית מותאמת לריבית הפריים, ריבית זאת משמשת לרוב את הבנקים בתמחור ההלוואות שהם מציעים ללקוחות שלהם. ריבית הבנקים מבוססת על ריבית בנק ישראל אשר עומדת על 1.25% בתוספת של 1.5%. כמו כן, גובה הריבית משתנה בהתאם לסכום והמקום ממנו נלקחת ההלוואה עצמה. כלומר לקוחות פרימיום בבנקים יקבלו את תנאי ההלוואה הטובים ביותר מאשר לקוחות שאינם פרימיום ושהיה להם בעבר בעיה בחשבון הבנק. גם רמת הסיכון של הלקוח משפיעה רבות על מתן ההלוואה ללקוח, תקופת ההלוואה עצמה וכמובן תדירות החזר ההלוואה. הריבית בבנקים היא לרוב בין 2.5-12% לעומת חברות האשראי ששם הריבית גבוה יותר ונעה בין 5-14%. גם החברות הפיננסיות גובות ריבית גבוה יותר מהבנקים. לכן חשוב לעשות סקר קצר ולהשוואות בין כמה חברות בטרם נקבל את ההחלטה המתאימה.

אילו מסלולי הלוואות לחגים קיימים?
את ההלוואות לחגים תוכלו לעשות בניהול אישי, הלוואות לחגים דרך האינטרנט, הלוואות בהחזר קבוע, הלוואות עם פטור מריבית לחודשיים, הלוואות עם אפשרות לדחות את החזר הקרן ועוד. המסלולים להלוואות משתנים בין אם זה מהבנק, חברת האשראי או חברת מימון פרטית. ההבדל בין המסלולים השונים הוא בשיעורי הריבית, גובה העמלה, תנאי ההחזר והזכאות. בטרם בחירת המסלול חשוב לעשות השוואה בין כמה חברות שונות ואז בהתאם לגובה הריבית, תנאי ההחזר ועוד יש להשוואות ולראות איזה הצעה הכי משתלמת.

הלוואה לחגים בהחזר קבוע
אם אתם עומדים לארח אורחים בחגים ואין לכם מספיק תקציב לכך, כדאי לכם מאוד לקחת הלוואה לחגים בהחזר קבוע. באמצעות הלוואה לחגים בהחזר קבוע ניתן לדעת בוודאות כל חודש כמה כסף עליכם להחזיר ללא צורך בחישוב הריביות בין אם הן עולות או יורדות. עם הלוואה לחגים בהחזר קבוע אין הפתעות או חריגות בלתי צפויות. הלוואות קבועות לחגים הן לרוב עד סכום של 100,000 ₪ לתקופה של שלוש שנים, כאשר הריבית היא 7.5%.

הלוואה לחגים עם פטור מריבית או החזר מאוחר
אם אתם רוצים פטור מריבית או החזר מאוחר יותר, תוכלו לבחור הלוואה לחגים עם פטור מריבית לחודשיים או הלוואה עם דחיה של החזר הקרן. הלוואה עם פטור מריבית לא תשלמו על הריבית בחודשיים הראשונים ולאחר כן תחושב הריבית שלכם במתכונת ריבית פריים פלוס 2.5-6.6%. אם תבחרו הלוואה עם החזר מאוחר יותר תוכלו לדחות את תשלומי החזר ההלוואה לתקופה של עד חצי שנה.

 

 

 

 

 

 

שלחו הודעה