הלוואות בלון לעצמאיים – היתרונות והחסרונות

הלוואות בלון לעצמאיים הן הלוואות שמוכרות גם בשמות אחרים כמו הלוואות גישור או בוליט, ויש מאחוריהן היגיון אחד פשוט למדי. במקום ליטול הלוואה עם החזר חודשי ופריסת תשלומים למשך כמה חודשים או שנים, ניתן לקבל הלוואה שתוחזר במלואה בתום התקופה, לרוב בתשלום אחד. יש להלוואה הזו יתרונות ברורים שעליהם נדבר בהמשך, כמו גם חסרונות כמובן, אבל מעל לכל חשוב להבין שהיא לא מתאימה לכל אחד. למעשה, הלוואות בלון לעצמאיים הן פתרון אידאלי בעיקר למי שיודע שצפוי להיכנס לעסק שלו סכום לא קטן, בין אם מדובר בתשלום גדול על פרויקט, בפיצוי שיתקבל או בקרן השתלמות שאמורה להשתחרר.

התנהלות כלכלית טובה יותר בתקופת ההלוואה

בין היתרונות המרכזיים של הלוואות בלון לעצמאיים אפשר למנות יתרון אחד משמעותי: בעל עסק שיודע כי הוא עומד לקבל סכום משמעותי לכיסוי ההלוואה, יכול להקל על תזרים המזומנים שלו ולבחור בפתרון פשוט יותר. אם הלוואה רגילה מחייבת פריסת תשלומים למשך חודשים ארוכים, הרי שעם הלוואת בלון ייקבע רק תשלום אחד בסוף התקופה. כך ניתן להמשיך בהתנהלות תקינה בעסק בלי לחשוש מהגדלת ההוצאה החודשית.

הלוואות בלון לעצמאיים לפיתוח עסקי

יש המון סיבות טובות בגינן בעלי עסקים זקוקים לקבלת הלוואה. פיתוח מוצרים ייחודיים, התרחבות לשווקים חדשים, גיוס עובדים או מעבר למחסן חדש, כל אלה עלולים להכביד על העסק באופן משמעותי. במקרים רבים ניתן לגייס הלוואות ופתרונות מימון מבנקים וגופים פיננסיים אחרים, ובמצבים אלה תידרשו לקבוע את סכום ההלוואה ואת פריסת התשלומים, מה שישפיע באופן טבעי גם על גובה ההחזר החודשי. לעומת זאת, הלוואות בלון לעצמאיים מאפשרות קבלת הלוואה שתוכלו להחזיר בעוד שנה או שלוש, וזו חלופה מצוינת במצבים שבהם הפיתוח אמור להוביל להכנסה משמעותית שתכסה את ההלוואה.

החלופה: הלוואת בלון חלקית

בעוד הלוואות בלון לעצמאיים מאפשרות החזרה של מלוא הסכום בתום התקופה, יש מי שבוחר בדרך מעט שונה. האפשרות לקבלת הלוואת בלון חלקית נחשבת לאופציה מועדפת על ידי לא מעט בעלי עסקים שבוחרים לצמצם את גובה ההחזר בסוף התקופה. במקום, הם פורסים את תשלום הריבית לתשלומים וכך משלמים במועד ההחזר רק את סכום ההלוואה – ללא הריבית שנפרעה בשלב מוקדם.

מתי מומלץ לקחת הלוואות בלון לעצמאיים?

לפני הכול, הלוואות בלון לעצמאיים הן פתרון שיכול להתאים רק למי שיודע בוודאות שצפוי להגיע לחשבון הבנק שלו סכום כסף משמעותי. חשוב להיערך מראש לצעד מהסוג הזה, שכן הסתמכות על סכום שאולי יגיע (ואולי לא) מחייבת תוכנית פעולה ברורה. למשל, אם יש לכם תוכנית חיסכון שתוכלו לנצל, נכס שתוכלו למכור או יתרת זכות בחשבון שלכם – הרי שתוכלו לפרוע את ההלוואה ולכסות גם את הקרן, גם את הריבית וגם את ההצמדה.

האם הלוואת בלון מתאימה לכולם?

התשובה לשאלה הזו ברורה: הלוואות בלון לעצמאיים יכולות להיות פתרון נהדר, אבל זהו לא הפתרון היחיד ולא תמיד הוא היחיד שעומד לרשותכם. למעשה, בהשוואה בין הלוואה רגילה להלוואה בלון, החלופה השנייה עלולה לעלות לכם יותר. כדי לדעת האם היא משתלמת לכם כלכלית כדאי לחשב במדויק את עלות ההלוואה שלכם. עם זאת, רצוי לזכור שבמקרים רבים הריבית הגבוהה משתלמת לנוכח הוויתור על החזר חודשי קבוע, זה שמשפיע על עוגת התקציב שלכם ופוגע בתזרים שלכם. מאחר ועסק יעיל הוא עסק שמתנהל בצורה מחושבת ככל האפשר, האפשרות להימנע מהחזר חודשי יכולה להיות נוחה, ללא ספק.

פתרון נוח גם ברכישת נכס

בעלי עסקים שמתכננים לקנות נכס חדש, בין אם מדובר במשרד גדול יותר או במחסן לוגיסטי, עשויים להזדקק לפתרון זמני שיאפשר להם לבצע את הרכישה – עוד לפני שימכרו את הנכס שעומד לרשותם. זוהי למעשה הלוואת גישור המוכרת היטב לישראלים רבים שבוחרים לקנות נכס לטובת העסק (או הבית) ונאלצים לאתר פתרון מימון יעיל שיחסוך להם הלוואה גדולה שיגררו במשך שנים. את ההלוואה הזו הם מקבלים מגופים פיננסיים שונים, כאשר גם הבנקים, חברות הביטוח ומוסדות אחרים יכולים להציע לכם הלוואה מהסוג הזה בדיוק.

אז איך בוחרים את ההלוואה המתאימה?

הלוואות בלון לעסקים אפשר לקבל ממקורות שונים כאמור, מה שאומר שתוכלו לקבל הצעות שונות מגופים שונים. עם זאת, חשוב להבין מה משמעות ההלוואה שתקבלו, מה גובה הריבית וכמה זמן ייקח עד שתוכלו לפרוע אותה במלואה. שאלות אלה יעזרו לכם לפעול בצורה חכמה, לתכנן את המהלכים הבאים שלכם ולקחת הלוואה שמתאימה בדיוק למידות שלכם. אפשר ומומלץ להיעזר במחשבון הלוואה שיגלה לכם מראש כמה אתם באמת עומדים לשלם בתום התקופה.

איך תרצו לשתף?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שלחו הודעה