הלוואות בדרום

אנשי עסקים שעסקיהם ממוקמים בדרום הארץ זכאים לתנאים ייחודיים עקב המצב הביטחוני השורר בו המקשה על ההתנהלות היום יומית.


קרן דרומה צפונה
קרן זו היא מוסד ללא כוונת רווח, חברה בע"מ לתועלת הציבור, שמטרתה לעודד צמיחה של עסקים הממוקמים בצפון או בדרום המדינה. הקרן נתמכת על ידי תרומות כספיות של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה ושל הסוכנות היהודית. מטרת הקרן היא להעניק לעסקים בדרום מעטפת מלאה הכוללת עזרה במימון, הכוונה עסקית על ידי אנשי עסקים בעלי ידע רב המלווים אותם מקצועית בתחומים רבים על פי אופיו של העסק כמו לדוגמה פיתוח עסקי, שיווק בין לאומי ועוד.התמיכה היא לעסקים פעילים בדרום בעלי מחזור עסקי שנתי הנע בין חמישה למאה מיליון ₪ .

העדיפות היא למפעלים יצרניים, מפעלי תעשייה, יצואנים וכל עסק הזקוק לפיתוח עסקי כדי לממש את הפוטנציאל שלו כך שהעסק יצמח ובמקביל הם יתרמו להגברת היצוא והתעסוקה. קיימות קרנות נוספות המעניקות מענקי מדינה והלוואות בערבות המדינה לעסקים השונים אך דרומה צפונה היא הקרן הייעודית לאזורים הגיאוגרפיים הללו.

מסלולי מימון:
קיימים שני מסלולי מימון, האחד עבור הון חוזר המשמש לניהול פערי התזרים, רכישת מלאי, שכר עובדים וכו'. המסלול השני הוא עבור השקעות בעסק כמו רכישת ציוד למפעלים רכבים וכו' .

 

סוג העסק

הסכום המקסימלי של ההלוואה

גרייס

ריבית

עסק פעיל בלבד

עד 2.000.000 ₪

6חודשים

פריים +1.5%

 

הלוואה בערבות מדינה
בנוסף לכך, זכאים העסקים בדרום להלוואה בערבות מדינה, או דרך הקרנות של בנק הפועלים ובנק לאומי. הקרנות הללו נוסדו כדי לקדם את העסקים השונים ולאפשר להם לפעול ללא מצוקת מזומנים. בזכות ההלוואות הללו הם יכולים להקים עסקים חדשים או לפתח עסקים קיימים לאור העובדה שמדובר בהלוואות שהם בתנאי מימון מועדפים. עסקים שבזכות הפיתוח העסקי הגדילו את היקפי המכירות וההכנסות שלהם, יכולים לעמוד בהתחייבויות שנקבעו עבור החזרי הקרן והריבית.

ההלוואות הללו ניתנות על ידי כמה מהבנקים הגדולים במשק שמשמשים כנציגים של הקרנות הממשלתיות.לצורך קבלת ההלוואה, יש להגיש לנציגי הבנק דוחות מפורטים המעניקים תמונה מלאה של תכנון ההתנהלות בכל אחד מהעסקים. תכנית עסקית, תזרים מזומנים ותקציב שנתי. הבנק בוחן את המידע ומקבל החלטה אם לאשר את ההלוואה הנדרשת או חלק ממנה, מה יהיו התנאים המסחריים שלה, תקופת הגרייס וגובה הבטוחות.

פירוט המימון הניתן בערבות מדינה:

סוג העסק

 

דרישת סף

הסכום המקסימלי של ההלוואה

 

בטוחות

עסק בהקמה

 

500.000 ₪

% 25

עסק  קטן

מחזור מכירות שנתי עד 6.250.000 ₪

500.000

25%

עסק קטן

מחזור מכירות שנתי מעל 6.250.000 ₪

%  8 מהמכירות

25%

עסק בינוני

 

%  8 מהמכירות

25%

עסק יצואן

 

%  12 מהמכירות

25%


קרן פועלים

סוג העסק

דרישת  סף

הסכום המקסימלי של ההלוואה

גרייס

בטוחות

עסק  קטן או עסק חדש

מחזור מכירות שנתי עד 5.000.000 ₪

500.000 ₪

עד 12 חודשים

% 10

עסק  קטן

מחזור מכירות שנתי מעל 5.000.000 ₪

% 10 מהמחזור או לחילופין עד 2 מיליון ₪, הנמוך מבניהם

עד 12 חודשים

% 10

 

קרן קורת של בנק לאומי

סוג העסק

הסכום המקסימלי של ההלוואה

גרייס

בטוחות

כל עסק

1.000.000-750.000 ₪

6.שלושה חודשים

% 25

 

הלוואות לאנשים פרטיים בדרום
אדם הזקוק להלוואה לצרכים אישיים מעת לעת יכול לפנות לכמה גורמים כדי לקבל הלוואות בקליק. אנו פונים עבורו לכמה גורמים וממליצים ללקוח מתוך ההצעות הללו על האופציה הטובה ביותר עבורו כדי שגם יוכל לממש את תכניותיו וגם יוכל בהמשך הדרך להחזיר את התשלומים כפי שהתחייב.

הלוואות בנקאיות
אפשר לפנות לסניף הבנק בו מתנהל החשבון הפרטי ולבקש הלוואה. על פי אופן ההתנהלות בחשבון זה יתקבל לכך אישור הכולל את התנאים הפיננסיים שנקבעו, ריביות, תקופת החזר ובטוחות או שיתקבל סירוב. הבנק בוחן את הסיכון במתן כל הלוואה מול הסיכוי שהלקוח יחזיר או לא יחזיר  את מלוא סכום ההלוואה ועל פי חשיבה זו, מתקבלת ההחלטה לגבי המימון.

הלוואות חוץ בנקאיות
חברות חוץ בנקאיות הפועלות במקביל לבנקים מאשרות ברוב המקרים הלוואות לכל אזרח על פי קריטריונים אישיים. אם מדובר באדם שכיר, אפשר לאשר לו הלוואה שתרד לו ישירות מתלוש השכר או לחילופין הוא יבצע את ההחזר באמצעות המחאות רצופות לכל תקופת ההחזר, חיוב בכרטיס אשראי על פי המסגרת שלו או החזר באמצעות הוראת קבע. נציגי החברה החוץ בנקאית מאשרים את גובה ההחזר על פי פרמטרים פיננסיים שנקבעו על ידם מראש ובהתאם ליכולות ההחזר של הלקוח.
היתרון של הלוואה מהגורמים הללו הוא בכך שמסגרת האשראי האישית בבנק אינה נפגעת, היא נותרת בעינה ובנוסף לכך מועבר לחשבון הבנק, סכום ההלוואה.

חברות ביטוח ובתי השקעות
החברות הללו מעוניינות להעניק הלוואות כדי להרוויח מהריבית שמשלמים הלקוחות. זוהי ריבית גבוהה יותר מאשר הריבית שיקבלו בבנק ולכן הם משקיעים מאמצים בגיוס לקוחות המעוניינים בהלוואות בסכומים שונים הן עבור אנשים פרטיים והן עבור עסקים.
כל בקשה נבדקת לעומקה ומועברת תשובה על תנאיה המסחריים. הלוואה בקליק מרכזים את כל האופציות, מנתחים אותן אנליטית ומיידעים את הלקוח מהי האפשרות הטובה ביותר עבורו.

חברות כרטיסי אשראי
כל חברות כרטיסי האשראי מעניקות הלוואות ללקוחותיהן על פי הסכום הפנוי במסגרת האשראי של כל אחד מהם. ברוב המקרים מדובר בריביות גבוהות ובהסדר תשלומים נוח לתקופות ארוכות. היתרון הגדול של חברות כרטיסי האשראי היא הפשטות והקלות בקבלת הכספים עבור הלקוח. הוא אינו זקוק לשיחות ארוכות עם נציגי שירות אלא נכנס לאזור האישי באתר האינטרנט של חברת כרטיסי האשראי ותוך דקות בודדות הוא מקבל אישור להלוואה והכספים מוזרמים לחשבון הבנק תוך ימים בודדים. 
השירות המהיר והיעיל פותר במקרים רבים בעיות חמורות של הלקוחות ויוצר אצלם רגיעה זמנית בתחום הפיננסי.

 

 

 

 

 

שלחו הודעה