דף הבית >> הבלוג >> הלוואה לפתיחת עסק חדש
 

הלוואה לפתיחת עסק חדש

הקמת עסק חדש הוא מהלך חיובי כשלעצמו המגלם בתוכו תקוות רבות לעתיד. יחד עם זאת, יש להיערך אליו בקפדנות יתרה כאשר קיים צורך הכרחי להיערך ולחשוב מבעוד מועד על מספר אלמנטים חשובים והכרחיים. 
ראשית, בעל העסק המיועד חייב להכיר לעומק את תחום העסק וזאת לאחר שהתנסה בו ארוכות באופן מעשי במסגרת עבודה כשכיר או בנסיבות אחרות – בין היתר נדרשות תכונות עסקיות מסוימות שאחת מהן היא היכולת לנהל משא ומתן עסקי כמו גם יכולת התנהלות ארגונית, תכנון זמנים ויעדים מסודר, וכמובן, איך לא, שיש צורך בהון ראשוני מסוים. הון זה מיועד להוצאות הראשוניות הכבדות, וכן, לאורך נשימה לחודשים הראשונים בהם לרוב אין הכנסות ממשיות מהעסק אלא בעיקר הוצאות. במקרים רבים, ההכנסות מגיעות גם לאחר זמן ארוך יחסית.

הון ראשוני להקמת העסק

מימון ראשוני לפתיחת העסק ניתן לנסות ולהשיג ממספר מקורות כספיים עיקריים, כך בין היתר ישנם כספים עצמיים שמקים העסק מביא ממקורותיו או ממקורות משפחתיים שרוצים לסייע לו. כספים אחרים ניתנים בצורת הלוואות שיכולות להתקבל מגופים פיננסיים שונים המתמחים בכך כאשר ישנן סוגי הלוואות שונות וכל אחד יכול לבחור את אלו המתאימות לו ביותר. 
הלוואות בסכומים קטנים יכולות להינתן ללא ערבויות כספיות והדבר תלוי בלקוח, בתקופת עבודתו עם המוסד המממן, בהכרות עימו ועם היסטורית הפעילות שלו וכו'. במקרים אחרים יבקש הגוף המממן ערבויות להלוואות - נכסי דלא ניידי, כספי חסכונות, פיקדונות, קרנות השתלמות, כספי פנסיה נזילים ועוד הם סוגי ערבויות מקובלים. לעיתים, ידרשו גם ערבויות בגובה סכום ההלוואה ולעיתים מופחתות. כל הדברים הללו נקבעים במו"מ מסודר עם נציגי המוסד המלווה. 

הלוואות מגופים פיננסים שונים

הלוואות לעסק חדש ניתנות בימנו לרוב מהבנקים המסחריים המובילים אבל גם מחברות ביטוח, קרנות שונות, בתי השקעות וכן גם מוסדות או גופים פרטיים העוסקים במימון הלוואות למטרות שונות.
ניתן כיום גם לקבל הלוואה און ליין מסודרת מאיגודים וקרנות בתמיכת הממשלה, כאשר מתן ההלוואה תלוי בסוג העסק, במיקומו (מיקום בפריפריה ועסק זעיר הינם קריטריונים שעוזרים) ובהתאם לפרמטרים נדרשים נוספים. כל לקוח יכול לבחור בסוג הלוואה ועושה זאת על פי תנאיה. הגופים הפיננסיים הנתמכים ממשלתית נותנים הלוואות בריבית נמוכה ומעוניינים להקל על העסק בתקופתו הראשונה, ומשום כך ההלוואות אף ניתנות לתקופה ארוכה יחסית, כדי שההחזרים יהיו נמוכים יותר. מאידך, ככל שתקופת ההלוואה תהיה קצרה יותר, תהיה הריבית נמוכה יותר.

גרייס מול שפיצר

במרבית המקרים, לטובת הקמת פתיחת עסק חדש, מוצעות שני סוגי הלוואות עיקריות:
  • האחת הלוואת גרייס שמשמעותה הלוואה למספר שנים ובמהלכה משלמים רק את תשלומי הריבית שנקבעת. את הקרן מחזירים בסוף התקופה ובמקרים רבים, ניתן להאריכה. הלוואה כזאת ניתנת עם בטחונות.
     
  • הלוואה אחרת היא הלוואת שפיצר הניתנת לתקופה קבועה ובמהלכה יש החזר חודשי של הקרן  בצירוף הריבית. הלוואה זאת מקובלת יותר, ולרוב גם מועדפת על ידי הלקוחות. 
לא כל מוסד מבקש בטחונות להלוואות אלו, במיוחד, אם הן בסכום נמוך יחסית. גופים פיננסיים רבים מספקים הלוואות מהירות אבל, לרוב, הריבית שלהן גבוהות יותר מהאחרות. השפע הקיים מבלבל מאוד ובכל מקרה, מומלץ מאוד להיעזר במומחים פיננסיים המתמחים בתחום, בין אם יועץ הלוואות מוסמך ו/או רואה חשבון מנוסה אשר בקיא בהליכי פתיחת עסק חדש עם כל המשמעויות הכרוכות בכך כולל גיוס הון ראשוני – גורמים מקצועיים אלו יוכלו לסייע היטב בניתוח המצב, הכספים הנדרשים וההלוואה האידאלית ביותר בדיוק לצרכי העסק ובעליו.

 

אצלנו ניתן לקבל הצעה כבר מהיום!
קבל/י הצעה להלוואה אונליין! 
שם מלא
טלפון ראשי
גיל
אזור מגורים
סוג הכנסה
כרטיס אשראי
הגבלות בנקאיות
נכס בבעלות
 מעוניין/ת לקבל הטבות ועדכונים  מאשר/ת את התקנון האתר
  
כבר לא צריך לחפש שעות הלוואה,